Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ale jinak Huawei vyrábí docela pělné switche, routery a tak.Ano, např. Telecom od nich vydatně nakupuje
Ano, bez nich by byl rozvoj ADSL mnohem pomalejsi, Alcatel chtel za DSLAMy dvakrat tolik. Jenze zadni lidumilove to nejsou, za stejnou cenu jakou meli ostatni dodavetele by od nich holt nikdy nikdo nic nekoupil.Ale jinak Huawei vyrábí docela pělné switche, routery a tak.Ano, např. Telecom od nich vydatně nakupuje
Siemensu lokomotivu, Motorole telefon, Ciscu switche...a firmě Blata minibike. Kopírovali to z ojetiny, takže okopírovali i sjeté pneumatiky
Jsou dvě možnosti, buď uvolní patent k volnému užívání, nebo se obdobná věc implementuje znovu.Jenze varianta implementuje znovu neni zrovna snadna. Prinejmensim oddali nastup noveho protokolu. Jen technicka poznamka, jedna se o standard, implementaci bude mit furu a budou chraneny autorskym pravem, tady je problem primo v textu standardu, protoze je pokryt patentem, ktery vlastni Huawei. Takze bude nutne navrhnout novy standard, ktery bude napr. obsahovat jiny bezpecnostni mechanizmus. Ano uz to tady bylo, ale neni to o nic mene podle, navic me zrovna nenapada priklad, kdy by jeden z autoru poridil patent na spolecne reseni na sve jmeno bez vedomi spoluautoru.
Tiskni
Sdílej: