Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Nečekejte pointu. Zápisek se zabývá jednou hříčkou a vlivem jaký na mne má. Perex je skoro delší než samotný text, takže nečekejte ani rozsáhlé počtení. Kdybych tu měl nějakou pěknou střílečku, tak si pro odreagování pustím tu, ale nemám, tak jdu místo toho blogovat.
Strávil jsem teď chvilku hraním Gnomí hry čtyři-v-řadě, ze které mám špatné spaní, protože mi zoufale nejde. Povedlo se mi vyhrát jednou jedinkrát po dobré půl hodině snažení. Jenže jakmile jednou začnete, nemůžete si dát pokoj dokud ten zatracený počítač aspoň jednou neporazíte To se mi nakonec povedlo, i když v momentech, kdy jsme skládali kuličky do poslední zbylé řady a já věděl, že tam u té poslední musím prohrát mě napadaly ošklivé věci. Nevím proč takové frustrující hry do GNOME cpou.
Ale hru jsem vyhrál a ukončil. Jak jsem se už zmínil, hraje se s barevnýma kuličkama (asi se dá nastavit jiný obrázek, to je jedno). Kdyby mi to řekli, nevěřil bych, ale když jsem se teď přepnul do Firefoxu, skutečně nevidím nic jiného než velkou hnusnou hranatou krabici. Všechno je tak děsivě hranaté! Nikdy předtím, než jsem se půl hodiny soustředil na pár barevných kuliček, mi to nepřišlo.
Tiskni
Sdílej:
Na jakou obtížnost jsi to hrál? Předpokládám že je to samé, jako je v MDV2006 KWin4. Na 2. ze 6 jsem počítač porazil asi za 2-3 minuty, snad 4. hru, na 4. úroveň zjišťuju, že to neni sranda. No a přijde mi to jako piškvorky, díky "jen" 4 nutným je to dobře hratelné a dohratelné.
Nevěš hlavu a zapoj představivost, v principu jde o to, postavit druhou stranu před volbu "buď budu mít 4 teď nebo o tah déle" - to mi právě komp prováděl
Když jsem měl Mandrake prvně, objevil jsem Klines, taky mne docela dlouho držely.