Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Toto měl být blogbost o starším bratříčkovi TeXu, leč $subj chtěl jinak.
Drazí přátelé, vždy jsem jsem se na tomto foru kontroloval, zachovával jisté společenské konvence apod. Tak vytočeného si sám sebe nepamatuji.
Loňského roku touhle dobou (vyrábíme odpisy z daní) si maminka zakoupila notebook. Na části disku jsou (nepoužívané) xp, když už jsme je zaplatili. Na zbytku (větší polovině) je linux (je jedno, jaká distribuce, dokonce i FreeBSD se sneslo, hlavně že tam chodí Frozen Bubble )
Celý uplynulý rok vychovávám, že k document-processingu je výtečné OO.org (troff a TeX jsem si dovolil zatajit), boot do win je nevhodný kvůlivá virům a obviněním z bankové loupeže (fakt se po letech s unix-like systémy nemíním učit, jak zabezpečit windows libovolné edice) a na interfernet (rozuměj www), že je firefox. No a co se nestane: Maminka se rozhodne rozšířit si znalosti. Kamrádka ji pošle dotaz "máš e-mail?", já odpovím ze svého mobilu, protože maminka na svém telefonu není schopna se přepnout na malá písmenka, natož najít zavináč. Ujistím ji, že jen co se vrátím domů (mám za to, že kamarádka ji mezitím napíše), naučím ji reagovat na došlou poštu.
Ale ouvej:
Už to není ppt ale ppt^2 -- pps a výuka v poštování jde vítekam, protože tenhle formát budoucnosti pochopitelně nejsem schopen otevřít.
Maminka se rozčiluje: "pořídím si normální tučňáky ..."
Tož asi tak. Našla by se nějaká dobrá duša,
která by ono *.pps převedla na *.ppt? Já bych místo warezení oficů raději dopsal svůj další blogpost o
troffu .
P.S.: dám krk na to, že ona kamarádka má ty pokrokové technologie ukradené (nerozuměj na háku :(
Tiskni
Sdílej: