Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Pomůže všech kanálů zapojit sériový odpor (co nejblíže vstupu) a paralelně ke vstupu připojit malý keramický kondenzátor. Vznikne tak dolní propust, která utlumí vf. signály. Kmitočet dolní propusti není kritický, osobně bych ho volil tak nějak kolem 30kHz, což by při odporech např. 2K2 odpvídalo kapacitě cca 2.2nF.Napadá vás něco lepšího?
Tiskni
Sdílej:
praskaji jenom pri zmene hlasitosti nebo stale? jakeho charakteru je praskot?Je to takové chroupání jako když zastrkuji audiokabel – akorát se to děje samo od sebe, aniž bych točil s potenciometry nebo dělal něco jiného. Zdrojem toho chroupání je počítač, když odpojím audio kabel, tak reproduktory nechroupou, a když je připojený a počítač běží na baterku a ne ze sítě, tak taky nechroupou. Děje se to jen někdy, teď zrovna ne, stejně jako to rádio, hlavně večer.
Některé laptopy mají zdroj ve třídě II - označen symbolem "čtvereček ve čtverečku", ty nemají PE spojen s GND napájení a zemní smyčka nevznikne. U ostatních se ti může stát, že se ti dostane plné síťové napětí do laptopu a bude to jeho poslední veselej kousek. Tvůj možná taky.
Pokud se to děje nezávisle na tom prvním rušení, může to být způsobené nějakou konstrukční chybou nebo zvláštní shodou okolností v připojení zesilovače..Tohle dělá spousta starých zesilovačů, stačí na vstup připojit drát a ze vstupní části se stane vlastně krystalka (usměrnění a dolní propust).
>>> a program ani neřekne proč,
Totez jako ve windows se nedozvite ktery program pouziva USB flashdisk kdyz jej chcete bezpecne odebrat.
To ze pada SW je casto chyba HW (chyby v RAM .....)