Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Je nový root, slyším. Je nový root, říkají. Tak máme nového roota, ozývá se. A protože fakt nejsem profesionální webdesigner, nenapíšu k tomu rozsáhlý rozbor novinek a změn, ale pouze malé zamyšlení. Které je stejně delší než 150 slov, takže jsem před něj musel vepsat tenhle hloupý perex
Je to vždy stejné. Mějme nějaký web a mějme ho dlouho stejný. Nic není dokonalé a zub času hlodá, hlodá a hlodá. Najednou jsou chyby vidět tak nějak víc, nové vlastnosti se přidávají o trochu hůře, nakonec už to jsou spíše hacky. A co teď?
Vyhodit to a napsat, navrhnout znova! Připravit zbrusu nový vzhled na úrovni doby, přepsat nebo vylepšit systém… Všechno se tak nějak zadaří a nastal čas jít s tím ven.
A co se stane? No fuj! Vaše pracně zbudovaná značka je v trapu a i nejvěrnější uživatelé se zapřísahávají, že k vám už nikdy nepáchnou. Všechny diskuze okolního světa zní plamennými projevy staromilství a odporu k té nové blitce.
Uplyne týden a už to tak nějak není slyšet. Pravda, to staré bylo lepší, no, ale tak, přežijem to. Uplynou dva týdny a nikdo si toho nevšímá. Po třetím už máte novou značku. A tak budeme mít za tři týdny i nového roota. Jako jsme (po menších peripetiích, pravda ) měli nové abclinuxu. A jako budeme mít leccos dalšího.
Prostě je to vždy stejné.
Tiskni
Sdílej:
Kdezto root tedka je mene prehledny, psany trpaslicim pismem (At zijou inteligetni browsery. Ctr+kolecko nahoru, ale i tak je opruz...) a v nem oblibenem browseru Konqueroru (A to nem spravci roota rekli, ze je minoritni! Linuxaci ... to me strasne nastvalo.) se spatne zobrazuje. Ze uz neni cerny, to mi tak moc nevadi, chapu, ze novacky to muze odradit.