Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Tiskni
Sdílej:
Můžete doporučit nějaký jiný klient? Nejlépe ale multiplatformní, i když to není podmínkou.Mulberry (můj článek o starší verzi; dnes už je to free SW). Vzhled sice nic moc a program se už prakticky nevyvíjí, ale funkcemi je přímo nadupaný a už ta stará verze uměla věci, které většina dnešních klientů neumí.
Řekl bych, že jsem to napsal správně. To, co zmiňuješ ty, je skutečnost, že někdy můžeš například tam, kam normálně patří "mě/tě" použít "mne/tebe" pro zdůraznění. Je to trochu otázka citu a kontextu.
Ale teď mi došlo, že jsem asi udělal chybku v háčcích:
ti -> mi
tě -> mě
tebe -> mne
tobě -> mně
Nechapu, proc se v kazde 10. diskuzi musi rozvinout dohadovani o gramatice. Kde to jsme?? Ja bych takove prispevky proste ignoroval.
Kde to jsme??Přece v Česku. Takže je nejlepší psát česky
Ja bych takove prispevky proste ignoroval.Proč? Zdenkovi jsem dole odpověděl na jeho útrapy, tak proč nepokecat o češtině?
Můžete doporučit nějaký jiný klient?Co treba mutt? "All mail clients suck. This one just sucks less."
taky Claws Mail používám, narozdíl od TB přežil víc než 10tis. zpráv v jedné složce.Tohle bude asi individuální. V jedné složce mám dokonce něco málo přes 65 tisíc mailů a TB s ní nemá problém. Ta prvotní indexace chvilku trvala, ale jinak OK.
Doporucuju Alpine, sam jsem zkousel, je to dokonce i pro wokna. Bezi to v textovem modusu, cili to nekomu muze pripadat zvlastni, me ne.
Hlavni minus je, ze nejsou videt (pochopitelne) vlozene obrazky v e-mailech, to byl taky duvod, proc jsem to prestal pouzivat.
Dalo by se to ale mozna vyresit propojenim treba s programkem feh
, takovy mini prohlizec grafiky pro X.
.msgHeaderView-button { display: none !important; }Pro výsledek viz přílohu.
jiné = horší ikonkyTak ještě jednou, inspirace ze stejného místa, jako bylo vypuštění tlačítek z hlavičky zprávy (screenshot je z TB 3)