Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
No tak právě proto doufám, že vám nikdo nic shrnovat nebude.mě to přijde trošku jako protimluv; chci říct, že mi nejde ani tak o toho roota, jako "wo co go" ... a s tou "chorobnou nenávistí" by to bylo složitější; každopádně s přihlédnutím k výše uvedenému, je nelogické otevírat si článek, který se mi nechce číst, že ...
Mně osobně se líbí oba dva články moc. Ten rootovský oprašuje myšlenku, kterou jsme se na linux.cz zabývali ještě v minulém století
Nechápu, co přesně se autorovi na článku nelíbí. To, že by ten článek mohl mít pravdu? To, že každý zažraný Linuxák/FreeBSDčkař/(GNU/Hurd)ista propaguje jak právě svůj oblíbený systém tak OpenSource/open source/FreeSoftware, má hodně společného s emoční stránkou věci. Takový člověk "opravdu věří". Věří v to, že jeho systém je ten nejlepší.
Je nám líto každého, kdo má potíže s jiným OS/jinou distribucí, každého kdo platí Velkému Bratrovi za licence na software, jehož obdobu může mít zdarma včetně zdrojáků (a samozřejmě lepší, že ). Každý, kdo krade svůj oblíbený program je pro nás hříšník, který páchá ZLO, a takového člověka je nutno přivézt zpátky ze scestí nebo jak to ti křešťanští fanatici říkají...
Jako praví misionáři chodíme s paklem disket/CDčkem/paklem CDček/DVDčkem/paklem DVDček do škol, úřadů, ke známým, do firem,... . A provádíme misijní činnost. Úlovky hlásíme a chlubíme se jimi. Dáváme za příklad již získané ovečky...
Mnozí z nás to (tvorbu a šíření software pod licencí umožňující jeho šíření a modifikace (a MNĚ je celkem jedno, jestli je to pod GNU/GPL či GNU/LGPL (jediné dvě licence vyhovující RS definici FreeSoftware), Apache Licence, BSD Licence, IBM Community Public Licence, Mozilla Licence či další rozumné licence definující OpenSource) vidí jako životní filozofii, víru na úrovni náboženství. Pravda, Svoboda a Zdrojáky zvítězí nad Lží, Závislostí a Velkým Bratrem. Yenya na Hrad!!!
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Tiskni
Sdílej: