Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
userContent.css
, u mě je v adresáři ~/.mozilla/firefox/*.default/chrome
a vepište do něj
@-moz-document url-prefix(http://www.abclinuxu.cz/) { .st p { line-height: 1.4em; } }Nyní je třeba restartovat službu
systemd-firefox
, aby se změna projevila.
Mějte oukej den.
Tiskni
Sdílej:
Taky na to čumím a tiše doufám, že je to jen vtip
Network Manager v Debiane je závislý na systemd, WTF?Tipoval bych, že kvůli udevu...
[19:29:14] <bedna-KU> S PA je to väčšinou OK a nijak sa mu nevyhýbam, začalo sa vyhýbať mne keď tam zadrátovali systemdNM možná půjde bez systemd kompilovat taky, ale s jistotou bych se to tvrdit neodvážil.
NM možná půjde bez systemd kompilovat taky, ale s jistotou bych se to tvrdit neodvážil.Co vím, tak jde zkompilovat a používat na Gentoo s OpenRC a eudevem. ;)
Kdyby na tom někomu záleželo, můžu vypomoct, ten kód, kde se volá udev, znám.Za to by som bol moc vďačný, asi o tom popíšeeme. Inak eudev sa dostal do antiX15.1 alfa1, čo može a nemusí znamenať, že sa dostane aj do finálnej verzie. V betaverzií antiXu bol aj NM a vo fínalnej už nebol. Wicd nezvláda ani primitívne veci ako vyparsovať enx zariadenie z ip addr. Pracovať tak v open source firme tak to zbúcham aj ja láma, mať na to čas. Nehovoriac že sa všade nejak dlho pripája, vrátane proxy, to sú útrapy. Bez manuálneho zásahu nedokáže počúvať na eth aj enx, WTF? Network Manager je o míle ďalej.
Network Manager v Debiane je závislý na systemd, WTF?Není mi jasné, proč by někdo, kdo nechce používat systemd, používal NetworkManager, na který také platí snad všechny výhrady proti systemd.