Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Jinak Ubuntu pravdepodobne taky opustim, nektery jejich rozhodnuti jsou opravdu nepochopitelny (tlacitka vlevo jako na OS X - jakou to ma logiku, co z toho uzivatel bude mit?).Doporučuji Mint/Mate. Cítil jsem to podobně jako ty a na novém Mintu si nemám na co stěžovat. Opravdu, zatím jsem nenarazil na jedinou věc, která by mi nevyhovovala.
trocha antitrolováníPředpona anti je v tomto případě zcela nadbytečná.
Že jsi se toho chytil ty,Rád. Nějak jsem si zvykl na to, že někdy používáš v diskuzích argumenty a ne nadávky :).
i když pro mě bylo důležité čísi původní zbytečné a nelogické odsouzení uživatelské přívětivosti OS XTo nebylo mé dílo, OS X nepoužívám a na jeho ovládání nenadávám.
Mně je to jasný, jsem na tom stejně.To se dá odnaučit :). Vyzkoušeno.Jen se mi díky některým místním občas v diskuzi dělá už automaticky rudo před očima, přestože s nimi daná diskuze vůbec nesouvisí.
Jinak na pivo někdy milerád, tebe jsem neviděl někdy od druháku na VŠ, pokud si dobře pamatuju.No vidíš to :).
zbytečné a nelogické odsouzení uživatelské přívětivosti OS XAbych to upřesnil:
Děláš si prdel? Přečti si znova, co napsalProč bych si měl znovu číst, co napsal. Je to notorický známá citace (zdroj neznámý), kterou zde bývají často diskutéři upozorněni na to, že se dopouštějí argumentu davem. Že na tohle velmi jemné upozornění reaguješ jako zakomplexovaná hysterická děvka, už přece není ani moje chyba, ani chyba davkol :D.
než mě začneš přirovnávat k tomu zakomplexovanému magorovi.Netroufal bych si přirovnávat tě k němu jako osobnost, tak se tak nečil :). Pouze jsem přirovnal tvoji reakci k jeho typické reakci, a to přirovnání sedí jako prdel na hrnec.
Proč bych měl plýtvat argumenty na jeho kecy o miliardách žeroucích hovna? Děláš si prdel? Přečti si znova, co napsal, než mě začneš přirovnávat k tomu zakomplexovanému magorovi.Možná by sis to měl přečíst znova ty. Zdá se mi to, nebo ti unikly ty mouchy?
Neexistuje nic jako nejlepší desktopové prostředí nebo distribuceExistuje nejlepší možné známé řešení pro danou konkrétní osobu a tím už bohužel není ubuntu. Už znám jen pár lidí, kteří na něm zůstali, všichni ostatní se rozprchli někam jinam, často do w7 a Unity na tom mělo většinový podíl.
Neexistuje nic jako nejlepší desktopové prostředí nebo distribuce, tak nerozumím té hromadě řečí okolo, ze všech stran.
To záleží na tom, co se vezme jako měřítko. Troufám si tvrdit, že něco jako GNOME 2 bude aktuálně z hlediska stability asi nejlepší, KDE Plasma Workspace je pravděpodobně zdaleka nejlepší z hlediska konfigurovatelnosti nebo GNOME, myslím, bude mít asi nejpropracovanější přístupnost pro různě postižené.
Canonical vubec nepochopil co maji lidi na ubuntu radi a proc ho pouzivaji+1 Tohle plati i pro Gnome 3. Castecne i KDE 4 (amarok 1 byl skvely, ale dvojka hruzostrasna). Ubuntu bylo nejdriv hodne nadejny, ale najednou zacali delat jednoduse spatny rozhodnuti - scrollbary, otravny notifikace, nechteji prejit na systemd, atd.
To že je asi jediná použitelná distribuce bych netvrdil. Já si stojím za tím (subjektivní názor), že Arch Linux je nejlepší distro ze všech dister, co jsem kdy vyzkoušel (Slackware, Mandrake, (open)suse, debian, ubuntu, LFS + jsem na nějaké zapomněl).
Můžeš to trochu rozvést? Na jakym železe to běželo? Co jsi tam měl spuštěnýho?...
Díky za odpověď. Já si dovolím citovat z The Arch Way:
Arch Linux defines simplicity as without unnecessary additions, modifications, or complications...
To by mohlo vysvětlit (částečně) tu horší odezvu.
Tiskni
Sdílej: