Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
QR se hodi kdyz mate rozecteno v PC a chcete pokracovat v mobilu, tabletu tak existuje QR code generator coby doplnek do FF ci Chrome ktery po klepnuti na jeho ikonu zobrazi QR kod s aktualni URL stranky kterou ctete
Tohle jde v KDE i bed doplňků – stačí označit URL (a tím vložit do výběru) a pak kliknout na ikonu schránky a v ní na pak na ikonu QR kódu. Je to tedy jeden dvojklik + dva kliky, což je taky v pohodě. Horší je ale ta část v mobilu – odemknout, spustit aplikaci pro QR kódy, zaměřit, vybrat akci otevření v prohlížeči… Kdybych to používal často, tak bych se asi na QR kódy vykašlal a spíš použil nějakou synchronizaci záložek resp. otevřených stránek mezi desktopovým a mobilním prohlížečem.
Jinak jsem ale nikdy v obchode nevidel cloveka ktery by si kod na vyrobku nacetl mobilem.
Já taky ne, ani to nepoužívám, ale existuje nějaká aplikace, která ti řekne, jestli je výrobek od Babiše nebo ne :-)
Smysl totiz ma kdyz QR kod na vyrobku obsahuje konkretni URL a okamzite si spotrebitel muze o zbozi precist potrebne info. Dat na jogurt kod ktery smeruje na http://madeta.cz/ je vicemene k nicemu.
On to může být i obyčejný 2D čárový kód a pokud jsi online, tak ti to může vyhledat ten produkt na internetu. AFAIK existuje i nějaká aplikace, která zobrazuje informace o potravinách. Případně myslím byly nějaké srovnávače, které ti řekly, jestli danou věc nemají někde jinde levněji. Dá se vymyslet ledasco… Akorát já pro to nemám moc využití, protože buď se na nákup dané věci zodpovědně připravuji a nastuduji si všechno ještě doma (dražší nebo opakovaně kupované věci) nebo naopak nakupuji spontánně (levnější jednorázové nákupy), a pak vybírám podle toho, co se mi zrovna líbí, na co mám chuť. Takže těch případů mezi tím (kdy bych se chtěl nějak kvalifikovaněji rozhodovat na místě) moc není.
import
z ImageMagicku.
import
jsem zatím vždycky použil jenom omylem -- když píšu skript v Pythonu, nechce se mi dávat na začátek #!/usr/bin/env python3
(teď už na to mám makro) s tím že ho spustím jako python3 skript.py
a pak ho omylem spustím ./skript.py
. Už jsem si dokonce kvůli tomu registroval binfmt_misc
handler :python3:E::py::/usr/bin/python3:
, ale pak přestaly fungovat některé věci v Pythonu 2 (ano, bohužel stále mám některé knihovny, které vyžadují Python 2), tak jsem to zase zrušil.
Tiskni
Sdílej: