abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 23:33 | Nová verze

    Společnost comma.ai po třech letech od vydání verze 0.9 vydala novou verzi 0.10 open source pokročilého asistenčního systému pro řidiče openpilot (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 21:55 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:11 | IT novinky

    Řada vestavěných počítačových desek a vývojových platforem NVIDIA Jetson se rozrostla o NVIDIA Jetson Thor. Ve srovnání se svým předchůdcem NVIDIA Jetson Orin nabízí 7,5krát vyšší výpočetní výkon umělé inteligence a 3,5krát vyšší energetickou účinnost. Softwarový stack NVIDIA JetPack 7 je založen na Ubuntu 24.04 LTS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 00:44 | Bezpečnostní upozornění

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) spolu s NSA a dalšími americkými úřady upozorňuje (en) na čínského aktéra Salt Typhoon, který kompromituje sítě po celém světě.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    včera 16:33 | IT novinky

    Společnost Framework Computer představila (YouTube) nový výkonnější Framework Laptop 16. Rozhodnou se lze například pro procesor Ryzen AI 9 HX 370 a grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 5070.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | IT novinky

    Google oznamuje, že na „certifikovaných“ zařízeních s Androidem omezí instalaci aplikací (včetně „sideloadingu“) tak, že bude vyžadovat, aby aplikace byly podepsány centrálně registrovanými vývojáři s ověřenou identitou. Tato politika bude implementována během roku 2026 ve vybraných zemích (jihovýchodní Asie, Brazílie) a od roku 2027 celosvětově.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 7
    včera 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 21.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 21.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools a Libc++.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:11 | Komunita

    Alyssa Anne Rosenzweig v příspěvku na svém blogu oznámila, že opustila Asahi Linux a nastoupila do Intelu. Místo Apple M1 a M2 se bude věnovat architektuře Intel Xe-HPG.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    26.8. 12:55 | IT novinky

    EU chce (pořád) skenovat soukromé zprávy a fotografie. Návrh "Chat Control" by nařídil skenování všech soukromých digitálních komunikací, včetně šifrovaných zpráv a fotografií.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 62
    26.8. 12:11 | Nová verze

    Byly publikovány fotografie a všechny videozáznamy z Python konference PyCon US 2025 proběhlé v květnu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (79%)
     (9%)
     (3%)
     (4%)
     (5%)
     (1%)
    Celkem 104 hlasů
     Komentářů: 9, poslední dnes 11:53
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    7.6.2007 23:39 marbu | skóre: 31 | blog: hromada | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A co autorská práva
    Mne to prijde jako zpravodajské využití díla, takze by to mohlo spadat pod fair use (nejsem pravnik, jen mne to zaujalo a chvili jsem googlil :) viz :autorsky zakon
    § 34 Úřední a zpravodajská licence
    (1) Do práva autorského nezasahuje ten, kdo v odůvodněné míře dílo užije
    b) při zpravodajství o aktuální události, při které je takové dílo provozováno, vystaveno nebo jinak užito,
    There is no point in being so cool in a cold world.
    7.6.2007 23:49 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Citace
    Třeba jim nějaký právník poradil, že 58 s lze považavovat za citaci a tudíž si myslí, že nezasahují do majetkových práv.
    8.6.2007 00:31 #Tom | skóre: 32 | blog: Inspirace, aneb co jsem kde vyhrabal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A co autorská práva
    Autorská práva jsou projevem lidské zaostalosti a nenažranosti.
    8.6.2007 08:02 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A co autorská práva
    Nebo naopak.
    8.6.2007 11:34 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A co autorská práva
    Lidská nenažranost a zaostalost je projevem autorských práv? :-)
    8.6.2007 12:27 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A co autorská práva
    Třeba, to je jedno. Prostě vemte libovolné spolu nesouvisející věci X a Y a napište "X je projevem Y".
    8.6.2007 09:56 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A co autorská práva
    Atorske prava su v pohode. Problem su patenty.
    8.6.2007 20:48 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A co autorská práva
    Pro mě je to jen horší stupeň téhož.
    9.6.2007 16:47 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A co autorská práva
    Takže pokud někdo něco vymyslí, má to zdarma odevzdat lidu? To pak samozřejmě povede k tomu, že si to vymyšlené bude každý tajit sám pro sebe a bude se snažit vytřískat co nejvíc na produktech z toho vymyšleného. Aby k tomuhle nedocházelo, byl vymyšlen institut copyrightu (což je dle mého lepší název, protože vystihuje tu skutečnost, že nejde primárně o ochranu autora, ale naopak, jde o právo užívat autorské dílo – a ochrana práv autora je prostředek, ne cíl). To že OSA a spol. takové právo spíš zneužívají, je spíš technický problém, než problém celého konceptu. A je docela snadno řešitelný, zvlášť v době internetu – hromadná správa autorských práv byla vymyšlena proto, aby se odstranily vysoké transakční náklady spojené s placením za každé jednotlivé dílo.

    Patenty jsou jiný problém. Tam se chrání i to, co dotyčný nevymyslel. Pokud někdo něco vymyslí, a někdo jiný vymyslí totéž, má ten druhý prostě smůlu – i kdyby nakrásně dokázal, že to vymyslel sám, ten první prostě má patent, takže tu samou věc už nikdo jiný vymyslet „nemůže“.
    9.6.2007 17:35 #Tom | skóre: 32 | blog: Inspirace, aneb co jsem kde vyhrabal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A co autorská práva
    Nemusí, ale může to odevzdat lidu – tj. zveřejnit svůj nápad. Podstatné je, že nemusí. Tím ale nemyslím, že by plagiátoři byli beztrestní – i pokud vynecháme pantentové a autorské právo, dopouští se zejména vnějším napodobením výrobku včetně značky podvodu.
    9.6.2007 18:13 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A co autorská práva
    Ale tak dneska autorská práva fungují – autor může rozhodnout (do jisté míry), co se s jeho dílem bude dít. Klidně mu může dát takovou licenci, že jej může používat kdokoli k čemukoli.
    10.6.2007 18:23 #Tom | skóre: 32 | blog: Inspirace, aneb co jsem kde vyhrabal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A co autorská práva
    Tak to jsme si nerozuměli.
    Karel60 avatar 8.6.2007 09:33 Karel60
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A co autorská práva
    Když už tě trápí, zda Aktuálně neporušují autorská práva, pak je na místě otázka, zda Vyčítal neporušil autorská práva skladatele hudby k písničce o Gagarinovi. Řekl bych, že to Vyčítala netrápilo. Nikde také není napsáno, že Vyčítal dal/nedal svolení k vystavení písničky na Aktuálně, on s ní může dělat co chce (viz Jarek Nohavica a jeho Pražská pálená) na rozdíl od Parkánové, která je JEN interpretka.
    8.6.2007 11:05 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A co autorská práva
    Neporušil, autor se vzdal autorství (ať už to znamená cokoli, protože podle českých zákonů se autorství nelze vzdát – ale asi se vzdal všech majetkových práv).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.