Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
MMCH, "opak demokracie = diktatura" mi přijde jako dost podivné tvrzeníKdepak…"opak demokracie = komunismus", teda alespoň dle mého spolužáka. Opravdu bych vám někdy přál slyšet jeden referát mého, dnes už bývalého, free spolužáka, který jednou měl v ekonomii. Škoda, že jsem ho tenkrát nepožádal o kopii.
17.Martin Luther King: autor knihy o ideologii fašismuTak tohle mně fakt rozstřelilo!
To by mě taky zajímalo.Tím nechci říct, že bych s tím souhlasil. Jen to, že u nás to bylo v těch lepších případech úplně stejné. Ti kteří měli dobrou paměť to prostě naloadovali a pak zpětně vyblili na papír a ti kteří neměli, se předmětem vždycky nějak protloukli.
Jasný, najdou se tam chyby, ale každej přece nemusí znát tyto sračky co se v ZSV učí.IHMO každý kdo má právo svobodně volit by je znát měl, protože pak vznikají takové perly jako nacistické Německo, apod.
U tohodle člověka jde vidět že aspoň něco v hodinách zaslechlU nás se to právě dělalo tím stylem, že učitelka mluvila a hesla psala na tabuli a žáci, kteří ji nechtěli poslouchat si ty hesla opisovali a potom se je učili.
Tiskni
Sdílej: