abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    25.7.2005 10:51 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Něco podobného už tu bylo...
    ...jak to dopadne tentokrát?:-)
    Math, as Barbie says, is hard.
    25.7.2005 11:07 Xóža Hňabaj | skóre: 15 | blog: popcorp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Něco podobného už tu bylo...
    To je otázka...Ale tenhle blog vypadá přeci jenom o trochu kultivovaněji než Krystiánčin. Ale proč zrovna Ábíčko??

    BTW: ADF nejsou špatní, ale o bezkonkurenčním ragga-jungle mám trochu jiné představy :)
    Jednaokový biu
    25.7.2005 11:10 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Něco podobného už tu bylo...
    ragga-jungle
    Hm, to je nějaké nové označení vojenských jednotek operujících na území jihovýchodní Asie?
    Copak toho není dost?
    25.7.2005 11:22 Xóža Hňabaj | skóre: 15 | blog: popcorp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Něco podobného už tu bylo...
    ragga = Robotic Android Generated for Galactic Assassination. Operují v džunglích celé galaxie.
    Jednaokový biu
    25.7.2005 11:08 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše kdo vi
    :-))
    25.7.2005 11:13 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše konecne
    konecne nekdo kdo neposloucha metal, a to v tech nejpitomnejsich verzich (night wish apod). Prihodim par svejch oblibenejch kapel, prihod par dalsich a treba najdu neco pro me noveho

    Fun-Da-Mental, Rachid Taha, Mari Boine, Saint Germain, Huun-hur-too, Yat-Kha, Portishead
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    25.7.2005 12:50 rane | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: konecne
    coze? ty poznas huun huur tu? tych som videl na pohode, a skoro som zomrel :-)

    inak adf boli na pohode tiez, sice hrali vacsinou veci z noveho albumu ktory podla mna neni az taky dobry ako ich predosle, ale aj tak sme sa na nich vyblbli dostatocne :-)
    25.7.2005 16:06 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: konecne
    huun huur tu jsou uplne SUPER, a Yat-Kha je taky uplne super. A z pohody jeste Taraf de Häidouks.

    huun huur tu jsou takovy tradicnejsi, ale Yat-Kha jsou takovy sibirsky rebelove.
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    Pavel Stárek avatar 25.7.2005 12:50 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: konecne
    Co máš proti metalu ? A "Nightwish" je název, takže příště s velkým N na začátku slova. :-)
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    25.7.2005 16:10 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: konecne
    proti metalu? No ze metal skoncil cernym albem Metallicy. A ze mi jeden znamej pustil VELKÉ Nightwish a dost jsem se nudil, fakt bez napadu, zpev absolutne podprumerny, muzika tuctova.
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    25.7.2005 16:57 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: konecne
    Ten druh metalu, který ti pánové hráli asi ano :-)
    Copak toho není dost?
    Nikola Ciprich avatar 25.7.2005 18:02 Nikola Ciprich | skóre: 23 | blog: NiX_blog | Palkovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: konecne
    :-D souhlas. no a zpev Tarji Turunen podprumerny, to snad ani nestoji za odpoved :-/
    Did you ever touch the starlight ? Dream for a thousand years? Have you ever seen the beauty Of a newborn century?
    25.7.2005 18:05 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: konecne
    Ne vážně, já i můj táta posloucháme metal, ale zhruba rok 1990 je hranice pod kterou skoro nic neznám já a nad kterou skoro nic nezná on. Je to zajímavé :-)
    Copak toho není dost?
    Pavel Stárek avatar 25.7.2005 22:24 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: konecne
    No tedy, jak ti mohlo uniknout takové skvělé album Metallicy "... And Justice For All" vydané v roce 1988 ? To je hrubá nedbalost :-) . A i před rokem 1990 bylo vydáno spousta skvělých (někdy až přelomových) metalových alb.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    25.7.2005 22:26 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: konecne
    Ale tak zrovna tohle znám. Neříkám, že neznám vůbec nic co by vzniklo před rokem 1990.
    Copak toho není dost?
    Pavel Stárek avatar 25.7.2005 22:29 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: konecne
    Já si to myslel. Však jsem tam taky napsal smajla.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    25.7.2005 22:34 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: konecne
    Myslel jsem to spíš tak, že ten styl co se hrál zhruba před tím rokem mi není tak blízký jako to pozdější. Neříkám, že bych nic neznal a nebyly tam věci co bych si občas neposlechl, to by bylo čiré barbarství :-)
    Copak toho není dost?
    Pavel Stárek avatar 25.7.2005 22:20 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: konecne
    Tak "dle chuti každého soudruha" :-) Ale i po roce 1991 vzniklo a hraje spousta dobrých kapel. Zahraniční třeba: Dimmu Borgir, Kamelot (neplést s českými folkaři), Hammer Fall, Rhapsody a naprosto geniální je poslední album Rage. Z domácích mě zaujala Salamandra a jejich naprosto uchvacující album Great Moravian Elegies a ješte Krleš umí hrát dobré kousky vlastní výroby. Takže asi tak.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    25.7.2005 22:31 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: konecne
    Salamandra mě rovněž zaujala (jak by také ne, když jsou tak podobní Blind Guardian ;-)), ale teď mají nového zpěváka a ty nové ukázky na jejich stránkách jsou sice dobré, ale ty starší věci jsou IMHO lepší.
    Copak toho není dost?
    Luboš Doležel (Doli) avatar 25.7.2005 11:59 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše .
    Nějak u tebe nevidím seznam používaných linuxových distribucí...no nic.

    Kde je ta velká cedule křišťálové koule a blogy pro každého o čemkoliv a na cokoliv najdete na Abc?
    25.7.2005 13:20 Smazáno | skóre: 21 | blog: tezkorict
    Rozbalit Rozbalit vše Pravda, číst to nemusím.
    Moc ti přeju, že si se pobavila. Ale proč si nezřídíš třeba takovejhle blog?

    Nebo se ti líbí shromažďovat slintající geeky kolem identity v ženském rodě?
    25.7.2005 16:53 Jáchym Čepický | skóre: 29 | blog: U_Jachyma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pravda, číst to nemusím.
    Spousta místních bloggerů se o Linuxu zmiňuje pouze občas a okrajově. Skoro to vypadá, že ženy (dobře, ,,dívky`` je přesnější) na tomto serveru nemají místo :-/ Co s tím?
    eXces avatar 25.7.2005 21:48 eXces | skóre: 15 | blog: i hate mondays;) | Jihlava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pravda, číst to nemusím.
    Hm, velmi inteligentni reakce.
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former. --Albert Einstein
    Luboš Doležel (Doli) avatar 26.7.2005 09:42 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pravda, číst to nemusím.
    Chtělo by to při vytváření blogu zaškrtávací políčko "Ano, vím co je to Linux a používám ho"
    26.7.2005 12:08 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pravda, číst to nemusím.
    Spise upozorneni pri registraci, ze existuji i lepsi blogovaci servery a tenhle je pro uzivatele Linuxu. Nicmene nebudeme delat zadne zakazy.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.