abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Nicky726 avatar 15.4.2010 17:37 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    No nevím, při ceně DVD kolem 4 Kč, bych se s nějakým překódováváním videjí asi nepáral. Maximálně bych z toho udělal korektní DVD, ale nejspíš bych to tam dal prostě syrové, nanejvýš bez reklam.
    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    15.4.2010 20:29 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    Ono ani nejde tak o cenu, jako spíš o to, kam to pak dávat.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    otula avatar 16.4.2010 17:37 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    Kam to dávat, no nevím, já už se (při ceně 2 GB disků za necelých 3.300 Kč netrápím s nějakými DVD - obzvláště, když mám všechny DVD značky Verbatim, starší 2 a více let, nečitelné (uložené v zavěšené pošetce, naprosto nepoužívané - ne všechny, ale asi 95% úmrtnost). Naprosto spolehlivě mi drží všechny Taiyo Yuden, ale ty nestojí pod 10 korun ani omylem, takže jsou dražší, než ten HDD. Přitom ten HDD není problém někam uklidit, a lépe se s ním pracuje.
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    16.4.2010 22:34 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    DVD jsou pořád o dost levnější (kolem tisíce Kč za 1 TB). Já mám nejstarší kusy něco přes čtyři roky a zatím jsem s čitelností neměl problémy. Navíc jsou DVD daleko odolnější vůči poškození (nárazy apod.)

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    |🇵🇸 avatar 16.4.2010 22:39 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    DVD odcházejí (a mizerně se to kontroluje), špatně se skladují, špatně se mezi nimi hledá. Disk zabírá minimum místa, snadno se kontroluje, snadno se indexuje, zálohy u něj taky nejsou problém.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    otula avatar 16.4.2010 22:59 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    Mám DVD prakticky jen dvou značek - Verbatim (tedy de facto neznámý výrobce, ale nechal jsem se nalákat dobrou pověstí a jejich "doživotními zárukami") a potom originál Tayio Yuden (které, jak jsem psal, stojí ještě i dnes více, než 10 Kč). A když chtěla Jana asi před měsícem pustit jakýsi film, zjistil jsem, že DVD Verbatim (uskladněné v suchu, chladu, temnu a čistotě) je naprosto nečitelné. Zkusil jsem další, další, další, další. Nebudu raději psát, kolik set, naskládaných za x let, jsem jich vyhodil. Čitelných bylo jen pár kousků, které jsem přehrál na disk a vyhodil také. Média Tayio Yuden jsou čitelná úplně bez problémů.
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    otula avatar 16.4.2010 23:00 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    s/Tayio/Taiyo
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    17.4.2010 00:28 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    Projel jsem si pět nejstarších DVD (4 Verbatim a 1 Imation, stáří 4 roky), jsou OK. Tak nevím, jestli jsem měl štěstí, nebo Vy smůlu. Ale stejně jsem začal uvažovat o záloze. Jenže na HDD se mi moc nechce, už mi jednou jeden trochu vyklouzl z ruky, ťukl o stůl a byl v čudu.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    otula avatar 17.4.2010 08:48 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    |🇵🇸 avatar 17.4.2010 09:35 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    Já teda s HDD nemlátím o stůl. Prostě je mám ve skříni (počítače) a tam se jim vážně nemůže skoro nic stát.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    15.4.2010 19:55 Alka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    Kdysi jsem taky TV pořady archivovala. Nikdy mě ovšem nenapadlo už tak mizernou kvalitu zhoršovat další komprimací, nebo dokonce (3x fuj) snížením rozlišení. To bych si už vážně raději nafackovala. Spousta práce, strojovýho času a výsledek bídnej. Dneska už nearchivuju nic. Pokud něco nahraju, přehraju to a smažu. Opravdu nevěřím, že bych si něco ze současnosti pustila za 1-2 roky. Neřku-li za 10 let, kdy mě totéž bude zajímat jen pokud se bude jednat o předělávku do 5D-6D ;-). DVB-T je pro mě mrtvá záležitost, lepší je DVB-S (DVB-S2).

    otasomil avatar 16.4.2010 15:41 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod

    Myslenka dobra. Ovsem zda se bude nekdo divat na ty zaznamy za par let.

    Filmy budiz, ale porady vytvarene televizemi bych dosti pochyboval zda se po letech na ne clovek podiva.

    I 4 Kc za DVD disk mi prijde moc penez.

    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    16.4.2010 22:46 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    Taky mám pochybnosti, jestli se ke všem těm nahrávkám ještě někdy dostanu. V poslední době jsem to dost omezil, nahrávám dokumenty o tom, co mě zajímá, něco pro děti, z filmů jen klasiku. Ale i tady občas přijde zklamání, třeba nově předabovaných Sedm statečných.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    |🇵🇸 avatar 16.4.2010 23:01 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    Dokumenty? Věci typu Česká soda?
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    17.4.2010 00:01 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    V poslední době to byl třeba šestidílný dokument o Monty Python.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    3.5.2010 11:01 hajoucha | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    nevíte někdo, co je za formát *.dvr ?
    $ file 000.dvr
    000.dvr: MPEG sequence, v2, program multiplex
    
    bohužel mi s tímhle výše uvedený příkaz nefunguje:
    $ mencoder -oac copy -ovc copy -of mpeg -o test.mpeg ./00*.dvr
    MEncoder SVN-r29796-4.3.4 (C) 2000-2009 MPlayer Team
    success: format: 0  data: 0x0 - 0x39c17000
    Seek failed
    RAWDV file format detected.
    VIDEO:  [DVSD]  720x576  24bpp  25.000 fps    0.0 kbps ( 0.0 kbyte/s)
    [V] filefmt:22  fourcc:0x44535644  size:720x576  fps:25.000  ftime:=0.0400
    PACKET SIZE: 2048 bytes, deltascr: 245760
    videocodec: framecopy (720x576 24bpp fourcc=44535644)
    Audio format 0x56444152 is incompatible with '-oac copy', please try '-oac pcm' instead or use '-fafmttag' to override it.
    
    Exiting...
    
    5.5.2010 21:22 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    Jak jste k tomu souboru přišel? Existuje program DVR pro Linux, ale mám pocit, že není pro nahrávání digitální televize. Taky existuje video formát DVR od Microsoftu, detaily neznám. Tipnul bych, že to bude tenhle případ. Zkuste mplayer -v, vypíše víc informací.

    Tady pomůže překódování, další díl, kde se o tom píše, už mám rozepsaný, ale návodů se určitě najde spousta.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    7.5.2010 14:04 hajoucha | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    inu, našel jsem ten soubor na flash, na kterou nahrává můj setopbox. Ověřil jsem, že soubor je v pořádku, neb mohu opakovaně film přehrát právě skrze onen setopbox. Taky by mne docela zajímalo, co je to za formát.
    7.5.2010 23:19 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    A zkusil jste na to mplayer či jiný přehrávač (xine, kaffeine, totem)?

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    8.5.2010 11:50 hajoucha | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    ano, to jsem zkoušel (nefunguje), ale asi bude háček jinde, jedná se o přístroj: Starcom 8891-HD, a když jsem zapátral po netu, našel jsem toto:
    Nahrávky jsou segmentovány po každé hodině záznamu (cca 1-1,5 GB pro SD) a ukládány do samostatných složek, a to bez ohledu na použitý souborový systém. Zpracovat v PC je lze jako spojené (MPEG-2 např. v ProjectX). Přístroj sám segmenty jednoho záznamu přehrává samozřejmě bez přerušení také.
    Na základě výše uvedeného se tedy domnívám, že bude zapotřebí nejprve všechny soubory typu .dvr v příslušném adresáři spojit a pak teprve přehrát.

    Ovšem prostý
    $> cat infor.dvr 000.dvr 001.dvr > vysledek.dvr
    
    nestačí.
    9.5.2010 22:13 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitální pozemní televize - 4: archivace nahrávek - úvod
    Zkuste poslat výpis hlášení mplayeru. A kdyby šlo soubor někam dát ke stáhnutí (ftp, dc++, torrent), tak bych ho zkusil otestovat a případně zpracovat.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.