42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
V diskusi se spousta lidi rozplývala nad kvalitou a výdrží notebooků IBM. Tak zkusím napsat i svoje poznatky a případně se dozvědět něco nového.
Tak co bych se chtěl dozvědět nového? Už několikrát jsem zaslechl, že notebooky IBM ThinkPad řady T42 mají často problémy ze základní deskou. Víte o tom někdo něco konkrétního? Čim je to způsobeno, jak se to projevuje...
Zhruba před rokem jsem se stal šťastným majitelem již použitého notebooku IBM ThinkPad T42p. Display s velkým rozlišením... ...co vice jsem si mohl přát. Jelikož se nechovám ke svým věcem nějak extra ohleduplně, tak jsem brzo začal testovat odolnost tohoto notebooku. Pravda, polní tráva v klávesnici mu nevadila (ja jsem ale, jen tak mimochodem, na tom poli na tom sluníčku na tom dipslay jsem taky nic neviděl), ale převážení bez pouzdra v baťohu na motorce už ano. Praskla mu čast horního krytu mezi tlačítkama te plošky jak se s tím nechá ovládat mýš. To pro mě bylo znamení že se k tomu mám začít chovat jako k elektronice.
Pak sme si žili více méně spokojený život až do nedávna, když jsem zjistil, že při tlaku na tělo notebooku v zahřátém stavu dojde k rozpadnutí obrazu a zaseknutí. Vypada to na toto http://thinkwiki.org/wiki/Problem_with_video_related_system_lockup_II Proste špatný kontakt někde na základní desce. Nepříjemné. Snad se mi to povede nechat opravit v rámci záruky a nebo nějak zfunkčnit vlastnoručně. Peníze za novou desku se mi dávat nechce, to mi připadá neekonomické.
Tím vším chci říct, že notebooky značky IBM, jsou možná mechanicky více odolné něž některé ostatní, ale zázraky od toho čekat nemůžete. Přece jenom, je to spotřební elektronika a tak s k tomu musíte také chovat.
Tiskni
Sdílej:
Tak za túto vetu by to chcelo zlomiť aspoň jeden prst :)