Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »V diskusi se spousta lidi rozplývala nad kvalitou a výdrží notebooků IBM. Tak zkusím napsat i svoje poznatky a případně se dozvědět něco nového.
Tak co bych se chtěl dozvědět nového? Už několikrát jsem zaslechl, že notebooky IBM ThinkPad řady T42 mají často problémy ze základní deskou. Víte o tom někdo něco konkrétního? Čim je to způsobeno, jak se to projevuje...
Zhruba před rokem jsem se stal šťastným majitelem již použitého notebooku IBM ThinkPad T42p. Display s velkým rozlišením... ...co vice jsem si mohl přát. Jelikož se nechovám ke svým věcem nějak extra ohleduplně, tak jsem brzo začal testovat odolnost tohoto notebooku. Pravda, polní tráva v klávesnici mu nevadila (ja jsem ale, jen tak mimochodem, na tom poli na tom sluníčku na tom dipslay jsem taky nic neviděl), ale převážení bez pouzdra v baťohu na motorce už ano. Praskla mu čast horního krytu mezi tlačítkama te plošky jak se s tím nechá ovládat mýš. To pro mě bylo znamení že se k tomu mám začít chovat jako k elektronice.
Pak sme si žili více méně spokojený život až do nedávna, když jsem zjistil, že při tlaku na tělo notebooku v zahřátém stavu dojde k rozpadnutí obrazu a zaseknutí. Vypada to na toto http://thinkwiki.org/wiki/Problem_with_video_related_system_lockup_II Proste špatný kontakt někde na základní desce. Nepříjemné. Snad se mi to povede nechat opravit v rámci záruky a nebo nějak zfunkčnit vlastnoručně. Peníze za novou desku se mi dávat nechce, to mi připadá neekonomické.
Tím vším chci říct, že notebooky značky IBM, jsou možná mechanicky více odolné něž některé ostatní, ale zázraky od toho čekat nemůžete. Přece jenom, je to spotřební elektronika a tak s k tomu musíte také chovat.
Tiskni
Sdílej:
Tak za túto vetu by to chcelo zlomiť aspoň jeden prst :)