Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Chtěl jsem na Fedoře 12 zkusmo nainstalovat Firefox 3.6. Nejprve jsem se pokusit vzít ten z holé kůže („rawhide“ ), tam mi ale nefungoval DJVU. Hledám dál a narážím na „REMI“ repozitář...
Podobně jako jiné repozitáře i tento má balíčky podepsané. A podobně jako u jiných doplňkových repozitářů je nutno nejdřív nebezpečně (au, au) nainstalovat certifikát. Nainstaloval jsem tedy příslušné konfigurační RPMko a poté se jal instalovat ohnivou lišku. Pochopitelně na mě vybafla hláška, zda jako chci opravdu použít nový GPG klíč pro tento repozitář.
V tu chvíli mi to nedalo a řekl jsem si, že zkusím ještě daný klíč ověřit na GPG serveru. A co nevidím:
mujstroj$ gpg --search-keys Remi Collet gpg: searching for "Remi Collet" from hkp server keys.gnupg.net (1) Remi Collet <Remi@FamilleCollet.com> Remi Collet <Fedora@FamilleCollet.com> Remi Collet <remi.collet@cpam-reims.cnamts.fr> 1024 bit DSA key 29F16A18, created: 2006-05-23 (2) Remi Collet <RPMS@FamilleCollet.com> Remi Collet <remi.collet@univ-reims.fr> 1024 bit DSA key 00F97F56, created: 2005-04-21 (revoked) ^^^^^^^^ ^^^^^^^^^ (3) Remi COLLET <Remi.Collet@wanadoo.fr> 1024 bit DSA key 761372A1, created: 1999-10-24
Hm, tak si říkám, teda pánové, bezpečnost nade vše
Tiskni
Sdílej:
procpak?Bo Mozilláci jsou prďolové a uživatelé jsou kříženci oveček a lam.
kdo to pouziva?No právě. Už mě to pěkně sere. Je to sice jen taková cena útěchy místo JPEGu2000, ale furt lepší než nic a DjVu má i jiné výhody.