Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Obecne me irituji fotky bez okraju, protoze v temne komore si dal kazdy tu praci a bily ramecek udelal, to proste k fotce patri.Řekl bych, že s tím "dal tu práci" je to trochu jinak. Fotopapír se prohybá, takže se musí něčím zatížit a to něco (nevím, jak se to jmenuje, takový dvě na sebe kolmý kovový pravítka na bílý desce) tam právě vyrobí ten rámeček, protože to stíní. Takže rámeček je spíš takový vedlejší efekt. Mě se nelíbí, proto jsem ho vždycky odřezával řezačkou.
Sice nejsem žádný estét, aletaké bych preferoval fotky bez rámečků. Takovéto okrasné se k reportážní fotografii vůbec nehodí, a obyčejný rámeček není problém v případě webu vytvořit z neorámečkované fotky pomocí CSS.
Článek se mi ale jinak líbil, četl se dobře
S CSS si na abicku moc hrat nejde, parkrat jsem na to narazil, kdyz jsem chtel nechat fotky nejak konkretne rozmistit nebo obtekat. Ale zase kdyby to slo, tak by snad ani nedalo zajistit, aby se nerozpadla stranka jen kvuli spatnemu inline stylu v blogu.To je pravda a je to škoda (i když by to mohlo dopadnout přesně tak, jak píšeš). Možnost nechat třeba obtékat obrázky zamrzí, a ještě víc mi chybí možnost například zobrazit vykreslenou tabulku - bez čar je totiž tabulka straně nepřehledná.
jedno sú hodnoty a jednotky (height, padding, border-width), iné enumerácie (display, border-style). Otázne sú color, class. btw, čo tak povoliť užívateľom ich vlastné class-y, napr pre blog, a vkladať ich do výslednej stránky?
Prechod na msoffice07 neni pro lidi problem, je to skoro stejne jako prechod z msoff2k na 2k3 (jen vedet jak na to).Ono se dá někde nastavit, aby MSO007 měl menu? Kde? Sem s tím! Třeba ten nový zázrak potom půjde normálně používat.
Redhat poslal … což jsou lidé, kteří mají k vývoji Linuxu mnohem blíže, než kdy bude mít jakýkoliv pražský zaměstnanec Microsoftu.
Kdyby ne, byl bych poněkud znepokojen. :-)
(BTW, ta firma se jmenuje Red Hat, ne RedHatKdyž už chceš prudit, tak by si mohl alespoň vědět, že ta firma se jmenuje Red Hat, Inc.
Red Hat Czech, s.r.o.
pokud máš na mysli českou pobočku.
I tak bych byl znepokojen, kdyby v Microsoftu seděli lidé, kteří mají k vývoji linuxového jádra blíž než zástupci Red Hatu. :-(
(Jde mi jen o drobné rýpnutí, že ta citovaná věta byla asi myšlena trochu jinak, než jak zní.)
Tiskni
Sdílej: