Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Logitech dnes představil myš MX Master 3S a mechanické klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.
Google zveřejnil seznam 1 212 projektů od 198 organizací přijatých do letošního, již osmnáctého, Google Summer of Code.
Byla vydána nová stabilní verze 3.16.0, tj. první z nové řady 3.16, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu.
NoLog.cz IT kolektiv spustil Nitter.cz. Jedná se o alternativní rozhraní pro Twitter, které nesbírá osobní údaje, nevyžaduje přihlášení a všechny přístupy na Twitter provádí skrz servery NoLog.cz.
Byla vydána nová major verze 15 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Tak jsem si pročetl v posledních dnech dva pohledy na open source, každý z trochu jiného pohledu. A ten rooťácký se mi fakt nezamlouvá. root.cz, marigold.cz.
Tiskni
Sdílej:
No tak právě proto doufám, že vám nikdo nic shrnovat nebude.mě to přijde trošku jako protimluv; chci říct, že mi nejde ani tak o toho roota, jako "wo co go" ... a s tou "chorobnou nenávistí" by to bylo složitější; každopádně s přihlédnutím k výše uvedenému, je nelogické otevírat si článek, který se mi nechce číst, že ...
Mně osobně se líbí oba dva články moc. Ten rootovský oprašuje myšlenku, kterou jsme se na linux.cz zabývali ještě v minulém století
Nechápu, co přesně se autorovi na článku nelíbí. To, že by ten článek mohl mít pravdu? To, že každý zažraný Linuxák/FreeBSDčkař/(GNU/Hurd)ista propaguje jak právě svůj oblíbený systém tak OpenSource/open source/FreeSoftware, má hodně společného s emoční stránkou věci. Takový člověk "opravdu věří". Věří v to, že jeho systém je ten nejlepší.
Je nám líto každého, kdo má potíže s jiným OS/jinou distribucí, každého kdo platí Velkému Bratrovi za licence na software, jehož obdobu může mít zdarma včetně zdrojáků (a samozřejmě lepší, že ). Každý, kdo krade svůj oblíbený program je pro nás hříšník, který páchá ZLO, a takového člověka je nutno přivézt zpátky ze scestí nebo jak to ti křešťanští fanatici říkají...
Jako praví misionáři chodíme s paklem disket/CDčkem/paklem CDček/DVDčkem/paklem DVDček do škol, úřadů, ke známým, do firem,... . A provádíme misijní činnost. Úlovky hlásíme a chlubíme se jimi. Dáváme za příklad již získané ovečky...
Mnozí z nás to (tvorbu a šíření software pod licencí umožňující jeho šíření a modifikace (a MNĚ je celkem jedno, jestli je to pod GNU/GPL či GNU/LGPL (jediné dvě licence vyhovující RS definici FreeSoftware), Apache Licence, BSD Licence, IBM Community Public Licence, Mozilla Licence či další rozumné licence definující OpenSource) vidí jako životní filozofii, víru na úrovni náboženství. Pravda, Svoboda a Zdrojáky zvítězí nad Lží, Závislostí a Velkým Bratrem. Yenya na Hrad!!!
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.