V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Jenom holt člověk co takhle o to místo přišel se tomu musí přizpůsobit a najít si něco jiného.No a prave o dusledku teto filozofie se tu bavime! Ten clovek si najde neco jineho, ale je mu lhostejne, ze ta prace je neuzitecna, protoze dostane penize. Lide jsou zkratka tvurci a za ucelem zisku delaji leccos. Problem je, ze "za ucelem zisku" je jen lokalni optimum.
Měnit každé dva roky mobil, počítač po 3 letech vypoví službuNebudeš-li (respektive průměrný člověk) každé dva roky měnit mobil, nebudou nové mobily. Pro počítače platí to samé - výzkum se musí zplatit, respektive prodej musí zaplatit další výzkum.
Je mi jasné, že elektronika jde rychle dopředu - a tudíž obměna je nutná.To právě úplně ne. Ve skutečnosti na většinu běžné práce stačí počítač, který je třeba čtyři roky starý. Jenže když si tohle uvědomí moc lidí a začnou podle toho jednat, nebude na vývoj (a smůlu budou mít ti, kdo výkonnější výpočetní techniku opravdu potřebují) Takže když se někdo bude ptát, jestli potřebuje novej komp, odpověď je vždy ano.
Vy všichni marxisté a levičáci (teď to nemyslím pejorativně a ne osobně na vás) máte zafixováno, že hlavním problémem je "dělení koláče". O co jeden dostane víc, o to druhý dostane míň. Tomu se říká antagonismus. Ten je páteří celé (nenávistné) ideologie
Zaujímalo by ma po akej logickej úvahe ste došli k záveru, že ..delenie koláča" je marxistický či socialistický termín a že podľa jeho použitia môžete priamočiaro usudzovať na politickú príslušnosť. Vy si asi predstavujete, že niekto ( napr. vy ako podnikateľ) upečie koláč a pred vašou bránou sa zatiaľ, kým ho pečiete, so zbierajúcimi slinkami zhlukujú záujemci o kúsok z neho. Lenže tu ide o to, pán Smolík, že ten koláč, do kt. ste ako majiteľ pekárničky investovali, vám majstri pekári. A keď príde na delenie, tak im dáte prihorené omrvinky( nemslím to osobne). A potom sa ešte rozčuľujete, že sa k vám stavajú antagonisticky.
A pro ostatni systemy tohle neplati? "Cim vic se budu snazit, tim se budu mit lepe."V ostatních systémech (aspoň u těch, které tu už byly) to neplatí nebo aspoň podstatně dřív narazíš na limit toho, o kolik se můžeš mít lépe.
Moje definice vychazi z toho, ze mame nejake veci a sluzby, ktere by si spotrebitele radi koupili, a uzitecna prace je takova, ktera je za idealnich podminek (tj. vsichni produkuji spolecne za timto cilem - vyrobou tech veci, nikoli za cilem vlastniho zisku) staci pokryt tuto produkci.Proč těmito věcmi nemohou být ony zbraně z předchozího odstavce? Obě bojující strany jsou spotřebitelé, kteří by si je rádi koupili. Krom toho by se dalo polemizovat o užitčnosti války jako takové.
No, ja nevim, jestli to az tak kritizuji.Tohle mi připadá jako kritika:
Tyto firmy ale IMHO svou cinnosti spolecnosti spise skodi nez prospivaji.Nebo alepoň nesouhlas. Považuješ banky za špatná a nepřímo vyděláváš na jejich provozu. Oni takový lidi asi nežijou ve válečný zóně. Jiná otázka je, proč někde ta válečná zóna je. To je ale otázka, která zase většinou bude mimo moc těch lidí. Kdybychom nějak určili, co je užitečné a co ne, tak pro to abychom produkovali jen toto, by bylo zapotřebí důsledné a komplexní centrální řízení veškeré výroby. Jinak si nedokážu představit, že by to mohlo fungovat.
ale lepsi nemam (bavi me to, mimochodem). Co mam podle vas delat?Ehm, takže radši se přenést přes svoje přesvědčení, protože mě to baví? Ono by se něco našlo (jsou věci, které umí každý, kdo je dostatečně tělesně fit), jen by to nebylo tak dobře placené a zábavné.
Podle me, kapitalismus je volnotrzni ekonomicky system ...Jak může systém někoho zaměstnat? (o metaforách, synekdochách a dalších jazykových konstruktech jsem slyšel, ale v tomto případě nejsou IMHO na místě)
Ano, obávám se, že tento jev uvidíme hlavně ve zdravotnictví, kde jsou platy tragické. Hlavně u sester, ošetřovatelů, sanitářů, ale i lékařů. Těch nemocničních. Zbytky, které máme se seberou a odejdou. Překvalifikované sestry udělají časem totéž a systém se zhroutí.
Je fakt, že já mám mzdu v soukromém nižší asi o 7tis. než sestra ve státním, ale práce je to stejná a i ta jejich mzda nezaplatí jejich práci. Podmínky máme téměř stejné, ve státním nemají často materiální vybavení, protože manageři si ho "výhodně" prodávají a v praxi není nic. Jak kde, jak která nemocnice.
Já určitě nebudu horovat pro krácení tarifu ve zdravotnictví, neboť tarif je jistota. Je to i brzda, ale jak vidno v soukromém zdravotnictví mají sestry ve státním určitou jistotu. Policii a Hasičům bych také platy nekrátila. Ani ti nejsou dobře zaplaceni.
Tu reklamní kampaň z doby, kdy tu začínali sondovat trh, mám dodnes v živé paměti.Já teda ne, co na ní bylo tak hroznýho? (A kdyžtak - jak moc to ovlivňuje kvalitu služeb?)
Problém je, na kom bude to posúdenie, kto je nadbytočný idiot a kto je nepostrádateľný? Tak ako sa ,,idioti" do štátnej správy dostali, tiež tam ostanú.Dokonca si doplnia ,,kvalifikáciu" vo všetkých tých rýchlokurzoch nazývaných ,,vysoké školy", aby spĺňali kvalifikačné predpoklady. Okrem toho asi aj u vás, tak ako u nás sú neúmerné odmeny ,,tam hore" - ,,tam dolu" dostanú mzdu postačujúcu akurát tak na prežitie. Ale tí, čo si nechali vymyť mozog skutočným pôvodcom ,,hosp.krízy" sa nechajú poštvať proti odborárom, ktorí lobbujú aj za nečlenov - za cenu práce všetkých. Prečo ešte nikto z tých zlodejov a prelievačov prachov do vlastného vrecka, čo sú tam navrchu pri zdroji za prešustrované milióny nesedí a nemá doživotný zákaz vykonávať akékoľvek verejné a štátne funkcie ?
http://www.cas.sk/clanok/179437/obetave-tomanova-a-krsikova-dreli-aj-v-nedelu-o-7-rano.html
Problém je, na kom bude to posúdenie, kto je nadbytočný idiot a kto je nepostrádateľný?Měl by si to rozhodnout vedoucí odboru. Jestli si nechá idioty a vyhodí ty co něco dělají, mohl by i on sám spadnout na hubu, jelikož ti idioti mu tam moc nepomůžou. Ano, myslíš to dobře, jak se tam idiot dostal, tak tam zůstane, jde už jen o to, jestli ten, co toho idiota vzal, bude chtít s ním spadnou na držku, až jeho odbor zkolabuje, protože bude plný idiotů.
Okrem toho asi aj u vás, tak ako u nás sú neúmerné odmeny ,,tam hore"Ani to nemusí být moc nahoře, stačí, když "spí" s tím nahoře.
vláda byla zvolena v legitmních volbách
Nebyla. Vláda se u nás (ani ve většině ostatních zemí) nevolí.
a oni, podle mě, nemají právo dožadovat se výhod pro jednu menšinu ve společnosti
To právo samozřejmě mají, ústava totiž zaručuje svoboda projevu. Co nemají, je nárok na to, aby jim bylo vyhověno.
$ bc bc 1.06.95 Copyright 1991-1994, 1997, 1998, 2000, 2004, 2006 Free Software Foundation, Inc. This is free software with ABSOLUTELY NO WARRANTY. For details type `warranty'. scale=5 100*40000/10000000 .40000Na demonstrace odborů přišlo 0.4% obyvatel ČR! Nachápu, proč by se takovýmto nátlakem měla vláda vůbec zabývat!
Jednak to nebyl můj "nesmysl", jednak reagujete špatně. Z toho, že demonstrovat přijelo "jen" 40000 lidí, což je méně než polovina veškeré populace, totiž vůbec nevyplývá, že by těch, kdo s demonstranty souhlasí, byla méně než polovina.
Ale víte co, zkuste si to sám. Uspořádejte si tu svou protidemonstraci a uvidíme, jestli vám přijde pět milionů lidí. Nebo aspoň čtyřicet tisíc…
1) najít si jinou práci, kde lépe ocení mé schopnostiTo není vždy tak jednoduché, jak se to zdá, zvlášť v některých krajích, vím celkem o čem mluvím
2) akceptovat stávající stavTo se říká strašně lehko =) Zvlášť, když ceny jdou nahoru, a platy dolů. Maminka to nezaplatí za všechny.
3) promluvit se šéfem o svém platu vzhledem k mému přínosu pro firmu Takto to funguje v soukromém sektoru už dvacet let.Nezapomeň, že státní správa nebo samospráva není firma ani soukromý sektor, jsou zde jasně dané tabulky, s kterými ani tvůj šéf nic neudělá.
Ad 1) a 2) - ano, vím že najít práci není jednoduché, obzvlášť v některých oblastech. Ovšem to nic nemění na mých tvrzeních. Tak to prostě v reálném světě chodí. Cena práce se určuje nabídkou a poptávkou. Když někdo nemůže sehnat lepší práci, tak to znamená, že je ve stávající práci adekvátně ohodnocen. Tak to chodí v soukromém sektoru a nevím, proč by to u státních zaměstnanců mělo být jinak.
Ad 3) - pokud vím, tak vláda navrhuje, aby se nadřízení dostali větší volnost v odměňování zaměstnanců. Navíc stále platí body 1) a 2) - když stát údajně špatně platí, je třeba najít si lepší práci v soukromém sektoru. Pokud to nejde, tak je dotyčný adekvátně ohodnocen a jeho stížnosti jsou bezpředmětné.
Nikdo neříká, že by to nemělo chodit jinak, ovšem nic to nemění na obtížnosti/jednoduchosti nalezení adekvátního zaměstnání v určitém kraji. Což mi opět připomíná, víš, kolik je zhruba plat zaměstnance na městském úřadě?Ad 1) a 2) - ano, vím že najít práci není jednoduché, obzvlášť v některých oblastech. Ovšem to nic nemění na mých tvrzeních. Tak to prostě v reálném světě chodí. Cena práce se určuje nabídkou a poptávkou. Když někdo nemůže sehnat lepší práci, tak to znamená, že je ve stávající práci adekvátně ohodnocen. Tak to chodí v soukromém sektoru a nevím, proč by to u státních zaměstnanců mělo být jinak.
Na první část ti odpovím otřepanou frází, "vláda navrhuje, aby nadřízený ohodnotil odměnami své kamarády, příbuzné, "tlačenky" apod... na druhou část ti si přečti znovu mou reakci na body 1 a 2.Ad 3) - pokud vím, tak vláda navrhuje, aby se nadřízení dostali větší volnost v odměňování zaměstnanců. Navíc stále platí body 1) a 2) - když stát údajně špatně platí, je třeba najít si lepší práci v soukromém sektoru. Pokud to nejde, tak je dotyčný adekvátně ohodnocen a jeho stížnosti jsou bezpředmětné.
Nikdo neříká, že by to nemělo chodit jinak, ovšem nic to nemění na obtížnosti/jednoduchosti nalezení adekvátního zaměstnání v určitém kraji.
Žádné adekvátní zaměstnání neexistuje. Člověk dělá to, co umí a co je k dispozici.
Což mi opět připomíná, víš, kolik je zhruba plat zaměstnance na městském úřadě?
Otevřeně říkám, že nevím. Stejně tak opakuji, že pokud je pro někoho nedostatečný, tak si musí najít něco jiného. Tak to mám já a se mnou miliony dalších zaměstnanců soukromého sektoru.
Na první část ti odpovím otřepanou frází, "vláda navrhuje, aby nadřízený ohodnotil odměnami své kamarády, příbuzné, "tlačenky" apod...
Toto se stává i v soukromém sektoru. Máme jen dvě možnosti. Buď budou brát všichni stejně podle tabulek, nebo dostanou nadřízení možnost odměňovat schopné podřízené. Šéf prostě dostane za úkol zajistit určitý objem práce s určitým rozpočtem. Jak si poradí, to je jeho věc.
Žádné adekvátní zaměstnání neexistuje. Člověk dělá to, co umí a co je k dispozici.Já myslel adekvátní zaměstnání v peněžním ohodnocení, pokud možno vyšším že.
Otevřeně říkám, že nevím. Stejně tak opakuji, že pokud je pro někoho nedostatečný, tak si musí najít něco jiného. Tak to mám já a se mnou miliony dalších zaměstnanců soukromého sektoru.Opět, ne v každém kraji to je tak jednoduché, jako třeba řekněme v Praze. Já to moc řešit nemusím, jsem student, tuhle práci jsem vzal protože jsem k ní přišel náhodou a bral jsem to jako výhodu, studovat a zároveň si "budovat" praxi. Peníze beru jako výhodu a "kapesné". Mé náklady na bydlení jsou minimální (žiji s přítelkyní v bytě, který mě nic nestojí), takže si spořím, ovšem ne každý má někoho (v mém případě rodiče), kteří jej sponzorují. A jen tak, doporučím ti si ten plat zjistit, případně pokud chceš ti nastíním průměrný tady u nás (magistrát). Já se ovšem po jiném zaměstnání dívám, tady se už nic nového nenaučím, ale najít něco v oboru (tedy co umím jak říkáš) a ohodnoceno pokud možno lépe, je opravdu o hubu. A to nemluvím o tom, se na to místo dostat, vůbec ho najít není sranda.
Toto se stává i v soukromém sektoru. Máme jen dvě možnosti. Buď budou brát všichni stejně podle tabulek, nebo dostanou nadřízení možnost odměňovat schopné podřízené. Šéf prostě dostane za úkol zajistit určitý objem práce s určitým rozpočtem. Jak si poradí, to je jeho věc.Ano, funguje to jak říkáš, ovšem v soukromém sektoru málokdo bude zaměstnávat někoho, kdo tam je navíc, a pokud ano, je to jeho věc a jeho peníze. Ovšem ve stání sféře to neplatí, protože "chceme přeci šetřit", s tím souhlasím, ovšem nesouhlasím s tím, jak k tomu šetření dojde, viz co jsem psal výše - sníží se všem, ti co něco dělají jsou nasraní, a ti co nic nedělají a jsou tam jako v "rodinném" podniku to dostanou na osobním, které má byt kolik to až? 200%? výsměch. Promiň tak to je, opravdu vím o čem mluvím a je to smutné... moc.
Ovšem ve stání sféře to neplatí, protože "chceme přeci šetřit", s tím souhlasím, ovšem nesouhlasím s tím, jak k tomu šetření dojde, viz co jsem psal výše - sníží se všem, ti co něco dělají jsou nasraní, a ti co nic nedělají a jsou tam jako v "rodinném" podniku to dostanou na osobním, které má byt kolik to až? 200%? výsměch. Promiň tak to je, opravdu vím o čem mluvím a je to smutné... moc.
V zásadě s tebou souhlasím. Způsob, jakým se v praxi bude šetření provádět, ve mně budí určité obavy. Nicméně jinak to nejde a prostě bude nutné zavést metody jako v soukromém sektoru. Tj. vedoucí oddělení má zajistit činnost, na kterou je potřeba řekněme pět lidí. Tohle je klíčový bod, jak určit, kolik lidí je vlastně reálně potřeba. Takže dostane rozpočet na pět lidí a jestli se rozhodne zaměstnávat kamaráda-flákače, tak si on sám zadělává na problémy. Problémem je nízká produktivita ve státní správě, kde vládne přezaměstnanost, to se musí změnit.
V zásadě s tebou souhlasím. Způsob, jakým se v praxi bude šetření provádět, ve mně budí určité obavy. Nicméně jinak to nejde a prostě bude nutné zavést metody jako v soukromém sektoru. Tj. vedoucí oddělení má zajistit činnost, na kterou je potřeba řekněme pět lidí. Tohle je klíčový bod, jak určit, kolik lidí je vlastně reálně potřeba. Takže dostane rozpočet na pět lidí a jestli se rozhodne zaměstnávat kamaráda-flákače, tak si on sám zadělává na problémy. Problémem je nízká produktivita ve státní správě, kde vládne přezaměstnanost, to se musí změnit.
Ano, o tom to je, bohužel ten kamarád flákač tam bude, a ti čtyři budou makat za stejné peníze jako on nic nedělat a neudělají s tím nic, kdyby flákače nebylo, ušetřilo by se měsíčně několik tisíc na jeho mzdě, těm čtyřem by se klidně mohlo po dvou tisících přidat a pořád by se ušetřilo a práce by byla hotova tak jako tak. Bohužel takhle to nechodí.
U nás třeba jeden kolega odešel tak před osmi měsíci (možná víc, už nevím přesně), do teď nemáme nového kolegu, teoreticky děláme víc práce (i tu za něj) a peníze jsme za tu práci navíc viděli? Ne, za ušetřené peníze si vyjelo vedení na "výjezdní zasedání" (čti chlastačka a žranice). Peníze se stejně neušetřili, ještě nám vezmou a přidají práci, vítej v reálném světe =)http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-vlady/john-chce-zvysit-platy-zamestnancu-hzs/"Průměrný rozpočtovaný plat příslušníků HZS činí letos 34 044 korun a průměrný rozpočtovaný plat občanského zaměstnance HZS činí 23 147 korun". I ten občanský zaměstnanec dosahuje na průměrnou mzdu. Netroufám si odhadovat kolik hodin z těch placených ten hasič skutečně odpracuje, protože je tam kompenzace ve větším riziku (i když i to mají hasiči nakonec v platu vyúčtováno). 5) Nějak jste zapomněl na úředníky. Ti všeho schopní by mně nechyběli, ti patří za katr. Ti nezdravě schopní by měli mít zakázáno pracovat, protože zaručeně vymyslí takové lejstro, že se z toho běžný občan pos...e a ještě to zaplatí v daních. Se slzou v oku vzpomínám na počátek devadesátých let, kdy měli tihleti týpkové zadele stažené strachy a občan měl svatý pokoj. Takže by úplně stačili ti obyčejní, kteří dělají jenom a pouze to, co dělat mají. Existují a stačilo by jich mnohem méně.
Ad 2: nemusejí odcházet jen do zahraničí, mohou jít dělat něco úplně jiného.
Ad 3: policie není zdaleka jen dopravní policie.
Ad 5: nezapomněl, to spíš někteří kritici protestů zapomínají - stejně jako ministr John - že státní zaměstnanci nejsou zdaleka jen úředníci.
34044 Kč hrubého měsíčně za extrémně fyzicky i psychicky náročnou práci spojenou se značným rizikemPráce hasiče podle mě není fyzicky náročnější než např. práce hůře placeného dělníka.Ohledně psychické náročnosti - 1) je to poměrně různorodá práce, dělníci se určitě "nudí" víc 2) je mnohem příjemnější dělat práci, která někomu přímo pomáhá a vidím že je užitečná, 3) hasič je ve společnosti relativně prestižní práce
Ad 2: nemusejí odcházet jen do zahraničí, mohou jít dělat něco úplně jiného.Asi jste nečetl co píšu. Práce sestry je psychicky i fyzicky náročná a dá se dobře dělat jenom omezenou dobu. Takže to, že si sestry dodělají lepší vzdělání a odejdou někam jinam považuju za správné. Mají sice praxi, ale psychicky už bývají opotřebované a pak hrozí, že začnou svou práci i pacienty nenávidět. Vaše představa, že člověk má celý život dělat jenom jednu práci mi navíc dost zavání nevolnictvím.
Ad 3: policie není zdaleka jen dopravní policie.Rád bych věděl, kdo další vlastně u policie pracuje a je pro mne tak nepostradatelný, že mu rád ještě přidám. Napadá mě jenom kriminálka, ale těch snad tolik není.
Ještě k bodu 4: 34044 Kč hrubého měsíčně za extrémně fyzicky i psychicky náročnou práci spojenou se značným rizikem, to mi rozhodně nepřipadá jako nějaké přeplácení a žití si nad poměry. Tím spíš, že se nejedná o práci, která by se dala děla do pětašedesáti. Navíc rozložení platů bývá takové, že medián je menší než průměr, takže je pravděpodobné, že většina má méně.Zase jste nečetl co píšu. Pokud je hasič na zásahu, je mu riziko posléze vyúčtováno v platu. Co se mediánu týká, váš závěr platí obecně, nejenom pro hasiče, takže opravdu stačí srovnávat průměry a tam jsou hasiči skoro o třetinu výš.
Ad 5: nezapomněl, to spíš někteří kritici protestů zapomínají - stejně jako ministr John - že státní zaměstnanci nejsou zdaleka jen úředníci.Ale těch je bohužel nejvíc a to mi vadí. Kdybyste četl co píšu a nehleděl na oponenty krvavýma očima, věděl byste, že jsem kritizoval ty kteří vysávají rozpočet, vymýšlejí si práci a ztěžují lidem život. Naopak jsem se postavil za ty, co dělají užitečnou práci a dělají ji dobře. Byrokracie je hydra, se kterou je třeba stále bojovat, jinak přeroste přes hlavu všem. Ale vzhledem k tomu, že už nejste v postpubertálním věku a že fascinace státem vyčnívá skoro z každého vašeho příspěvku (kromě odborných), tak asi nemáte šanci to vůbec někdy pochopit ...
Nedostatek lékařů, sester, ...Už aby to bylo. Pak by konečně snad i tomu největšímu omezenci došlo, že zdravotnictví není zadarmo a že když chce být léčen, že to bude něco stát. Obdobně pro ostatní obory. To, že stát přeplácí úředníky a podhodnocuje práci lidí, kteří ve státním sektoru dělají užitečnou a obtížnou práci, je problém. A ten se ani omylem nevyřeší zakonzervováním současného stavu.
stát přeplácí úředníkyTak to by mě zajímalo které :) Opravdovým problémem je podle mě jejich množství, ne plat.
Počet úředníků je pak už jen přirozeným důsledkem.Není, respektive ano je. Byrokracie byla, je a bude, ovšem budeme-li se bavit o aktuálním stavu byrokracie, "je na ní" těch úředníků moc. Aktuální počet úředníku bych akceptoval při mnohem větší byrokracii. Teď jich je opravdu moc na současný stav byrokracie, skoro si (osobním odhadem a sledováním stavu kolem sebe) myslím, že jich je snad dvojnásobně, než jich je potřeba.
S tím samozřejmě souhlasím a myslím si, že vzhledem k šíři odporu k plošnému snižování platů je v tomto případě poměrně velká šance, že vláda nakonec bude muset aspoň částečně ustoupit. Reagoval jsem ale hlavně na to, že podle některých diskutujících to, že vláda vznikla legitimním způsobem, automaticky znamená, že si občané musejí nechat beze slůvka odporu líbit všechno, s čím taková vláda přijme.
ešte to neznamená, že počas volebného obdobia o túto legitimitu nepríde
Však už také připravují změnu ústavy, která by takové "riziko" co nejvíce omezila. To mne na čísle 118 děsí nejvíc - česká pravice už několikrát předvedla, že zkorumpovat v případě potřeby dva "konstruktivní" opoziční poslance pro ni není velký problém.
Já se snažím se v politice vyznat, ale nejde to. Máme před komunálními volbami a fakt zase nevím, koho budu volit, protože jako řadovému občanovi mi není jasné, proč tam vůbec chodit. Není lehké porozumět komunální politice a snažit se udržet si rozhled, abych věděla co všechno se ve čtvrti děje a kdo to pořádá a jestli to k něčemu bylo...
Čtu si jejich programy, zajímám se o to. Přesto mi spousta věcí uniká a třeba takové ty "zákulisní" rejdy z radnice nemám ani šanci prokouknout. Často slyším od lidí, kteří znají ty lidi na radnici, že se ta věc udělala ve prospěch třeba ředitelky Mš, která za oplátku udělá něco. Nejde se v tom vyznat.
Pak jsem z toho akorát naštvaná, protože vím, že nic neovlivním. Samo, že mne štve i ta kampaň Když vylezu z domu a vidím plakát, jak mladej kluk říká, že feťáky by hnal do dolů, tak si pak říkám, kdo s kým manipuluje
Čtu si jejich programy, zajímám se o to. Přesto mi spousta věcí uniká a třeba takové ty "zákulisní" rejdy z radnice nemám ani šanci prokouknout.Nesnaž se. U nás ve městě má "nová" strana TOP09* v programu přesně to, co už je dávno v plánu - buď se prasata u koryta vymění, nebo nevymění, ale brodel a hovadiny se budou pořádat stejně. Od utrácení městských peněz jsou tam jiní, které nevolíme, prasátka u korýtek si akorát trochu přilepší z toho, co zbyde. Aspoň tak je to tady, ale mám silné podezření, že jinde to nebude lepší. * podotýkám, že lidovci tady moc velký vliv neměli...
Máme u korýtka ODS, již asi 10 let a je vidět i slyšet, že se vzdát nehodlají. U nás to bude spíše volba mezi pravicovými a těmi více pravicovými, kterým jde o obrovskou vlnu privatizace, tedy kšefty s bytovým fondem Mají u toho dost keců o bránění korupci, což je k smíchu a pláči zároveň.
Není to tu lepší.
U nás to bude spíše volba mezi pravicovými a těmi více pravicovýmiVy si u vás můžete vybrat nějakou pravicovou stranu? To vám docela závidím, u nás jsou komunisti, socialisti, modrý straky, kšefty veřejné, koruptop a pár dalších spolků. Pravicová strana ani jedna.
kterým jde o obrovskou vlnu privatizace, tedy kšefty s bytovým fondemTo mi připomíná, jak město (starosta - ODS) prodávalo pozemek Lidlu. Co vím, tak za 2M ho koupil soukromník, který obratem za 18M prodal.Mají u toho dost keců o bránění korupci, což je k smíchu a pláči zároveň.
Idealne si vezmi jmenovku.
Presto jsem po zkusenosti s nasimi odbory nabyl dojmu, ze co odborar to kokot, a je to pro me jedna velka chatra s politickym kridlem v CSSD.Já si nemůžu pomoct, ale na mě odbory působí dojmem organizace, která se stará o co největší blaho těch největších lemplů. Vždyť co komu může vadit třeba na zvýšení možného poměru pohyblivé složky mzdy vůči základnímu platu? Oproti současnému stavu si schopní/pracovití mohou přilepšit a jediný, kdo si může pohoršit, je lempl, který dostane menší ohodnocení, protože na něj nezbyde. To samé platové tabulky - ty ani omylem nehodnotí schopnosti a pracovitost, ale hlavně odpracovaná léta. Proto jsou na demonstracích k vidění hlavně soušky učitelky, které se už třicet let nepřetrhnou (příprava na hodinu? proč???), ale o plat přijít nechtějí.
hlavně soušky učitelky, které se už třicet let nepřetrhnou (příprava na hodinu? proč???)
Kolik jich ve svém okolí znáte? Já mám jednu doma (než mi to bude omláceno o hlavu: učí na soukromé škole, takže se jí tato diskuse netýká) a že by se flákala a nepřipravovala se na hodiny, to jsem si rozhodně nevšiml.
Rád bych totiž měl představu, jak fundované jsou vaše znalosti toho, kolik času tráví učitelka přípravou.Vůbec. Odvolávám, co jsem odvolal, všichni učitelé jsou skvělí a pečlivě se připravují z hodiny na hodinu. Howhg.
Tiskni
Sdílej: