Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Už teď vím, že píšu strašno sračku, nu což, alspoň jsem to opravdu já. Dneska jsem šel jako obvykle do školy. Ale obvyklý den to nebyl. Už od první hodiny jsem cítil, že bych to měl zabalit a zajít na pivko. Ale dopadlo to tak, že jsem šel na pivko až po třetí hodině.
Kanada x Česko 4:3. Jediný co musím říct, je že si naši dneska ten bod zasloužili. Jen tak dál hoši. A všichni: "Kdo neskáče není Čech"
Poslední dobou se kromě pythonu a pyqt4 zabývám i proti stranou. Tím myslím ruby a GTK2. Musím uznat, že myšlenka ruby, všechno je objekt se mi zamlouvá. Chvíli jsem přemýšlel, jaký malý skriptík si napsat, až mě nakonec nakopl jeden místní blog.
Jak jsem slíbil, tak činím a přináším návod jak rozchodit AnyDATA CDMA modem pod FreeBSD( Odzkoušeno jen ve verzi 7.0 ale mělo by to platit i pro starší verze). Takže co budemem potřebovat:
Kdysi dávno jsem si ke svému Archlinuxu nahrál i FreeBSD 7.0-CURRENT(myslím že jsem o tom napsal i blogpost). Vedla mě k tomu touha poznat i další část světa opensource a UNIX. Tenkrát pro mě bylo hlavní zprovoznit zvuk, nějaký grafický prostředí a hlavně mě zajímalo jak si povede můj CDMA modem.
Dneska jsem si přečetl mail od jednoho Archisty, že potřebuje poradit se sprovozněním CDMA pod linuxem. Původně jsem si myslel, že má anydata, takže vše pujde jako po másle. No než jsem si všiml, že nepoužívá anydata ale HUAWEI E500, tak uběhlo pár hodin.