Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zdravim
Sestre jsem vybral od jeziska naaadherny notebook IBM T41 z www.levnapc.cz za naaadhernych 17000Kc, ona ma radost, ja mam radost ze si s nim muzu aspon par dnu hrat a podelim se s jednou drobnosti.
Bylo potreba vyresit, jak jednoduse dostat obrazky z telefonu vybaveneho jen irda do onoho strojecku.
Pres bluetooth je to vyresene, ale na irda asi nic hezkeho neni. Podminka je zapadajici vzhled do KDE a jednoduche ovladani. A voiallaaa:
#!/bin/bash
[ ! -d "/home/zuza/Desktop/mobil_fotky" ] && mkdir /home/zuza/Desktop/mobil_fotky
cd /home/zuza/Desktop/mobil_fotky
kdialog --msgbox "Čekám na příjem souboru přes infraport." --title "InfraPort" &
irxfer
dcop kdialog-`pidof -s kdialog` MainApplication-Interface quit
kdialog --passivepopup "Soubor byl uložen do adresáře mobil_fotky na plochu." --title "InfraPort" 4
Co vy na to? Ma to jediny bug. irxfer nejenze nema zadny rozumny timeout, ale on nema ani --help natoz man stranku nebo dokumentaci na webu. Tudiz ceka na smilovani dokavad neprijme soubor.
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
/* We are server */
printf("Waiting for files\n");
IrOBEX_ServerRegister(handle, "OBEX:IrXfer");
while (!finished) {
OBEX_HandleInput(handle, 1);
}
Ovsem pribastlovat timeot nekam sem se mi tedy dvakrat nechce, mrknu na kod funkce OBEX_HandleInput a zase se ozvu.
Zdenek
#include <signal.h> int transferring; void onAlarm(int sig) { if (! transferring) exit(1); } ... transferring = 0; signal(SIGALARM, onAlarm); alarm(20);tak nejak priblizne by mohl vypadat zaklad patche, samozrejme nejtezsi bude nastavit promennou transferring na true, kdyz zacne prenos, ale to uz necham na tobe, zdrojaky toho programu jsem nenasel