Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
convert -delay 100 *.png vysledek.gifA ked chces mat fakt peknu grafiku, tak si namiesto xtermu spustis konsole.
#!/usr/bin/wish wm title . Animace proc animate {} { global zdroje global cil global prodleva eval exec /usr/bin/convert -delay $prodleva [split $zdroje " "] $cil exit 0 } label .l1 -text "Zdrojove soubory:" label .l2 -text "Cilovy soubor:" label .l3 -text "Prodleva:" entry .e1 -textvariable zdroje entry .e2 -textvariable cil entry .e3 -textvariable prodleva button .buttonek -text "Animuj" -command animate grid .l1 -row 0 -column 0 -sticky w grid .l2 -row 1 -column 0 -sticky w grid .l3 -row 2 -column 0 -sticky w grid .e1 -row 0 -column 1 -sticky w grid .e2 -row 1 -column 1 -sticky w grid .e3 -row 2 -column 1 -sticky w grid .buttonek -row 3 -column 1Znalcům tcl/tk se omlouvám za takové triviální zpracování, ale nemám čas věnovat se dalšímu čtení referenční příručky a seriálů. Vím, že bych měl odchytit případný chybný návratový kód z convert, ale mám teď jinou práci
klikací "softwarovou klávesnici"To je jistě zajímavá fíčura, zde je tedy patch
12a13,16 > proc virtkeyb {} { > eval exec /usr/bin/xvkbd & > } > 22a27,28 > button .but_klav -text "Virt. klav." -command virtkeyb > 29c35,36 < grid .buttonek -row 3 -column 1 --- > grid .buttonek -row 3 -column 2 > grid .but_klav -row 3 -column 1Jinak to samozřejmě bylo jen bezobsažné samoúčelné rýpnutí, je nutno přiznat, že ten program má velký potenciál, např. může být velmi snadno předělán třeba na program na kopírování souborů (že by snad zárodek jxpcmd-tcltk?)
Tiskni
Sdílej: