Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Chtěl jsem na Fedoře 12 zkusmo nainstalovat Firefox 3.6. Nejprve jsem se pokusit vzít ten z holé kůže („rawhide“ ), tam mi ale nefungoval DJVU. Hledám dál a narážím na „REMI“ repozitář...
Podobně jako jiné repozitáře i tento má balíčky podepsané. A podobně jako u jiných doplňkových repozitářů je nutno nejdřív nebezpečně (au, au) nainstalovat certifikát. Nainstaloval jsem tedy příslušné konfigurační RPMko a poté se jal instalovat ohnivou lišku. Pochopitelně na mě vybafla hláška, zda jako chci opravdu použít nový GPG klíč pro tento repozitář.
V tu chvíli mi to nedalo a řekl jsem si, že zkusím ještě daný klíč ověřit na GPG serveru. A co nevidím:
mujstroj$ gpg --search-keys Remi Collet gpg: searching for "Remi Collet" from hkp server keys.gnupg.net (1) Remi Collet <Remi@FamilleCollet.com> Remi Collet <Fedora@FamilleCollet.com> Remi Collet <remi.collet@cpam-reims.cnamts.fr> 1024 bit DSA key 29F16A18, created: 2006-05-23 (2) Remi Collet <RPMS@FamilleCollet.com> Remi Collet <remi.collet@univ-reims.fr> 1024 bit DSA key 00F97F56, created: 2005-04-21 (revoked) ^^^^^^^^ ^^^^^^^^^ (3) Remi COLLET <Remi.Collet@wanadoo.fr> 1024 bit DSA key 761372A1, created: 1999-10-24
Hm, tak si říkám, teda pánové, bezpečnost nade vše
Tiskni
Sdílej:
procpak?Bo Mozilláci jsou prďolové a uživatelé jsou kříženci oveček a lam.
kdo to pouziva?No právě. Už mě to pěkně sere. Je to sice jen taková cena útěchy místo JPEGu2000, ale furt lepší než nic a DjVu má i jiné výhody.