Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Poradte mi aký monitor mám kúpiť. Súčasný monitor je funkčný (až na 1 mŕtvy subpixel) ale teraz potrebujem HDMI vstup (Raspberry PI :), zároveň ale musí mať aj VGA vstup. Musí byť matný a mať formát 5:4. Používam to hlavne na programovanie (web, 3D), občas pozriem nejaké to anime.
Požiadavky (nevyhnutné):* Ak to správne chápem tak DVI-D a HDMI je identické a na prepojenie stačí len nejaký kábel HDMI na DVI-D
Ten LG čo mám (matný 19" LG 1919S 1280x1024) teraz má napr. úplne príšerné ovládanie (vzadu, vôbec nevidno na aké tlačítka klikám), takže by som sa rád vyhol podobným modelom. Tiež má trochu zašumený obraz, to bude ale asi tým VGA. Ak by bol väčší ako 19" a 5:4 musel by som posúvať repráky, čiže vŕtať do panelu, sadrovať, atď.
V komentároch môžete písať aj konkrétne typy alebo dávať odkazy na eshopy. Ďakujem.
Tiskni
Sdílej:
Povedlo se ti dneska koupit Raspberry?
No jo, ty prostě musíš vždycky odpovědět, i když víš prd. Prodávalo se ráno cca od 7, během snad nějakých dvou hodin se vyprodalo a teď jsou něco jako předobjednávky.
Vacsi pozorovaci uhol nevyuzijem, na monitor sa pozeram normalne spredu...
Já třeba i v normální sedící poloze pozoruji rozdíly barev podle toho, na jaké místo se dívám. Dávám to za vinu nízkému pozorovacímu úhlu šmejdských TN, takže při vyšších rozlišních tento rozdíl barev bude ještě viditelnější.
Chápu, že zrovna vás kvalita zobrazení barev nemusí vůbec zajímat.
Sori za formátovanie.
Ak chceš kvalitu tak v podstate máš na výber len matné 24" 16:10 nič iné nové nezoženieš.
HP ZR2440w
Dell UltraSharp U2412M
HP ZR24w
Samsung SyncMaster S24A850DW
Samozrejme aspoň podľa testov. a možno dáke Eizo a Yama tie kvalitnejšie sú mimo s cenou. Trochu pokukávam po novom monitore. Teraz mám LG S-IPS 4:3 čo stál cca 17 000SKK pred neviem koľkými rokmi.
Všetky testy sú na www.extrahardware.cz