Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
dvilj
je snad všude stejné, ne?
dvilj
možná je všude, přiznávám, že jsem jej pod Windows nikdy ani nevyzkoušel. Protože dvilj4
umí 600 DPI, vypadá na první pohled celkem nadějně. V manuálové stránce uvdená možnost šetření tonerem pomocí parametru -E
se však nekoná. Výroba bitmapových fontů trochu zdržuje, ty pak stejně zavazí na disku. (DVI nepoužívám, pro náhled používám PDF.) Nastavení formátu papíru je peklo, celkem se dá použít parametr -sPAPERSIZE
u Ghostscriptu (u dvilj
jsem nenašel formát A5), ale nejlepší to je stejně přes GDI z Ghostscriptu a některé dobře napsané okenní ovladače. Ty jsou ale také vzácné, nejpovedenější byly ty šestnáctibitové pro Windows 3.1/9x.
A nějaká náhrada za cmd.exe do win XP by nebyla?
To že tam nejde jednoduše zkopírovat, to snad ani není možné Ve W2000, to funguje, ale v XP už ne. Kdo má furt klikat na označ text, pak označit text myší a nakonec ještě enterem potvrzovat...
Aby nevznikla mýlka, nechci bash, potřebuji jen vylepšené ovládání cmd.exe.
Tiskni
Sdílej: