Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Výborně napsané! Dobře se to četlo, fotky také vynikající.
Dobrý relax
A to je konec.Škoda, vždycky jsem se těšil na pokračování... :'(
Nam se domu taky nechtelo, ale se holt neda svitit. Az budu silene bohatej, tak budu jen cestovat.... hm asi ne, nebavilo by me bejt silene bohatej, staci bejt jen desne moc bohatej.
Ja chci taky do Ciny! Ja chci taky fotku Atky! Ja... ja se na to vykaslu... Dobry cteni
Já jí chtěl vidět také, proto jsem se ptal na společné foto ale máme smůlu
Jeste jsem chtel nakonec napsat, ze ve stejne dobe navstivil Cinu Patrik Zandl, takze se muzete seznamit i s jinym pohledem:
http://www.marigold.cz/item/dorazili-jsme-do-hong-kongu
http://www.marigold.cz/item/ve-fabrice-sveta
http://www.marigold.cz/item/jak-se-ji-pekingska-kachna
http://www.marigold.cz/item/kvalita-a-nekvalita-cinske-produkce
http://www.marigold.cz/item/zpet-z-ciny
Ale pak jsem na to pred publikaci zapomel.
Ahoj lidi, také vám blbne přidávání komentářů v Opeře 9.62? Mě se nezobrazuje prostor na psaní ([palce]: 20 a rozlišení: 1680 x 1050). U Firefoxu je vše v pořádku na rozdíl od Opery. Dane bude nějaká společná fotka se spolucestujícími?
Verze 9.62
Sestavení 2466
Platforma Linux
Operační systém openSUSE 11.0 KDE: 3.5.10 "release 31.3" i686, 2.6.25.18-0.2-pae
Knihovna Qt 3.3.8b
Java
Prostředí Java je nainstalováno
Dane bude nějaká společná fotka se spolucestujícími?
Nebude, ja se nefotim a fotky jinych lidi nepublikuji. Tedy krome nejakych verejne cinnych osob, ze. Ostatne vubec fotek lidi mam nula nula nic, protoze foceni lidi mi nejde.
Ta sama opera na opensuse 11,0 KDE 4.1.3 a vse je v poradku.
Blbne aj mne, ale prišiel som na to: vypni si Fit to width
celkovo ten editačný oný je riadny humus.... nejde napríklad pastovať stredným tlačítkom myši a vyskočiť z okna stlačením esc, čo ma neskutočne irituje
zdravim, suprovy zapisky, na nektery mista byc hse taky rad podival, skoda, ze jste nedodal screenshot te blokovane stranky, snazim se to najit ale nedari se mi to :(
No jo screenshot me nenapadl. Ostatne kdo vi co by si na nem precetli lide co umi cinsky Me prislo zvlastni, ze nekam se nedostanu s hlasenim a jinak se nedostanu, ale zadne hlaseni se nezobrazi. Nakonec by to mohlo byt i o bordelu v BGP, mane me napada, ze blogy IINFOa bezi na IP adresach velmi nedavno uvolnenych RIPE do provozu. Vim ze jeden cas dokonce ten rozsah byl ve vychozi instalaci shorewallu blokovan jako dark space. Nemel jsem moc casu na zkoumani, vetsinou jsem se k netu dostal nekdy v dobe, kdy ostatni spali, cili hluboko po pulnoci, a resil jsem kde co.
Kdybych někdy pochyboval o tom, kdo jsem, tak se podívám na tuto fotku, tolik policajtů se nemůže mýlit.Vedle postele měla Stařenka sklenici cucavých bonbónů a velkou láhev čiré tekutiny, kterou čas od času vyráběla na svém složitém destilačním přístroji vzadu za dřevníkem. Nedalo by se o tom přesně říci, že je to whisky, a tím méně přesně se to dalo nazvat ginem, ale zato to mělo přesně 90 stupňů a poskytovalo to nepřekonatelný pocit klidu ve tři hodiny ráno, když se člověk proudil a zapomněl, kdo je. Po sklenici oné čiré tekutiny jste sice pořád ještě nevěděli, kdo jste, ale už na tom nezáleželo, protože jste byli stejně někdo jiný.
Tiskni
Sdílej: