Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »„Nakreslete nějaký prázdninový zážitek!“, říkala nám učitelka na základní škole v hodině výtvarné výchovy. „Tématem slohové práce bude: Můj nejhezčí prázdninový zážitek“, vyrukovala s překvapením češtinářka. Prázdniny byly ukonce, začala škola a každý se snažil vytěžit, co se dalo.
Vždycky jsem prožíval dilemma. Ve výtvarné výchově to bylo ještě poměrně jednoduché. Poněvadž jsem nikdy neoplýval výtvarným umem, pomohl jsem si jinak. Nakreslil jsem velké modré moře, v něm malou růžovou hlavu a tvrdil jsem, že jsme o prázdninách navštívili Balaton, Vranovskou přehradu nebo Apollo, podle toho, co se zrovna zdálo věrohodnější. V hodinách češtiny to bylo horší, protože jsem se nemohl rozhodnout, co přesně byl můj nejlepší zážitek, když jsem jich měl tolik.
Ne jinak je to i letos. Prázdniny jsou definitivně pryč. Zážitků spoustu. Který je ten nejlepší? Nevím. Být koňským zadkem nebo pozorovat mladou generaci umělců, jak se činí před horským hotelem? Ale to je jedno. Takže hurá vstříc novým všedním dobrodružstvím.
Tiskni
Sdílej: