Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jake je vase publikum? Tuhle otazku bych si vyjasnil nejdriv. Jinak z toho asi bude pekny gulas.
Guláš by se měl vyřešit právě tou parametrizovatelnou prezentací. Obsah té myšlenkové mapy by se dal těžko nacpat do jedné prezentace (ať už by se měla prezentovat nebo by si ji měl někdo číst), takže bude nutné to probrat, nebo rozdělit na části. Publikum by mělo být tohle
*) ne příliš hloupý, ale také ne žádný hacker či programátor.
**) když se je podaří nadchnout, budou lobovat, aby se linux a OSS používal.
Díky, LAMP opraven.
Her je celkem dost, docela teď hraju CUBE2: Sauerbraten (i na vlastním serveru svickova.frantovo.cz), rád bych tam přidal ještě nějaké jednoduché ale chytlavé hry.
je to principielni vlastnost tech myslenkovych map, ze negativa se neuvadeji, nebo jste to rozhodl vy?
Ne, to není jejich principiální vlastnost
A taky jsem o tom uvažoval – zmínit nedostatky Linuxu (ale pojmout to spíš jako rezervy, které se dají časem zlepšit) – např. podpora HW a některé chybějící aplikace. A taky přidat informace o jiných možnostech (*BSD, OpenSolaris atd.), ale pro uživatele, na které je prezentace zaměřená, je stejně nejvhodnjěší Linux.
Jaké třeba? Napadá mě podpora HW (i když s tím moc problém nemám) a chybějící některý SW (ale to jsou spíš speciality, běžných programů je dostatek a jsou kvalitní). Každopádně to chce mít připravenou odpověď na otázku: „Proč je tedy Linux tak málo rozšířený, když je tak skvělý?“
jj, to je ono. Dalo by se to rozvést tak, že lidi přijdou do styku s Windows už ve škole, nemají na výběr a pak v dospělosti preferují Windows, protože to je něco, co znají už od dětství → a tohle je potřeba změnit.
Úspěšné firmy nedostatky a nevýhody prezentují zákazníkovi jako přínost. Např. si vzpomínám, když MS zdražoval Windows, tak to prezentoval jako "harmonizace cen v EU", která přinese zákazníkovi výhodu jednotné ceny v celé EU Takhle k tomu musíš přistupovat.
Správné marketingové oddělení by to podalo nějak takto:
Náš systém podporuje pouze kvalitní HW (tím se zamaskuje že se něco nepodařilo rozchodit). HW prochází pečlivým výběrem a pokud výrobce nesplní přísná kriteria (čti odmítá splnit podmínky, které jsme mu nadiktovali a místo toho se řídí tím, co chtějí zákazníci), tak není v do našeho systému zařazen. Zákazník tak získá jistotu vyšší spolehlivosti a výkonu (čti pořádně se plácněte přes šrajtofli a získáte různé vychytávky, které vám k ničemu nejsou ale my víc vyděláme a vo to go).
Tiskni
Sdílej: