Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
praskaji jenom pri zmene hlasitosti nebo stale? jakeho charakteru je praskot?Je to takové chroupání jako když zastrkuji audiokabel – akorát se to děje samo od sebe, aniž bych točil s potenciometry nebo dělal něco jiného. Zdrojem toho chroupání je počítač, když odpojím audio kabel, tak reproduktory nechroupou, a když je připojený a počítač běží na baterku a ne ze sítě, tak taky nechroupou. Děje se to jen někdy, teď zrovna ne, stejně jako to rádio, hlavně večer.
Některé laptopy mají zdroj ve třídě II - označen symbolem "čtvereček ve čtverečku", ty nemají PE spojen s GND napájení a zemní smyčka nevznikne. U ostatních se ti může stát, že se ti dostane plné síťové napětí do laptopu a bude to jeho poslední veselej kousek. Tvůj možná taky.
Pokud se to děje nezávisle na tom prvním rušení, může to být způsobené nějakou konstrukční chybou nebo zvláštní shodou okolností v připojení zesilovače..Tohle dělá spousta starých zesilovačů, stačí na vstup připojit drát a ze vstupní části se stane vlastně krystalka (usměrnění a dolní propust).
>>> a program ani neřekne proč,
Totez jako ve windows se nedozvite ktery program pouziva USB flashdisk kdyz jej chcete bezpecne odebrat.
To ze pada SW je casto chyba HW (chyby v RAM .....)
Tiskni
Sdílej: