Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
1. března 2007 jsem zase jako obvykle odstraňoval spyware a jinou havěť. Tehdy mi došla trpělivost, protože to už bylo neúnosné. Také mi vadilo, že ač není žádná aplikace aktivní, odchází občas data, provázeno krátkým probliknutím monitoru. Přitom jsem měl řadu aktivních nástrojů na spyware, antiviry, včetně pravidelné aktualizace.
K čertu s tím vším, bylo rozhodnuto! Od zálohování souborů na CD-RW, některé na USB Flash disk, stažení mého prvního Linuxu (Ubuntu 6.10), vypálení instalačního CD v ISO a instalace do připojení na síť to trvalo asi 2hodiny. Následovala aktualizace, dokončení jazykové podpory a potom už jenom nastavení prostředí.Měl jsem kliku. Nenastal žádný problém, tož tak se to událo.
Tiskni
Sdílej:
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Windovs? Již nikdy více!!! Mám za sebou jako mírně pokročilý uživatel asi 15 instalací různých distribucí. Nyní si už jenom lebedím s perfektně vyladěným Linuxem k obrazu svému jako velmi spokojený uživatel Mandriva 2007. :)
Ano, možná ještě dříve než za týden, ale ne na Windows:)
Pro mne jasnej příklad ... mam známý, co šetří, maj wokna a adsl s usb modemem ... něco jim tam vlezlo, tedy někdo se jim naboural do kompu a nedokázal jsem ho bez spásné reinstalace vyštípat, viděl jsem, na jakym je portu ... a nic, kerio free paketovej filtr neumí a usb modem nic neodfiltruje. Takže asi koupí eth modem a budou mít klid ... kvůli kameře a foťáku jim linux nenutím, jen jsem před nima prones, že by se jim to v linuxu nestalo. No, jak o tom přemýšlím, asi jim začnu něco tlačit do hlavy ... , ale nejdřív ještě ověřit skype s kamerou, aby chodil.
Jj, uvidim, jak to jednoduše udělat přes firewire. Pak je tam ještě "nějaká" barevná tiskárna od Canonu, v tomhle ohledu nemám praktické zkušenosti.