V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Pomůže všech kanálů zapojit sériový odpor (co nejblíže vstupu) a paralelně ke vstupu připojit malý keramický kondenzátor. Vznikne tak dolní propust, která utlumí vf. signály. Kmitočet dolní propusti není kritický, osobně bych ho volil tak nějak kolem 30kHz, což by při odporech např. 2K2 odpvídalo kapacitě cca 2.2nF.Napadá vás něco lepšího?
Tiskni
Sdílej:
praskaji jenom pri zmene hlasitosti nebo stale? jakeho charakteru je praskot?Je to takové chroupání jako když zastrkuji audiokabel – akorát se to děje samo od sebe, aniž bych točil s potenciometry nebo dělal něco jiného. Zdrojem toho chroupání je počítač, když odpojím audio kabel, tak reproduktory nechroupou, a když je připojený a počítač běží na baterku a ne ze sítě, tak taky nechroupou. Děje se to jen někdy, teď zrovna ne, stejně jako to rádio, hlavně večer.
Některé laptopy mají zdroj ve třídě II - označen symbolem "čtvereček ve čtverečku", ty nemají PE spojen s GND napájení a zemní smyčka nevznikne. U ostatních se ti může stát, že se ti dostane plné síťové napětí do laptopu a bude to jeho poslední veselej kousek. Tvůj možná taky.
Pokud se to děje nezávisle na tom prvním rušení, může to být způsobené nějakou konstrukční chybou nebo zvláštní shodou okolností v připojení zesilovače..Tohle dělá spousta starých zesilovačů, stačí na vstup připojit drát a ze vstupní části se stane vlastně krystalka (usměrnění a dolní propust).
>>> a program ani neřekne proč,
Totez jako ve windows se nedozvite ktery program pouziva USB flashdisk kdyz jej chcete bezpecne odebrat.
To ze pada SW je casto chyba HW (chyby v RAM .....)