Vojenské zpravodajství (VZ) se v březnu zapojilo do mezinárodní operace proti aktivitám hackerské skupiny APT28, která je spojovaná s ruskou vojenskou zpravodajskou službou GRU a která přes slabě zabezpečené routery prováděla kybernetické útoky na státní a další organizace v ČR i zahraničí. Operaci vedl americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a jejím cílem bylo odebrat útočníkům přístup k napadeným zařízením a ty následně … více »
Tvůrcem nejpopulárnější kryptoměny bitcoin, který se skrývá za pseudonymem Satoši Nakamoto (Satoshi Nakamoto), je britský kryptograf Adam Back. Na základě vlastní investigativní práce to tvrdí americký deník The New York Times (NYT). Několik indicií podle autorů jasně ukazuje na to, že Back a Nakamoto jsou stejný člověk. Jde mimo jiné o podobný odborný a osobnostní profil či totožné chyby a manýry v psaném projevu.
Google Chrome 147 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 147.0.7727.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře. Přehled novinek v Chrome DevTools 145 až 147 také na YouTube.
Vývojáři z Laboratoří CZ.NIC vydali nové verze aplikací Datovka (Datovka 4.29.0, Mobilní Datovka 2.6.2). V případě desktopové verze přibyly možnosti projít všechny uložené zprávy, zkontrolovat časy expirací časových razítek a přerazítkovat datové zprávy, které lze v ISDS přerazítkovat. Novinkou je také možnost vytahovat myší ze seznamu ZFO soubory datových zpráv, tento úkon jde udělat i pomocí tlačítek Ctrl+C. Nová verze Mobilní Datovky přináší jen drobné úpravy.
MicroPython (Wikipedie), tj. implementace Pythonu 3 optimalizovaná pro jednočipové počítače, byl vydán ve verzi 1.28.0. Z novinek lze vypíchnout novou třídu machine.CAN.
Michael Meeks, CEO společnosti Collabora, na apríla oznámil, nebyl to ale apríl, že nadace The Document Foundation zastřešující vývoj kancelářského balíku LibreOffice vyloučila ze svých řad všechny zaměstnance a partnery společnosti Collabora, tj. více než třicet lidí, kteří po mnoho let přispívali do LibreOffice. Nadace The Document Foundation po několika dnech publikovala oficiální vyjádření. Přiznává pochybení při zakládání
… více »Protože je už po aprílu, můžou strahováci opět zveřejnit program další Virtuální Bastlírny, aniž by připravená témata působila dojmem, že jde o žert. Vězte tedy, že v úterý 14. dubna (změna!!!) od 20:00 proběhne VB, kde se setkají bastlíři, technici, učitelé i nadšenci do techniky a kde i vy se můžete zapojit do družného hovoru, jako by všichni seděli u pomyslného piva. Co mají bastlíři tento měsíc na srdci? Pravděpodobně by nás musel zasáhnout
… více »Byla vydána verze 26.1 aneb čtvrtletní aktualizace open source počítačového planetária Stellarium (Wikipedie, GitHub). Vyzkoušet lze webovou verzi Stellaria na Stellarium Web.
VOID (Video Object and Interaction Deletion) je nový open-source VLM model pro editaci videa, který dokáže z videí odstraňovat objekty včetně všech jejich fyzikálních interakcí v rámci scény (pády, kolize, stíny...) pomocí quadmaskingu (čtyřhodnotová maska, která člení pixely scény do čtyř kategorií: objekt určený k odstranění, překrývající se oblasti, objektem ovlivněné oblasti a pozadí scény) a dvoufázového inpaintingu. Za projektem stojí výzkumníci ze společnosti Netflix.
Design (GitHub) je 2D CAD pro GNOME. Instalovat lze i z Flathubu. Běží také ve webovém prohlížeči.
Pros: First let me say I love this board. Very fast and it works great with all OS's I have tried save a bios issue with esxi4. I am not a gamer and only tried COH which the onboard graphics works fine at reasonable resolutions. Cons: esxi 4 only works with bios verion f3. Tech support is clueless. I requested they look into the bios issue and they keep asking what usb device I am using 4 different times. I gave them a thorough description including removing all usb devices. Other Thoughts: They need to hire someone who can either read or has a clue for tech support. They get 0 eggs for support but like I said I love this motherboard. It is a very good ESXI server with BIOS F3. I wish AMD supported IOMMU on the Phenom II so I could use USB passthrough on esxi4. Rev 1 MB with AMD 1055T 6 core, 8 gig ram, intel dual port and single server adapter and Areca 1210 Raid, ISCSI (openfiler)
GA-890GPA-UD3HPekne. Full ATX deska s integrovanou grafikou. To je v ceskych obchodek skoro k nenalezeni. Desky s integrovanou grafikou tam jsou skoro vzdy mATX (s minimem PCI/PCIe slotu).
3x Hurá!
After reading this thread and some reviews I decided to remove both the "gigabyte" blue plates from the NB cooling apparatus. I also added 4 x Scythe S-FLEX SFF21E 120mm Case Fans to the side panel of my HAF. Using Everest 5.5 for NB and Mobo monitoring (20c ambient): Case open, Gigabyte plates ON - OC testing: the NB temps approached 80C. Even at stock speeds the NB approached 70C. MOBO was consistently around 50-55C. OC or stock. With plates off, case panel on and 4 fans my NB temp dropped by 30-35c and Mobo dropped by 15-20c. Current temps are around NB 45, MOBO 35. Removing those plates and putting some air on those heatsinks makes a big difference. - for those using this board- worth the effort and very easy to do IMHO I believe the NB is rated for some pretty high temps, but that 80C and the mobo temps were making me nervous. I plan on running this rig 24/7. I'm more confident now about attempting some higher clocks this weekend.
Tiskni
Sdílej: