abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1961 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Jak uložit a načíst obsah formuláře na straně klienta?

    8.12.2010 11:00 | Přečteno: 1317× | Programování | poslední úprava: 8.12.2010 15:41

    Dnes jsem řešil zdánlivě nezajímavou věc. Uchování obsahu formuláře, který je na webu stále vidět a jeho obsah by se neměl měnit, dokud nedojde ze strany uživatele ke změně a znovuodeslání. Zároveň je nemožné provést uložení například do SESSION, či jinak, a naplnění formuláře ze strany serveru - např. PHP - při vykreslování.

    Výše uvedená fakta mne vedla k jednoznačné volbě - COOKIES. Pravda, pokud je bude mít klient zakázané, řešení je k ničemu. Bude tedy využito JS, jQuery a několik rozšíření. První rozšířením bude skript pro čtení a nastavování hodnot ve formuláři (v ukázce uloženo do samostatného souboru - jquery.formvalues.js), dále budeme potřebovat jquery.json.js a jquery.cookie.js.

    A nyní je již vše jednoduché.

    <script src="http://code.jquery.com/jquery-1.4.4.js"></script>
    <script src="jquery.cookie.js"></script>
    <script src="jquery.json-2.2.min.js"></script>
    <script src="jquery.formvalues.js"></script>
    <title>Form</title>
    <script>
    /* <![CDATA[ */
    function storeForm() {
    	var date = new Date();
    	date.setTime(date.getTime() + (24 * 60 * 60 * 1000)); // 24 hours
    	$.cookie('cookie-form', $.compactJSON($('#form').values()), { path: '/', expires: date });
    }
    
    
    $(document).ready(function() {
    	if($.cookie('cookie-form') != null) {
    		$('#form').values($.secureEvalJSON($.cookie('cookie-form')));
    	}
    	
    });
    /* ]]> */
    </script>
    ...
    <form id="form" method="post" action="...">
    	<input type="text" name="firstname" value="" /><br />
    	<input type="text" name="lastname" value="" /><br />	
    	<input type="submit" value="Odeslat" onclick="storeForm()" />
    </form>
    

    Není to nic extra, ale třeba to někomu pomůže.

    Inspirováno komentáři - v případě využití local storage je řešení následující. Navíc bude potřeba jquery.jstorage.js a úprava:

    <script src="http://code.jquery.com/jquery-1.4.4.js"></script>
    <script src="jquery.cookie.js"></script>
    <script src="jquery.json-2.2.min.js"></script>
    <script src="jquery.formvalues.js"></script>
    <script src="jquery.jstorage.js"></script>
    <title>Form</title>
    <script>
    /* <![CDATA[ */
    function storeForm() {
    	if($.jStorage.storageAvailable()) {
    		$.jStorage.set('cookie-form', $('#form').values());
    	} else {
    		var date = new Date();
    		date.setTime(date.getTime() + (24 * 60 * 60 * 1000)); // 24 hours
    		$.cookie('cookie-form', $.compactJSON($('#form').values()), { path: '/', expires: date });
    	}
    }
    
    
    $(document).ready(function() {
    	if($.jStorage.storageAvailable()) {
    		if($.jStorage.get('cookie-form', null) != null) {
    			$('#form').values($.jStorage.get('cookie-form'));
    		}
    	} else {
    		if($.cookie('cookie-form') != null) {
    			$('#form').values($.secureEvalJSON($.cookie('cookie-form')));
    		}
    	}	
    });
    /* ]]> */
    </script>
    ...
    <form id="form" method="post" action="...">
    	<input type="text" name="firstname" value="" /><br />
    	<input type="text" name="lastname" value="" /><br />	
    	<input type="submit" value="Odeslat" onclick="storeForm()" />
    </form>
    

    Díky za nápad na zlepšení. O local storage jsem věděl, ale omezení COOKIES mne nenapadlo. Ještě jednou díky.

           

    Hodnocení: 67 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    8.12.2010 11:59 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak uložit a načíst obsah formuláře na straně klienta?
    Pozor na to, že množství cookies a jejich celková velikost je omezené, větší formulář by se tam nemusel vejít. Moderní prohlížeče mají různá rozšíření umožňující ukládat uživatelská data (některá i pro offline prohlížení), která mají větší kapacitu.
    8.12.2010 14:13 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak uložit a načíst obsah formuláře na straně klienta?
    Presne tak. Na toto je lepšie použiť localStorage a cookies použiť len keď prehliadač localStorage nepodporuje, alebo je to zakázané. Navyše sa tie údaje nebudú, pri localStorage, zbytočne posielať serveru.
    Toman avatar 8.12.2010 15:44 Toman | skóre: 29 | blog: Tomanův blog | Kostelec nad Orlicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak uložit a načíst obsah formuláře na straně klienta?
    Zápisek jsem doplnil o možnost local storage. Děkuji za věcné připomínky.
    8.12.2010 12:54 Senior Database Programmer
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak uložit a načíst obsah formuláře na straně klienta?
    To som nepochopil. Píšeš, že cookies nemôžeš použiť pretože ich user môže mať vypnuté ale v tom JavaScripte to predsa ukladáš do cookies ?! Alebo tie cookies z tej JS knižnice JQuery sú iné ako normálne cookies browsera? Nevzťahuje sa na ne zákaz ak ich má user v browsery vypnuté? Sorry, za blbé otázky, niesom web developer.
    pavlix avatar 8.12.2010 13:24 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak uložit a načíst obsah formuláře na straně klienta?
    Psal, že nemůže použít SESSIONS, ne COOKIES.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    9.12.2010 20:16 zulu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak uložit a načíst obsah formuláře na straně klienta?

    Takže formulář, který je stále vidět.
    A jaký smysl teda má držení hodnot jinde než v něm?

    A nemůžeš ho naplnit na straně serveru.
    Pokud ho nemůžeš plnit, tak ho nemůžeš ani zpracovávat, tak k čemu tam je?

    Bedňa avatar 11.12.2010 14:06 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak uložit a načíst obsah formuláře na straně klienta?
    Nechápem zmysel, prečo tie dáta nemôžeš poslať cez POST?
    KERNEL ULTRAS video channel >>>

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.