abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:22 | Upozornění

    Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:00 | Zajímavý článek

    Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 7
    dnes 03:00 | Komunita

    DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:22 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:11 | Zajímavý článek

    Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 12:33 | IT novinky

    Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:44 | IT novinky

    Šestice firem označovaných jako „MAMAAN“ – tedy Meta (Facebook, Instagram), Alphabet (Google), Microsoft, Apple, Amazon a Netflix – je zodpovědná za více než padesát procent světového internetového provozu. Dalšími velkými hráči jsou TikTok a Disney+. Společně tak zásadně určují podobu digitálního prostředí, spotřebitelského chování i budoucích trendů v oblasti technologií. I přesto, že se podíl těchto gigantů od roku 2023 o něco snížil, jejich dominantní postavení zvyšuje volání po regulaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 11:33 | IT novinky

    Evropská komise (EK) navrhuje zavést plošný poplatek ve výši dvou eur (zhruba 50 Kč) za každý malý balík vstupující do Evropské unie. Poplatek se má týkat balíků v hodnotě do 150 eur (zhruba 3700 Kč), které v EU nepodléhají clu. V loňském roce bylo do EU doručeno kolem 4,6 miliardy takovýchto balíků. Poplatek má krýt náklady na kontroly rostoucího počtu zásilek levného zboží, které pochází především z Číny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    20.5. 18:11 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.5. 15:22 | Komunita

    V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (56%)
     (28%)
     (7%)
     (3%)
     (0%)
     (0%)
     (7%)
    Celkem 72 hlasů
     Komentářů: 6, poslední dnes 14:43
    Rozcestník

    Přechod od KDE k Fvwm2. Držte palce.

    18.3.2005 21:42

    :)        

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    18.3.2005 21:51 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše :-)
    Clape, ze te placnu? Jestli chces, tak ti dam rychlokurz HTML zdarma. Proc nezkusis zapsat seznam tak jak se ma?
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    18.3.2005 21:54 Veritas | skóre: 13 | blog: veritas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: :-)
    Beru -> já se v tom html plácám ´uplně nehorázně.
    Nehledej hry v Linuxu. Linux je hra!
    18.3.2005 22:37 Scr47chy | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: :-)
    Já si myslím, že chvilka samostudia bude stačit ;)
    Quork!
    18.3.2005 23:09 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: :-)
    K tomu seznamu jsem ti uz psal jak se zapisuje. Odkaz na jakpsatweb je tu uz uvedeny, je asi to nejlepsi co muzes v .cz domene najit.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    18.3.2005 23:14 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše podobne choutky
    jsem mel sice pred casem taky, protoze jsem zacal s Mandrake a KDE mi jelo ve vychozi konfiguraci jako zpomalenej film. Nez bych zkoumal, jak to zrychlit, tak jsem zacal hledat nejakej jinej manager.

    ale jelikoz jsem se stejne nedokazal pustit K-aplikaci, pripadne tech, kterym je to fuk (opera, firefox, openoffice), nakonec jsem zjistil, ze fvwm stejne rychlejsi pri bezny praci neni, az na ten start, ale tak casto zase session nestartuju, abych nemohl tu minutku (nemeril jsem) pockat.

    mozna jsem to mel blbe vyladeny (spis urcite, protoze mi to docela padalo), ale subjektivne to bylo spis neohrabenejsi nez moje nynejsi KDE (3.3.2) a rekl bych, ze cim vic si clovek na KDE zvyka, tim vic uzitecnych konfiguraci a praktickych malickosti objevuje, zkratka jako je fvwm bez tydnu ladeni hnusnej a prakticky nepouzitelnej, tak se clovek do KDE taky nezaklika hned.

    no a potom, co je ted od verze 3.4 mozne v Gentoo kompilovat jednotlive KDE-komponenty samostatne a sestavit si tak vlastni desktop primo na miru, myslim, ze uz znovu asi nikam prchat nebudu ;)
    12.6.2005 11:32 super lama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: podobne choutky
    ...zkratka jako je fvwm bez tydnu ladeni hnusnej a prakticky nepouzitelnej...

    k pouzitelnymu a imho hezkymu fvwm2 me stacilo par hodin. a to sem super lama ;) staci se na netu kouknout po nekolika .fvwm2rc, nejakej pouzit jako zaklad a zmenit si ho k obrazu svymu. a komu se nechce delat ani to, muze pouzit treba fvwm-crystal
    19.3.2005 10:41 gimper | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše No to si nejsem jist..
    KDE je desktop manger jak pod na me zboku :) to muzu rovnou zustat u widli, k cemu ? zere to nehorazne moc pameti, vykonu processoru, pripada me to zbytecny, ja sam osobne pouzivam fluxbox - presel sem z GNOME, ktery se me uz dnes zda byt odporne - klikaci prostredi :)

    sam linux pouzivam pul roku a to asi MDK(3dny)->Fedora(mesic)->Gentoo(uz nigdy nic jinyho) :)

    KDE sux :)
    gentoo.bloguje.cz ;)
    19.3.2005 11:14 tdx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to si nejsem jist..
    Linux používám od roku 1997 a došel jsem k závěru, že KDE je nejlepší Linuxový desktop, který si jako jediný mohu nakonfigurovat přesně podle svých potřeb. Taky jsem kdysi "ulítával" na minimalistických WM, ale k práci prostě potřebuji desktopové prostředí. I když je tohle blog, možná by se to chtělo zdržet podobných výpadů...
    19.3.2005 17:57 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to si nejsem jist..
    K práci potřebuji terminály a vim.
    19.3.2005 11:42 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No to si nejsem jist..
    sam linux pouzivam pul roku a to asi MDK(3dny)->Fedora(mesic)->Gentoo(uz nigdy nic jinyho) :)

    KDE sux :)

    tak teď jsi nám to nandal!

    Linux používám asi trochu dýl než ty a to co jsi napsal bych se skutečně nikdy neodvážil tvrdit. (aspoň, že máš za tím ty ksichtíky, třeba to nemyslíš vážně :-)
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    19.3.2005 21:21 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše KDE a GNOME

    Nejdříve jsem používal KDE, potom GNOME. Stále víc jsem ale začal toužit po něčem jednoduchém, nenáročném na paměť (výkon)... KDE A GNOME jsou prostě "monstra".

    Zatím používám Window Maker a jsem docela spokojenej.

    20.3.2005 00:35 Foldus
    Rozbalit Rozbalit vše Vyvoj uzivatele
    Ja si prosel podobnym procesem v mych zacatcich s linuxem. Nastesti jsem zacal linux pouzivat nejdrive na serveru az potom na desktopu, ale prvni xmanager jsem nainstaloval kde. Samozrejme plno lidi mi tvrdilo jak ze je kde jenom pro lamy a ze ty jejich wmanagery jsou lepsi. Mi to nedalo a vyzkousel jsem postupne windows maker,gnome,fwvm,fluxbox a jeste par dalsich, abych si po tydnech zkoumani na googlu a cteni diskuzi a hledani nejlepsiho a nejkrasnejsiho wm uvedomil ze na mem pocitaci kde mam 512 mb ram mi je celkem jedno jestli mi wmanager zabere 12mb nebo 70mb, ze je sice krasne mit ho spusteny za pul sekundy po nabootovani jadra, jenze kdyz ono to jadro stejne startuje nekolik desitek sekund, a nejakych dalsich 5 sekund nez najede kde je uz celkem nepodstatnych.

    Na druhou stranu taky nemam rad klikaci hejblatka, ale zjistil jsem ze v momente kdy potrebuju okamzite zacit pouzivat nejakou aplikaci(komba,kprintserver) tak ze nekdy neni cas se prokousavat stranami textovych konfiguraku a manualovych stranek ale proste ji spustit a pouzit. Navic jsem pouzival par aplikaci patricich do kde, takze stejne jsem celkem casto nacital kdelibs. Takze jsem zvolil odlisnou strategii prizpusobil si kde aby vypadalo jako odlehcene windows managery, bez pro mne rusivych ikonek a menu, ale s tim ze se pod povrchem skryva sila kdecek.(konqueor,krusader,kmail,amarok atd).

    Tim nerikam ze kde je idealni volba pro vsechny ale muj pocitac(amd64 3200+) ma dostatecny prebytek vykonu aby system bezel dostatecne svizne. Napriklad na pomalejsim notebooku doposud pouzivam fluxbox.

    ps:kamarad jednu dobu taky nadsene konfiguroval fwvm trvalo mu to asi 2 mesice nez to nastavil, a posleze presel zpet na kde a behem nekolika hodin si nastavil kde ze vypadaji k nerozeznani podobne jako ten fwvm.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.