Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ako zdatný užívateľ viacerých operačných systémov, ochotný za SW platiť, si mal po správnosti použiť komerčnú implementáciu NTFS ovládača.
Jinak ta vícevrstvost je zřejmá, možná by ale nevadilo, kdyby byl ten mount schopen detekovat, zda je zařízení R či R/W z ovladače a případně oznámit, že -w nelze a že je pouze -r, ale to je asi jedno.
Někdy to jde, třeba při pokusu mountovat ISO 9660 read write vypíše varování, že ho stejně mountuje read only. Ale co se týká médií se zakázaným zápisem, tam bude asi problém v neexistenci interface, který by takovou informaci umožňoval zjistit.
Taky jsme se nasmáli tomu, že pro zobrazení hodnot permitions ve vlastnostech disku a suborů záleží na tom, v jakém pořadí jsou parametry -r -w zapsány.
Použijete-li dva přepínače, které se navzájem vylučují, je to celkem logické. Chování většiny příkazů je takové, že platí poslední varianta, předpokládám, že u mount
to nebude jinak. Samozřejmě, mohl by vás poslat kamsi, když si nemůžete vybrat, ale tento přístup se hodí, protože jednoduše řeší konflikty, když se parametry berou z několika různých zdrojů. Podobně se chová třeba gcc, když mu zadáte '-O1 -O3
' nebo '-O3 -O1
'.
USE=fuse emerge ntfsprogs
. Nesmažu ale většinu adresářů, kvůli tomu, že v nich zbyde jeden soubor, který nejde smazat a podobně. Použitelný to ještě moc není. Ale šlo kopírovat na NTFS, jakž takž jsem tedy něco smazal - i velké soubory. Ve Windows potom nebyl problém, nic se s nimi nestalo.
A co takhle misto uceni Linuxu zapisovat na NTFS naucit
Windows zapisovat na ext3?
Melo by to fungovat na Windows NT, 2k, XP a snad i 2k3, pod chystanymi Windows Vista to zrejme fungovat nebude, ponevadz by autor Open Source musel platit 500$ rocne za Class 3 Commercial Software Publisher Certificate - viz clanek na Zive.cz.
Jedine, co jsem slysel ze s tim jsou problemy je hibernace a nasledny boot do jineho OS.
V nazvech souboru diakritiku nepouzivam.
P.S.: Neni jednodusi napsat nez dvojtečka pomlčka pravá kulatá závorka + vysvetlivky jak jsi to jako myslel?
P.S.2: Ja jsem to nejenom slysel, ja jsem to i vycetl:
Hibernate (suspend to disk)
You can use hibernate (suspend to disk) in Windows only if you resume Windows subsequently. Furthermore, you can use hibernate (suspend to disk) in Linux only if you attempt to resume Linux subsequently. It means that you should shutdown Windows before booting Linux and vice-versa. You cannot mix the two operating systems.
Jediny, co jsem poplet je ze to neni Open Source, ale Freeware.
-r
je jen zkratka pro '-o ro
' a -w
zkratka pro '-o rw
'. Co se Gnome týká, pravděpodobně se orientuje jen podle přístupových práv, na kterých to vidět není.
Tiskni
Sdílej: