Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jak jsem vám minule psal o záměru vytvořit prezentaci o Linuxu, tak tato prezentace ještě není hotová.
Zatím jsem ve fázi třídění myšlenek a hledání argumentů, příkladů a vhodného obsahu. K tomu jsem použil skvělý program VYM. Myšlenkovou mapu, která z toho doposud vzešla si můžete prohlédnout v příloze
Také pomalu začínám řešit, jaký program použiji pro prezentaci. Většinu prezentací dělám v Beameru, ale zvažuji i použití DocBooku nebo OpenOffice. Požadavky na prezentační program jsou tyto:
Tiskni
Sdílej:
Jake je vase publikum? Tuhle otazku bych si vyjasnil nejdriv. Jinak z toho asi bude pekny gulas.
Guláš by se měl vyřešit právě tou parametrizovatelnou prezentací. Obsah té myšlenkové mapy by se dal těžko nacpat do jedné prezentace (ať už by se měla prezentovat nebo by si ji měl někdo číst), takže bude nutné to probrat, nebo rozdělit na části. Publikum by mělo být tohle
*) ne příliš hloupý, ale také ne žádný hacker či programátor.
**) když se je podaří nadchnout, budou lobovat, aby se linux a OSS používal.
Díky, LAMP opraven.
Her je celkem dost, docela teď hraju CUBE2: Sauerbraten (i na vlastním serveru svickova.frantovo.cz), rád bych tam přidal ještě nějaké jednoduché ale chytlavé hry.
je to principielni vlastnost tech myslenkovych map, ze negativa se neuvadeji, nebo jste to rozhodl vy?
Ne, to není jejich principiální vlastnost
A taky jsem o tom uvažoval – zmínit nedostatky Linuxu (ale pojmout to spíš jako rezervy, které se dají časem zlepšit) – např. podpora HW a některé chybějící aplikace. A taky přidat informace o jiných možnostech (*BSD, OpenSolaris atd.), ale pro uživatele, na které je prezentace zaměřená, je stejně nejvhodnjěší Linux.
Jaké třeba? Napadá mě podpora HW (i když s tím moc problém nemám) a chybějící některý SW (ale to jsou spíš speciality, běžných programů je dostatek a jsou kvalitní). Každopádně to chce mít připravenou odpověď na otázku: „Proč je tedy Linux tak málo rozšířený, když je tak skvělý?“
jj, to je ono. Dalo by se to rozvést tak, že lidi přijdou do styku s Windows už ve škole, nemají na výběr a pak v dospělosti preferují Windows, protože to je něco, co znají už od dětství → a tohle je potřeba změnit.
Úspěšné firmy nedostatky a nevýhody prezentují zákazníkovi jako přínost. Např. si vzpomínám, když MS zdražoval Windows, tak to prezentoval jako "harmonizace cen v EU", která přinese zákazníkovi výhodu jednotné ceny v celé EU Takhle k tomu musíš přistupovat.
Správné marketingové oddělení by to podalo nějak takto:
Náš systém podporuje pouze kvalitní HW (tím se zamaskuje že se něco nepodařilo rozchodit). HW prochází pečlivým výběrem a pokud výrobce nesplní přísná kriteria (čti odmítá splnit podmínky, které jsme mu nadiktovali a místo toho se řídí tím, co chtějí zákazníci), tak není v do našeho systému zařazen. Zákazník tak získá jistotu vyšší spolehlivosti a výkonu (čti pořádně se plácněte přes šrajtofli a získáte různé vychytávky, které vám k ničemu nejsou ale my víc vyděláme a vo to go).