Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Můžete doporučit nějaký jiný klient? Nejlépe ale multiplatformní, i když to není podmínkou.Mulberry (můj článek o starší verzi; dnes už je to free SW). Vzhled sice nic moc a program se už prakticky nevyvíjí, ale funkcemi je přímo nadupaný a už ta stará verze uměla věci, které většina dnešních klientů neumí.
Řekl bych, že jsem to napsal správně. To, co zmiňuješ ty, je skutečnost, že někdy můžeš například tam, kam normálně patří "mě/tě" použít "mne/tebe" pro zdůraznění. Je to trochu otázka citu a kontextu.
Ale teď mi došlo, že jsem asi udělal chybku v háčcích:
ti -> mi
tě -> mě
tebe -> mne
tobě -> mně
Nechapu, proc se v kazde 10. diskuzi musi rozvinout dohadovani o gramatice. Kde to jsme?? Ja bych takove prispevky proste ignoroval.
Kde to jsme??Přece v Česku. Takže je nejlepší psát česky
Ja bych takove prispevky proste ignoroval.Proč? Zdenkovi jsem dole odpověděl na jeho útrapy, tak proč nepokecat o češtině?
Můžete doporučit nějaký jiný klient?Co treba mutt? "All mail clients suck. This one just sucks less."
taky Claws Mail používám, narozdíl od TB přežil víc než 10tis. zpráv v jedné složce.Tohle bude asi individuální. V jedné složce mám dokonce něco málo přes 65 tisíc mailů a TB s ní nemá problém. Ta prvotní indexace chvilku trvala, ale jinak OK.
Doporucuju Alpine, sam jsem zkousel, je to dokonce i pro wokna. Bezi to v textovem modusu, cili to nekomu muze pripadat zvlastni, me ne.
Hlavni minus je, ze nejsou videt (pochopitelne) vlozene obrazky v e-mailech, to byl taky duvod, proc jsem to prestal pouzivat.
Dalo by se to ale mozna vyresit propojenim treba s programkem feh
, takovy mini prohlizec grafiky pro X.
.msgHeaderView-button { display: none !important; }Pro výsledek viz přílohu.
jiné = horší ikonkyTak ještě jednou, inspirace ze stejného místa, jako bylo vypuštění tlačítek z hlavičky zprávy (screenshot je z TB 3)