Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
zaregistrovat všechny weby zabývající se Linuxem u serveru navrcholu.czJá jsem naopak všechny weby, které spravuji, postupně z NV i Toplistu odstranil (nezrušil jsem registrace, ale prostě jsem vyhodil měřicí kódy, takže nula přístupů). Jednak mě nebavilo pořád aktualizovat stále se měnící (a čím dál nechutnější) kódy, s Toplistem byly v určitých obdobích problémy s přetížeností (což brzdilo celé načítání stránek) a hlavně to byla zbytečná práce - přes tyto servery přicházelo naprosté minimum návštěvníků.
s Toplistem byly v určitých obdobích problémy s přetížeností (což brzdilo celé načítání stránek)Z toho dôvodu mam obivda merače v adblock-u
nemate pravdu. pro takovyho cloveka je naprosto nutnej nekdo, kdo mu ten pocitac bude spravovat, a pak to zalezi na te osobe spravce, co mu bude vyhovovat vic a na cem to postavi. takze je to individualni; pro leckoho neni, proste neni problem nakonfigurovat gnu/linux tak, aby byl stylem ovladani zcela vhodnej i pro cloveka, co chce jen pocitac zapnout a pouzivat.
mnohem horsi jsou lidi, co chcou pocitac zapnout a hrabat se v nastavenich a machrovat s tim, prestoze tomu nerozumi.
kdyz neco pisu v offisu tak je pro me MS nevhodny, protoze grafy co delam nejdou do OO prevest.:) (vazne nevim, proc bych potreboval neco prevadet do formatu MS. ja vim, ze mi reknete, ze ten a onen to po vas v takovem formatu nutne vyzaduje. ja asi ziju v jinem svete, nebo co.)
Kdyz si chce stahnout soft treba na razeni cedecek nemusi nic kompilovat jen parkrat klikne...
no, tohle je fakt spatnej priklad, s tim jste fakt mimo. to jde napr. v debian-based distribucich taky a clovek musi kliknout rozhodne jeste mene krat, nez ve win, ma ty programy vsechny po ruce a ma jich vetsi vyber. popripade, v nejakych jinych distrech tam ten software uz je z defaultni desktopove instalace a neni treba ho instalovat potom.
Navic v posledni dobe kdyz nekdo kupuje PC tak to koupi i s WinOptimista.
Tiskni
Sdílej: