Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Všimli jste si toho, že když nějaký e-mail pošlete v kopii dalším lidem (typicky kolegům) diskuse se často rozvine v hádku? Zatímco když e-mailová diskuse probíhá jen mezi dvěma, bývá většinou konstruktivnější a přátelštější.Ne, nevšimnul. Já akorát vypozoroval, že když dám do kopie nadřízené, pak se dají věci do pohybu. Toliko k zahraničí. V Čechách jsem vypozoroval následující:
V Čechách jsem vypozoroval následující:
- Když je e-mail určen konkrétní osobě, dostane se vám odpovědi kategorie "nebuzeruj".
- Když dáte do kopie nadřízené, vše probíhá tak jak má a v soukromých e-mailech chodí správy typu "nebuzeruj".
- Dost pomáhá ohánění se sociálkou.
To by možná chtělo upřesnit. To v těch emailech posíláte osobní výtky, chyby a tak?
nebo mít v peněžence několik kartiček!Velmi hloupý argument. Když si bude každé město šmudlat nějakou svojí „opencard“, budu muset mít v peněžence těch karet několik**. V opačném případě mi bude stačit jedna karta – třeba Visa, MC nebo AmEx…. Navíc já stejně radši budu platit hotovostí
Hlavní rozhodnutí pro Mifare Desfire - bezpečnou technologii, nemá chybuKdyby lidi z IuRe neomlátili magistrátu o hlavu bezpečnost karty, tak by se vesele používala Mifare Classic
ad Poradna – sám sobě:
Tohle se mi stává i v běžné diskusní při. Během psaní najdu argumenty, které by na to mohla protistrana použít. Protože se mi často nechce promýšlet další iterace (zvlášní je, že dřív jsem takto šel do hloubky 4 půltahů - asi už se mi nechce přemýšlet nebo co), tak mohou nastat dvě možnosti:
- komentář raději neodešlu
- napíšu možné protiargumenty přímo, ať se ušetří jedno kolo
- komentář raději neodešlu
+1
komentář raději neodešluTohle se mi taky někdy stává. Občas rozepíši komentář a pak začnu přemýšlet, jak by se asi diskuse vyvinula dál po „pár kolech“. A někdy zjistím, že to nemá cenu a rozepsaný komentář zavřu. Tím se tak trochu dostávám k tomu: co nám dává diskutování na webu? A co nám bere?
Všimli jste si toho, že když nějaký e-mail pošlete v kopii dalším lidem (typicky kolegům) diskuse se často rozvine v hádku?
Tohle zhusta závisí na obsahu toho emailu. V kopii rozesílám v podstatě každý firemní email (z principu týmové práce to ani jinak nejde) a žádné hádky nevznikají. Pokud k tomu má někdo co říct, tak své poznámky shrne do odpovědi a probere se to na poradě. To ovšem taky občas není hádka .