abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    19.1.2006 16:28 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Nebylo by špatné uvést názvy oněch přehrávačů...
    19.1.2006 16:31 Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | skóre: 16 | blog: Nevěřící | Dolní Bousov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Ono je to asi jedno, ale XMMS, Helix, a jedna verze BMP na OS Fedora 4.
    LINUKS = Lidová Nacionálně Ultralevicová Komunistická Strana
    19.1.2006 16:38 Honza "tux" Friesse | skóre: 15 | blog: Tuxův blog | Vyškov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    XMMS 1.2.10 a k tomu tento m3u soubor :
    #EXTM3U
    #EXTINF:204,Iron Maiden - Be Quick Or Be Dead
    01 - Be Quick Or Be Dead.mp3
    #EXTINF:218,Iron Maiden - From Here To Eternity
    02 - From Here To Eternity.mp3
    #EXTINF:416,Iron Maiden - Afraid To Shoot Strangers
    03 - Afraid To Shoot Strangers.mp3
    #EXTINF:335,Iron Maiden - Fear Is The Key
    04 - Fear Is The Key.mp3
    #EXTINF:280,Iron Maiden - Childhood's End
    05 - Childhood's End.mp3
    #EXTINF:350,Iron Maiden - Wasting Love
    06 - Wasting Love.mp3
    #EXTINF:294,Iron Maiden - The Fugitive
    07 - The Fugitive.mp3
    #EXTINF:217,Iron Maiden - Chains Of Misery
    08 - Chains Of Misery.mp3
    #EXTINF:234,Iron Maiden - The Apparition
    09 - The Apparition.mp3
    #EXTINF:188,Iron Maiden - Judas Be My Guide
    10 - Judas Be My Guide.mp3
    #EXTINF:339,Iron Maiden - Weekend Warrior
    11 - Weekend Warrior.mp3
    #EXTINF:436,Iron Maiden - Fear Of The Dark
    12 - Fear Of The Dark.mp3
    
    Naprosto bez problémů (mezer je tam (myslím)) celkem dost.
    19.1.2006 16:44 Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | skóre: 16 | blog: Nevěřící | Dolní Bousov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Á, asi bude problém v tom, že jsem použil *.m3u generovaný Winampem, nebo jiným přehrávačem. Ty obsahují pouze názvy souborů.
    LINUKS = Lidová Nacionálně Ultralevicová Komunistická Strana
    19.1.2006 16:48 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    jak kdy, kdyz jsem pred lety pouzival winamp 2.x tak extinf take pridaval
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    19.1.2006 16:59 Honza "tux" Friesse | skóre: 15 | blog: Tuxův blog | Vyškov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Já bych to spíš viděl na case-sensitive názvy, nebo absolutní cesta typu c:\documents and settings\jindrisek\documents\music\....

    XMMS s mezerami v souborech m3u ani pls problém nemá a zatím jsem nepotkal přehrávač, který by měl.
    19.1.2006 17:02 Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | skóre: 16 | blog: Nevěřící | Dolní Bousov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    *.m3u je v adresáři s *.mp3 a cesta je relatinví => pouze názvy *.mp3
    LINUKS = Lidová Nacionálně Ultralevicová Komunistická Strana
    19.1.2006 17:04 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Velikost písmenek vadí jen někdy. Když to je ISO9660/Joliet, tak je to jedno, ale když se vypálí třeba z FAT32, kde na tom také nesejde, ISO9660/RockRidge a v adresáři a v .m3u jsou jinak velká písmenka, tak je to hloupá chyba. Už se mi to taky stalo.
    19.1.2006 17:21 Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | skóre: 16 | blog: Nevěřící | Dolní Bousov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Písmena jsou stejně veliká. Zkoušel jsem MPlayer.

    mplayer 18 - King Kills.mp3 pochopitelně nepřehraje
    mplayer "18 - King Kills.mp3" pochopitelně přehraje

    Playlist je pouze ve formátu název písničky a mplayer ho nepřehraje. Když jsem doplnil názvy uvozovkama jak v DOS, tak v UNIX módu, tak taky nic nepřehrál. A Winamp to klidně přehraje.
    LINUKS = Lidová Nacionálně Ultralevicová Komunistická Strana
    19.1.2006 17:36 Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | skóre: 16 | blog: Nevěřící | Dolní Bousov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    WinAmp 2.95 přehraje playlist tvořený pouze názvy souborů (mají mezery) jak v DOS, tak UNIX formátu (konec řádku znak). Názvy okomentované uvozovkama nepřehraje.
    LINUKS = Lidová Nacionálně Ultralevicová Komunistická Strana
    19.1.2006 17:44 Honza "tux" Friesse | skóre: 15 | blog: Tuxův blog | Vyškov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    No sice tu bylo nejdřív něco o XMMS, ale to je jedno. Mplayer to přehraje, jen se mu musí dát parametr -playlist, tj. mplayer -playlist Accept-Accept\ 2000\ Remaster.m3u (třeba)
    19.1.2006 17:56 Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | skóre: 16 | blog: Nevěřící | Dolní Bousov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Dík za radu, ale tohodle jsem si všiml.
    LINUKS = Lidová Nacionálně Ultralevicová Komunistická Strana
    19.1.2006 20:30 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Hm, já to teda taky zkusil a funguje mi to... Dáte nám sem kousek nějakého playlistu, se kterým vám to nejede?

    Nemáte tam náhodou \ v cestě místo /? Já jsem našel pár playlistů ještě z Win a to pak mplayer nepřehraje... Nebo nějakou češtinu?
    20.1.2006 00:01 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Na to jsem přišel už dřív a je to IMO bug, že neumí zacházet s playlistem transparentně.
    19.1.2006 16:39 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    To je ale zvláštní... V XMMS 1.2.10 mi takové seznamy (vytvořené třeba příkazem ls - možná je to podstatné, že mají řádek ukončen znakem 0x0a) fungují a v BMP 0.9.6/0.9.7 také. Helix neznám.
    19.1.2006 16:49 Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | skóre: 16 | blog: Nevěřící | Dolní Bousov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    To je docela možný, protože jsem *.m3u negeneroval, ale použil už hotový.
    LINUKS = Lidová Nacionálně Ultralevicová Komunistická Strana
    19.1.2006 16:41 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    mplayer to isté
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    19.1.2006 16:36 Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | skóre: 16 | blog: Nevěřící | Dolní Bousov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Jde jen o to, že tato chyba by dávno nemusela existovat a na případného nového uživatele Linuxu může působit jako nevyzrálost systému. Nehledě na to, že kolikrát ani *.mp3 nepřehraje.

    Vysvětlovat někomu něco o licencích, když to jinde funguje?
    LINUKS = Lidová Nacionálně Ultralevicová Komunistická Strana
    19.1.2006 16:44 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Zbytečně zatvrzelé nedávání MP3 dekodérů do distribucí bych sem nepletl.
    19.1.2006 17:14 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Zatím jsme ještě na žádnou chybu nepřišli.

    Oni vás žalují? Hm, no, ale hrálo vám to, ne?
    Copak toho není dost?
    19.1.2006 19:51 hihop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Jelikož to všem ostatním funguje (mně taky), tak je chyba někde jinde, nejspíš v neschopnosti Jindřicha Plešingera použít tak triviální věc jako playlist, případně v jeho windowsím programu, který vytváří zmršené playlisty. Takže nepruď a jdi si namodelovat nějaký 3D hnus.
    19.1.2006 16:43 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    treba jsi mel v souboru absolutni cesty
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    19.1.2006 23:37 washeck | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Aha, konecne se dozvidam, kdo je onen slavny Jindrich. Evidentni clovek, ktery si chce akorat stezovat, ne vyresit problem. Pro tvou informaci, me ve xmms funguji vsechny .m3u, ktere mam na disku, at uz vytvorene Winampem, MediaTaggerem (windowsovy program) i ls. mp3 na fatce (takze problemy s velikosti pismen nemuzu posoudit) a dusledne se vyhybam diakritice (ta problemy dela).

    Kdybys opravdu chtel poradit a ne plkat, prilozil by priklad takoveho m3u.
    20.1.2006 00:04 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .m3u
    Podobná zkušenost jako u předřečníků - mám několik mp3 CD s m3u playlisty generovanými Winampem (2.81) a CD pálenými ještě ve win98. Problém je akorát s diakritikou, vše ostatní funguje správně

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.