Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Jak často se vám stane, aby vás zaujala reklama a zařízení viditelně určené pro starší spoluobčany? Náhodou (čtu novyden.cz
) jsem narazil na zajímavé zařízení, konkrétně telefon. Tvrdí, že jde o největší mobilní telefon na světě a ono asi jo
Úplně přesně jde o tuhle hračku od Jablotronu. Dokonce je to český výrobek, to se taky cení.
A o čem ta reklama je? Je o tom, že je výhoda když je telefon velký (do kapsy to není, je to normální telefon na stůl). Může pak mít větší a snáze mačkatelná tlačítka i pořádný displej.
Že je výhoda, když to umí jenom naprosto základní funkce.
A víte co? Ona to výhoda je. Chci volat? Zmáčknu jeden čudlík. Chci napsat zprávu? Zmáčknu ten jeden čudlík. A nic nemusím luštit z displeje který zakryjete palcem. Vypadá to jednoduše? Ono to jednoduché je!
Jediná zásadní nevýhoda je, že ačkoliv používá mobilní síť, tak to prostě není mobilní telefon
Ale věřím, že se podobný produkt brzy objeví i v provedení mobilního telefonu.
A v čem je ta pointa? Nejde o to narvat na jeden čudlík sto funkcí, ty tlačítka udělat co nejmenší a mobil tak aby se vešel do krabičky od sirek. Jde o to nabídnout všechno potřebné bez zbytečně nabalených nesmyslů, ovládání udělat jednoduché - přesně pro daný účel. Jde o to, aby to zařízení bylo užitečné. Jinými slovy, v Japonsku by to nevymysleli.
Tiskni
Sdílej:
i když, teď už to je 230V, ne?