Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Výborně napsané! Dobře se to četlo, fotky také vynikající.
Dobrý relax
A to je konec.Škoda, vždycky jsem se těšil na pokračování... :'(
Nam se domu taky nechtelo, ale se holt neda svitit. Az budu silene bohatej, tak budu jen cestovat.... hm asi ne, nebavilo by me bejt silene bohatej, staci bejt jen desne moc bohatej.
Ja chci taky do Ciny! Ja chci taky fotku Atky! Ja... ja se na to vykaslu... Dobry cteni
Já jí chtěl vidět také, proto jsem se ptal na společné foto ale máme smůlu
Jeste jsem chtel nakonec napsat, ze ve stejne dobe navstivil Cinu Patrik Zandl, takze se muzete seznamit i s jinym pohledem:
http://www.marigold.cz/item/dorazili-jsme-do-hong-kongu
http://www.marigold.cz/item/ve-fabrice-sveta
http://www.marigold.cz/item/jak-se-ji-pekingska-kachna
http://www.marigold.cz/item/kvalita-a-nekvalita-cinske-produkce
http://www.marigold.cz/item/zpet-z-ciny
Ale pak jsem na to pred publikaci zapomel.
Ahoj lidi, také vám blbne přidávání komentářů v Opeře 9.62? Mě se nezobrazuje prostor na psaní ([palce]: 20 a rozlišení: 1680 x 1050). U Firefoxu je vše v pořádku na rozdíl od Opery. Dane bude nějaká společná fotka se spolucestujícími?
Verze 9.62
Sestavení 2466
Platforma Linux
Operační systém openSUSE 11.0 KDE: 3.5.10 "release 31.3" i686, 2.6.25.18-0.2-pae
Knihovna Qt 3.3.8b
Java
Prostředí Java je nainstalováno
Dane bude nějaká společná fotka se spolucestujícími?
Nebude, ja se nefotim a fotky jinych lidi nepublikuji. Tedy krome nejakych verejne cinnych osob, ze. Ostatne vubec fotek lidi mam nula nula nic, protoze foceni lidi mi nejde.
Ta sama opera na opensuse 11,0 KDE 4.1.3 a vse je v poradku.
Blbne aj mne, ale prišiel som na to: vypni si Fit to width
celkovo ten editačný oný je riadny humus.... nejde napríklad pastovať stredným tlačítkom myši a vyskočiť z okna stlačením esc, čo ma neskutočne irituje
zdravim, suprovy zapisky, na nektery mista byc hse taky rad podival, skoda, ze jste nedodal screenshot te blokovane stranky, snazim se to najit ale nedari se mi to :(
No jo screenshot me nenapadl. Ostatne kdo vi co by si na nem precetli lide co umi cinsky Me prislo zvlastni, ze nekam se nedostanu s hlasenim a jinak se nedostanu, ale zadne hlaseni se nezobrazi. Nakonec by to mohlo byt i o bordelu v BGP, mane me napada, ze blogy IINFOa bezi na IP adresach velmi nedavno uvolnenych RIPE do provozu. Vim ze jeden cas dokonce ten rozsah byl ve vychozi instalaci shorewallu blokovan jako dark space. Nemel jsem moc casu na zkoumani, vetsinou jsem se k netu dostal nekdy v dobe, kdy ostatni spali, cili hluboko po pulnoci, a resil jsem kde co.
Kdybych někdy pochyboval o tom, kdo jsem, tak se podívám na tuto fotku, tolik policajtů se nemůže mýlit.Vedle postele měla Stařenka sklenici cucavých bonbónů a velkou láhev čiré tekutiny, kterou čas od času vyráběla na svém složitém destilačním přístroji vzadu za dřevníkem. Nedalo by se o tom přesně říci, že je to whisky, a tím méně přesně se to dalo nazvat ginem, ale zato to mělo přesně 90 stupňů a poskytovalo to nepřekonatelný pocit klidu ve tři hodiny ráno, když se člověk proudil a zapomněl, kdo je. Po sklenici oné čiré tekutiny jste sice pořád ještě nevěděli, kdo jste, ale už na tom nezáleželo, protože jste byli stejně někdo jiný.
Tiskni
Sdílej: