abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:44 | Zajímavý článek

    Máirín Duffy a Brian Smith v článku pro Fedora Magazine ukazují použití LLM pro diagnostiku systému (Fedora Linuxu) přes Model Context Protocol od firmy Anthropic. I ukázkové výstupy v samotném článku obsahují AI vygenerované nesmysly, např. doporučení přeinstalovat balíček pomocí správce balíčků APT z Debianu místo DNF nativního na Fedoře.

    |🇵🇸 | Komentářů: 2
    včera 04:55 | Zajímavý software

    Projekt D7VK dospěl do verze 1.0. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.12. 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.12. 12:44 | IT novinky

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    12.12. 04:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.12. 03:55 | Nová verze

    Společnost System76 vydala Pop!_OS 24.04 LTS s desktopovým prostředím COSMIC. Videoukázky na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.12. 03:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.92.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.12. 01:33 | Komunita

    Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2024. Oceněni byli Andy Wingo, jeden ze správců GNU Guile, Alx Sa za příspěvky do Gimpu a Govdirectory jako společensky prospěšný projekt.

    |🇵🇸 | Komentářů: 5
    11.12. 18:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-12 aneb Eclipse 4.38. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.12. 17:44 | Nová verze

    U příležitosti oslav osmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 15.6. Nová verze přináší především podporu pro geotagované MP4 soubory, včetně GoPro videí. Kdo nechce čekat, až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.

    Martin Tůma | Komentářů: 16
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (48%)
     (19%)
     (17%)
     (23%)
     (15%)
     (24%)
     (15%)
     (17%)
    Celkem 460 hlasů
     Komentářů: 19, poslední 11.12. 20:04
    Rozcestník

    USALSER - točíme satelitním motorem z příkazové řádky

    14.12.2010 10:12 | programování

    Dobrý den,

    tímto zápiskem bych chtěl uvést veřejnosti program USALSER, který je určený k natáčení USALS DISEQC satelitních motorů z příkazové řádky.Vznikl díky Ondrovi, který se o jeho stvoření pokusil smícháním kódu z programu femon s funkcí pro výpočet úhlu natočení satelitní paraboly. Já jsem tomu potom odebral par much ovlivnujících funkcí a dal do repozitáře. Sice by se to dalo hodnotit jako ošklivý kód, ale funguje. A proto může být dalším lidem užitečný.

    Tento program byl stvořený primárně z důvodu vyřešení otázky "jak se otáčí se satelitním motorem". Pokud to tedy budete chtít používat je vhodné opravit poslední řádky ve funkci main() podle Vašeho přání, satelitní karty a motoru. U některých karet je třeba problém s tím, že se příkaz na první pokus motorem nepřijme, protože zapíná napětí do motoru/konvertoru až těsně před odesláním povelu a motor již potom nemá dosatek času ke správné inicializaci před příchodem příkazu.

           

    Hodnocení: 89 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    14.12.2010 12:18 xxxxxxxxxxx | skóre: 13 | blog: rhrtshrth
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USALSER - točíme satelitním motorem z příkazové řádky
    ještě dodělej GUI pro QT/KDE, dej na kde-apps. :-)
    14.12.2010 16:13 janskyj | skóre: 11 | blog: linuxuv_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USALSER - točíme satelitním motorem z příkazové řádky
    Právě že toto je záměrně non-GUI pro nějaké použití ve skriptech u streamovacích serverů a pod. Myslím si, že žádné GUI doprogramovávat nemá cenu, protože od toho tu je už kaffeine.
    Krystaly, polovodiče, všechno směšné. Co tak konzole z digitronů, to by bylo něco pro pravé muže. :)
    14.12.2010 20:59 Petr "Glubo" Sýkora | skóre: 21 | blog: Glubnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USALSER - točíme satelitním motorem z příkazové řádky
    A já se těšil, že půjde opravdu o satelitní motory. A ono jde jen o motor pro otáčení anténou. :-(
    „O mrtvých jen v dobrém." „Pojďme se bavit o Stalinovi."
    14.12.2010 21:42 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USALSER - točíme satelitním motorem z příkazové řádky
    Já tež :(.
    Baník pyčo!
    15.12.2010 08:57 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USALSER - točíme satelitním motorem z příkazové řádky
    něco jako: ssh root@iss ??? :-)
    Oskar avatar 15.12.2010 16:21 Oskar | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USALSER - točíme satelitním motorem z příkazové řádky
    Jen bych doplnil, že funkce pro výpočet úhlu paraboly je ukradená ze zdrojáků Kaffeine.

    A taky by stálo za to zmínit, že mně samotnému se ten program s kartou Opera DVB-S rozjet nepodařilo, tak jsem jeho vývoj vzdal. Pokud ho Jirka dopracoval do stavu, že se dá používat a funguje, je to jedině dobře.

    A poslední poznámka: Hledáte-li GUI program k podobnému účelu, existuje něco, co se jmenuje xdipo.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.