Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Někteří lidé vytvářejí svoje webové stránky pro zábavu, prezentace sebe, svých projektů, svých koníčků apod. K tomu však nevyužívají zdarma dostupné služby, ale jsou tak odvážní, že si svoje jednoduché webové stránky vytvoří sami - ať již pomocí WYSIWYG editoru, nebo jen prostého editoru textu. Kolikrát se ale stane, že na svém webu, a zejména s velkým nadšením, použijí font, který mají v počítači oni a jen několik málo vyvolených - je-li font součástí nějakého balíku či aplikace. Autorovi se web líbí, vypadá skvěle, vše funguje. Když se na prezentaci ale podívá někdo jiný, nemusí vždy vidět to, co sám autor očekává. Font prostě chybí, a je nahrazen.
Existuje totiž uzavřená množina "bezpečných" a správných fontů, resp. skupin/rodin (font-family), které by se měly pro webové prezentace používat. Nejsmutnější je, že výše uvedenou chybu kolikrát udělají i lidé, kteří vývoj webů dělají již nějaký ten pátek.
Řešení pro jiné fonty je několik. První, nejjednodušší, takové fonty nepoužívat A pak už jsou jen tzv. další řešení (siFR, rendering do obrázku, apod.). Nejlepší a nejjednodušší, co se mého pohledu na věc týče, je cufón. Ten nahrazuje text, který má být vypsán specifickým fontem pomocí JavaScriptu. Postup nahrazení je patrný z obrázku a popisu. Pokud je JavaScript v prohlížeči vypnut, je text vypsán původním fontem - nedojde ke změně. Jedinou nevýhodou je to, že text se velmi špatně označuje pro uložení do schránky (pokud vybereme na webu vše a zkopírujeme do schránky, tak se texty nahrazené cufónem objeví, ale samotný text lze označit velmi ztěžka).
$(document).ready(function() { Cufon.replace('#main-head h1'); })
A to je v podstatě vše. Jako malá zmínka o řešení to myslím stačí, koho zaujme, tak pomocí Google dohledá další informace.
Tiskni
Sdílej:
Nějak to tam nevidím...
Search engine optimization (SEO) is the process of improving the volume or quality of traffic to a web site from search engines via "natural" or un-paid ("organic" or "algorithmic") search results as opposed to search engine marketing (SEM) which deals with paid inclusion. Typically, the earlier (or higher) a site appears in the search results list, the more visitors it will receive from the search engine. SEO may target different kinds of search, including image search, local search, video search and industry-specific vertical search engines. This gives a web site web presence.
Použitelnost je AFAIK něco jiného.
Třeba dávat stránkám výstižné titulky nebo vhodně používat nadpisy, nepsat příliš dlouhé stránky, dělit je na logické celky a propojovat pomocí odkazů, protože je lepší několik stránek zaměřených na konkrétní témata, než jedna kilometr dlouhá, kde je naplácáno několik témat dohromady. A tohle nemá s tvorbou kvalitního obsahu (psaní kvalitního textu) nic společného, to je SEOPodle mne je tohle právě součást kvalitního obsahu. To, co zmiňuješ, se líbí vyhledávačům právě proto, že se to líbí i lidem.
<p style="font-size: 200%; font-family: osifont; src: url('http://osifont.googlecode.com/files/osifont-2009-10-01.ttf')">Kŕdeľ ďatľov učí koňa žrať kôru</p>
Dovolím si citovat:
Klient, který přijde za SEO konzultantem s tím, že chce být první na slovo „bazény“ a nic jiného ho nezajímá, je předem odsouzen k neúspěchu. Solidní firma ho pošle domů a zbudou na něj jen ty nesolidní.
To lze aplikovat na téměř cokoliv.
U prohlížečů s vypnutým JS se zobrazí text v původním fontu, nastaveném v CSS (podpora font-family v dnes běžných prohlížečích je bezproblémová).a to je jako co za argument? - bez JS, byť vypnutého, podpora font-family neexistuje?
Do té doby než bude CSS3 lépe podporováno, tak to jinak nepůjde.tak naokraj, a kdo donutí autory browserů podporovat něco, co se nepoužívá?
Vezměte si, jak to je dnes s CSS, jaké CSS hacky musíme dělat, aby web vypadal všude stejně. Takováto JS řešení, ať si kdo chce říká cokoliv, jsou odladěna tak, že fungují ve všech současných prohlížečích, existuje fenomén AJAXu, a pokud máte vypnutý JS, tak většina webů ztrácí na své původní funkčnosti, kterou do něho vývojáři vložili. Většina lidí má tedy JS zapnutý, proto podporuji toto řešení. A proč? Funguje totiž ve všech dnes nejpoužívanějších prohlížečích bez závislosti na CSS, který je v každém implementován jinak, ale JS "stejně".MUHEHE, tak to je vtip dne
U prohlížečů s vypnutým JS se zobrazí text v původním fontu, nastaveném v CSS (podpora font-family v dnes běžných prohlížečích je bezproblémová). a to je jako co za argument? - bez JS, byť vypnutého, podpora font-family neexistuje?Čtěte pozorně. Napsal jsem, že když se vypne JS, tak se zobrazí text daného elementu podle jeho font-family. Takže jsem vůbec neřekl, že je s tím problém. Myslím, že ta věta zní dost logicky, i když to chce člověk už od počátku autorovi v komentářích vytmavit za každé jeho slovo.
tak naokraj, a kdo donutí autory browserů podporovat něco, co se nepoužívá? Vezměte si, jak to je dnes s CSS, jaké CSS hacky musíme dělat, aby web vypadal všude stejně. Takováto JS řešení, ať si kdo chce říká cokoliv, jsou odladěna tak, že fungují ve všech současných prohlížečích, existuje fenomén AJAXu, a pokud máte vypnutý JS, tak většina webů ztrácí na své původní funkčnosti, kterou do něho vývojáři vložili. Většina lidí má tedy JS zapnutý, proto podporuji toto řešení. A proč? Funguje totiž ve všech dnes nejpoužívanějších prohlížečích bez závislosti na CSS, který je v každém implementován jinak, ale JS "stejně".V článku se jasně hovoří o hotových řešeních, frameworcích, tzn. že toto řešení náhrady fontu je univerzální ve všech dnes běžných prohlížečích. Stejně jako jQuery právě řeší nedokonalost interpretace v každém prohlížeči. Framework se o tyto nedokonalosti obvykle velmi dobře postará za nás, a nemusíme psát nekonečné if sekvence. Nenarodil jsme se včera, a vím, že se při používání běžného JS musí hodně hackovat, méně než u CSS, ale pokud použiješ framework na JS, tak už pak hackuješ jen CSS. A jelikož CSS3 není všude podporováno, zatím a bohužel, a JS díky jQuery např., a dobře napsaném řešení cufon, umožní funkci všude, kde je povolen JS. Stačí?
A co prohlížeče nepodporující CSS3?ehm, a co si o tom nejprve něco zjistit než se takto blbě ptát? - to, že CSS3 to konečně normuje, pro praktické použití nicmoc neznamená ... Google prozradí, že tato syntaxe by měla fungovat už od IE4 a též NN 4.x
Vysvětlil Vám někdy někdo pojem - řečnická otázka? Zřejmě ne. Myslíte si, že jsme nehledal jiné, jednodušší řešení? Ale ano, hledal. Jenže právě u MSIE jsem vždy skončil na tom, že to nefungovalo.
Jasně, takže tohle Vám přijde jako normální řešení? Lepší než výše uvedené? Nějaké transformování TTF na EOT? Ono je sice pěkný, že mi bylo řečeno, že to funguje... ale tak si to laskavě zkuste v praxi, ať vy naopak nemelete.
<!--[if IE]> <style type="text/css"> @font-face { font-family: "Font1"; font-style: normal; font-weight: normal; src: url("font1.eot"); } </style> <![endif]--> <!--[if !IE]>--> <style type="text/css"> @font-face { font-family: "Font1"; font-style: normal; font-weight: normal; src: url("font1.ttf"); } </style> <!--<![endif]-->
Zapisek pekny... nicmene asi zustanu u zaziteho: prohlizeci prohlizeci pridel nejaky font....