Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
tímto zápiskem bych chtěl uvést veřejnosti program USALSER, který je určený k natáčení USALS DISEQC satelitních motorů z příkazové řádky.Vznikl díky Ondrovi, který se o jeho stvoření pokusil smícháním kódu z programu femon s funkcí pro výpočet úhlu natočení satelitní paraboly. Já jsem tomu potom odebral par much ovlivnujících funkcí a dal do repozitáře. Sice by se to dalo hodnotit jako ošklivý kód, ale funguje. A proto může být dalším lidem užitečný.
Tento program byl stvořený primárně z důvodu vyřešení otázky "jak se otáčí se satelitním motorem". Pokud to tedy budete chtít používat je vhodné opravit poslední řádky ve funkci main() podle Vašeho přání, satelitní karty a motoru. U některých karet je třeba problém s tím, že se příkaz na první pokus motorem nepřijme, protože zapíná napětí do motoru/konvertoru až těsně před odesláním povelu a motor již potom nemá dosatek času ke správné inicializaci před příchodem příkazu.
V diskusi se spousta lidi rozplývala nad kvalitou a výdrží notebooků IBM. Tak zkusím napsat i svoje poznatky a případně se dozvědět něco nového.
Dobrý den, v prváku na FEL ČVUT mám předmět "Programování v jazyce C++" v rámci kterého máme zpracovat i semestrální práci. Program o velikost 1000 - 2000 řádků kódu.
Protože je to pro mě docela dost rozsáhlé a času, kterého u toho ztrávím také nebude málo, tak bych se vás chtěl zeptat, jestli by ste netoužili po nějakém krátkém prográmku. Pokud by mě to zaujalo, já bych si ho vzal jako semestrální práci. Protože jsem dost líný a připadá mi zbytečné psát nějaký program "do šuplíku". Protože bych měl jednoznačne určit, jaká část programu je moje, tak není příliš vhodné rozšiřování/úprava stávajícího kódu. Taktéž by to mělo být v jazyce C++, ale pokud to bude mít nějaký důvod, tak použití C by mělo být také možné.
Pokud by Vás zajímalo zadání, jak sme ho dostali mi, můžete se podívat sem
Za reakce a návrhy děkuji
Jiří Jánský