Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Dobrý den,
již delší dobu používám program VDR s většími či menšími úspěchy. K těm menším náleží třeba problém s vytížením procesoru při puštěném OSD a přehrávání videa přes VDPAU, který se u mě objevil. V rámci hledání řešení jsem si nainstaloval i distrubuci yaVDR, která tímto neduhem netrpí. Pro satelitní příjem se však samo o sobě příliš nehodí, protože neobsahuje plugin sc (softcam). Ten umí po připojení přístupové karty k seriovému portu za její asistence rozšifrovat příslušný program. Dosud jsem to řešil tím způsobem, že jsem si celé VDR i se všemi pluginy přeložil znovu sám a balíčky jsem nepoužíval. Avšak nyní bylo vhodné se pokusit doplňit pouze chybějící plugin.
Řešení se skrývá v následujícím postupu.
apt-get build-dep vdr
cd /usr/local/src
apt-get source vdr
cd vdr-1.7.15
dpatch apply-all
cd PLUGINS/src/
rm -rvf ./*
hg clone http://85.17.209.13:6100/sc
cd ../../
make plugins
cd PLUGINS/lib/
sudo cp ./* /usr/lib/vdr/plugins/
Je to sice "dirty way" mimo balíčkovací systém, ale je celkem jednoduchý na to aby mohl rychle a snadno fungovat.
Na nových systémech se ještě objeví problém s kompilací tohoto systému, kdy správně něprobéhnou testy CSA algoritmu. Je nutné v souboru Makefile v adresáři sc nahradit řádku
CSAFLAGS ?= -Wall -fPIC -g -O3 -mmmx -fomit-frame-pointer -fexpensive-optimizations -funroll-loops
za řádku
CSAFLAGS ?= -Wall -fPIC -g -mmmx -fomit-frame-pointer -fexpensive-optimizations -funroll-loops
Zdroje:
http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=62696&page=5
Tiskni
Sdílej: