Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Jake je vase publikum? Tuhle otazku bych si vyjasnil nejdriv. Jinak z toho asi bude pekny gulas.
Guláš by se měl vyřešit právě tou parametrizovatelnou prezentací. Obsah té myšlenkové mapy by se dal těžko nacpat do jedné prezentace (ať už by se měla prezentovat nebo by si ji měl někdo číst), takže bude nutné to probrat, nebo rozdělit na části. Publikum by mělo být tohle
*) ne příliš hloupý, ale také ne žádný hacker či programátor.
**) když se je podaří nadchnout, budou lobovat, aby se linux a OSS používal.
Díky, LAMP opraven.
Her je celkem dost, docela teď hraju CUBE2: Sauerbraten (i na vlastním serveru svickova.frantovo.cz), rád bych tam přidal ještě nějaké jednoduché ale chytlavé hry.
je to principielni vlastnost tech myslenkovych map, ze negativa se neuvadeji, nebo jste to rozhodl vy?
Ne, to není jejich principiální vlastnost
A taky jsem o tom uvažoval – zmínit nedostatky Linuxu (ale pojmout to spíš jako rezervy, které se dají časem zlepšit) – např. podpora HW a některé chybějící aplikace. A taky přidat informace o jiných možnostech (*BSD, OpenSolaris atd.), ale pro uživatele, na které je prezentace zaměřená, je stejně nejvhodnjěší Linux.
Jaké třeba? Napadá mě podpora HW (i když s tím moc problém nemám) a chybějící některý SW (ale to jsou spíš speciality, běžných programů je dostatek a jsou kvalitní). Každopádně to chce mít připravenou odpověď na otázku: „Proč je tedy Linux tak málo rozšířený, když je tak skvělý?“
jj, to je ono. Dalo by se to rozvést tak, že lidi přijdou do styku s Windows už ve škole, nemají na výběr a pak v dospělosti preferují Windows, protože to je něco, co znají už od dětství → a tohle je potřeba změnit.
Úspěšné firmy nedostatky a nevýhody prezentují zákazníkovi jako přínost. Např. si vzpomínám, když MS zdražoval Windows, tak to prezentoval jako "harmonizace cen v EU", která přinese zákazníkovi výhodu jednotné ceny v celé EU Takhle k tomu musíš přistupovat.
Správné marketingové oddělení by to podalo nějak takto:
Náš systém podporuje pouze kvalitní HW (tím se zamaskuje že se něco nepodařilo rozchodit). HW prochází pečlivým výběrem a pokud výrobce nesplní přísná kriteria (čti odmítá splnit podmínky, které jsme mu nadiktovali a místo toho se řídí tím, co chtějí zákazníci), tak není v do našeho systému zařazen. Zákazník tak získá jistotu vyšší spolehlivosti a výkonu (čti pořádně se plácněte přes šrajtofli a získáte různé vychytávky, které vám k ničemu nejsou ale my víc vyděláme a vo to go).
Tiskni
Sdílej: