NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Lžeš a mlžíš.
Ten s nacistickými výroky v jejím čele? 8.0-CURRENT 6.3-PRERELEASE - jak jednoduché a přesto dokonalé Nemám rád fašistyMyslím, že na
valka.cz
jsou nějaké nacistické výroky. Konfrontuj je třeba s Paroubkem. hele on není tak zlej támhletej je ještě horší.Tak je to ale vždycky a se vším. Vždycky volíš tu nejméně špatnou možnost. A to se týče i třeba ženských a piva.))) No pobavil jsi mě jako vždicky.
Většině čtenářů asi při čtení vyvstala na mysli otázka typu: „A k čemu to sakra bude dobré?“len preto ti to ludia citaju
Sdružení vzniká z několika důvodů. Za prvé bude komunitě sloužit jako jakási „oficiální“ část - komunita je pouze nesourodý spolek lidí, není jasně dané, kdo tam vlastně patří, kdo ji vede atd.honba za mocou? postavenim? ano, u istych organizacii to moze zavazit, ale ubuntu? lol
Sdružení bude mít také mnohem lepší pozici při jednání s různými firmami nebo případně i se státem (respektive se státními institucemi) - je rozdíl, když někdo řekne, že je člen komunity okolo Ubuntu v Česku, a když řekne, že je zástupce občanského sdružení...mame obcianske zdruzenie, povedzte wow! na to ziadna firma neskoci, uz vobec nie ak nim chcete nieco presadzovat
Dalším důvodem pro vznik sdružení jsou peníze (ty jsou prostě za vším) - sdružení jako právnická osoba bude mít lepší postavení pro získávání a shromažďování finančních prostředků na různé projekty, propagaci, raklamu... Peníze bude sdružení získávat hlavně z členských příspěvků, různých darů a možná také z různých grantů (stát přispívá na spoutu hloupostí, tak proč ne i námtak nech sa vam to teda nezvrhne.... V neposlední řadě je cílem sdružení sdružování uživatelů a příznivců operačního systému Ubuntu (a jeho derivátů) v České republice.
Nevím jak Vám projde (nebo už prošel?) ten název. Občanské sdružení se nesmí jemenovat tak, jako se jmenuje jiná právnická osoba a nebo podobně. A Ubuntu asi někde registrované jako značka bude, ne?Název nám prošel. Ministerstvo proti tomu výhrady nemělo a od Canonicalu (který je vlastnák ochranné známky) máme povolení.
Trochu si nadbíháte, a nejste první ani poslední, tím, že na hlasování musíte mít nadpoloviční většinu členů přítomných na schůzi. Jak Vás bude víc, tolik se jich sotva sejde.To máme ve stanovách pojištěné - když nebude schůze usnášeníschopná, tak se rozpustí a do měsíce svolá nová (a ta bude usnášeníschopná vždy).
Poněkud nestandardní je malá pravomoc členů a veliká předsedy ohledně financí. Schvalování rozpočtu bývá věci VH (řikáte tuším Členská schůze), též schvalování zprávy o hospodaření. (ale možná to tam je a já byl jen nepozorný....)Pravomoce předsedy mi nepřijdou tak velké (všechno mu musí schválit výbor). Zprávu o hospodaření (a její schvalování) tam máme.
No, jiste je to take reseni. Ja bych uz vzdycky prosazoval nadpolovicni vetsina pritomnych, nikoliv clenu. Ma to sva ale, musi se zase osetrit princip svolavani.Ale ve stanovách je, že je to z přítomných členů, akorát musí být přítomna alespoň polovina členů, aby schůze byla usnášeníschopná.
Ja bych povazoval ze idealni, a byva to, ze primo investicni zamery schvaluje ona schuze vsech clenu sdruzeni. Nikoliv jen vybor. Priklady varuji.Asi by to bylo lepší, ale to by pak nestačila jedna členská schůze ročně a na častější schůze by asi nechodilo tolik členů... Já doufám, že opatření jsou dostatečná (ve stanovách jsou omezení a ještě je tu revizní komise...).
No pevne nervy preji.Děkuji.
K tomu slintání - myslím, že u drtivé většiny lidí existence či neexistence nějakého sdružení nevyvolá tento reflex, maximálně jsem ochoten připustit nějaké euforické prožitky u hlučných příznivců Ubuntu, ale to bude tak všechno ne?Ty ale pořád mluvíš o aktivních členech. A co ti, co by nebyli aktivními členy? Ti by nebyli rádi, že za ně a především pro ně někdo udělá následující věci:
Za prvé bude komunitě sloužit jako jakási „oficiální“ část - komunita je pouze nesourodý spolek lidí, není jasně dané, kdo tam vlastně patří, kdo ji vede atd. Sdružení bude mít také mnohem lepší pozici při jednání s různými firmami nebo případně i se státem (respektive se státními institucemi) - je rozdíl, když někdo řekne, že je člen komunity okolo Ubuntu v Česku, a když řekne, že je zástupce občanského sdružení... Dalším důvodem pro vznik sdružení jsou peníze (ty jsou prostě za vším) - sdružení jako právnická osoba bude mít lepší postavení pro získávání a shromažďování finančních prostředků na různé projekty, propagaci, raklamu... Peníze bude sdružení získávat hlavně z členských příspěvků, různých darů a možná také z různých grantů (stát přispívá na spoutu hloupostí, tak proč ne i nám? Že se taky nevysmíváte těm nejrůznějším organizacím končícím na Foundation? Co takhle smát se Free Software Foundation? Vždyť ta taky a většiny lidí nevyvolá reflex! Přijde ti snad proto zbytečná?.
Tiskni
Sdílej: