Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Všimli jste si toho, že když nějaký e-mail pošlete v kopii dalším lidem (typicky kolegům) diskuse se často rozvine v hádku? Zatímco když e-mailová diskuse probíhá jen mezi dvěma, bývá většinou konstruktivnější a přátelštější.Ne, nevšimnul. Já akorát vypozoroval, že když dám do kopie nadřízené, pak se dají věci do pohybu. Toliko k zahraničí. V Čechách jsem vypozoroval následující:
V Čechách jsem vypozoroval následující:
- Když je e-mail určen konkrétní osobě, dostane se vám odpovědi kategorie "nebuzeruj".
- Když dáte do kopie nadřízené, vše probíhá tak jak má a v soukromých e-mailech chodí správy typu "nebuzeruj".
- Dost pomáhá ohánění se sociálkou.
To by možná chtělo upřesnit. To v těch emailech posíláte osobní výtky, chyby a tak?
nebo mít v peněžence několik kartiček!Velmi hloupý argument. Když si bude každé město šmudlat nějakou svojí „opencard“, budu muset mít v peněžence těch karet několik**. V opačném případě mi bude stačit jedna karta – třeba Visa, MC nebo AmEx…. Navíc já stejně radši budu platit hotovostí
Hlavní rozhodnutí pro Mifare Desfire - bezpečnou technologii, nemá chybuKdyby lidi z IuRe neomlátili magistrátu o hlavu bezpečnost karty, tak by se vesele používala Mifare Classic
ad Poradna – sám sobě:
Tohle se mi stává i v běžné diskusní při. Během psaní najdu argumenty, které by na to mohla protistrana použít. Protože se mi často nechce promýšlet další iterace (zvlášní je, že dřív jsem takto šel do hloubky 4 půltahů - asi už se mi nechce přemýšlet nebo co), tak mohou nastat dvě možnosti:
- komentář raději neodešlu
- napíšu možné protiargumenty přímo, ať se ušetří jedno kolo
- komentář raději neodešlu
+1
komentář raději neodešluTohle se mi taky někdy stává. Občas rozepíši komentář a pak začnu přemýšlet, jak by se asi diskuse vyvinula dál po „pár kolech“. A někdy zjistím, že to nemá cenu a rozepsaný komentář zavřu. Tím se tak trochu dostávám k tomu: co nám dává diskutování na webu? A co nám bere?
Všimli jste si toho, že když nějaký e-mail pošlete v kopii dalším lidem (typicky kolegům) diskuse se často rozvine v hádku?
Tohle zhusta závisí na obsahu toho emailu. V kopii rozesílám v podstatě každý firemní email (z principu týmové práce to ani jinak nejde) a žádné hádky nevznikají. Pokud k tomu má někdo co říct, tak své poznámky shrne do odpovědi a probere se to na poradě. To ovšem taky občas není hádka .
Tiskni
Sdílej: