abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1995 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    Salutis avatar 19.10.2005 10:09 Salutis | skóre: 7 | blog: Salutis
    Rozbalit Rozbalit vše 404
    404 File not found ..(
    Najväčší dar je vedieť posúdiť hodnotu vecí.
    19.10.2005 12:14 Lynn | skóre: 16 | blog: hell | Němčice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 404
    už found :-) ale nepouzivam Firefox :-D
    To je síla televize...
    19.10.2005 13:37 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 404
    Tak nevím, já mám pořád Not Found. Zobrazí se jen úvodní stránka a odkaz na rozšíření je neplatný.

    BTW: Taky nepoužívám Firefox ;-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    Yin avatar 19.10.2005 15:16 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 404
    A čo presne vyhadzuje Not Found? Moja stránka, rozšírenie, alebo odkaz na ten seriál?
    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    Pokud chci stahnout rozsireni.
    Yin avatar 19.10.2005 15:31 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 404
    Už opravené.
    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    David Watzke avatar 19.10.2005 15:28 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AbcLinuxu + Firefox = AbcFox
    Nyní found... ale používám Konqueror. :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Yin avatar 19.10.2005 15:31 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AbcLinuxu + Firefox = AbcFox
    Uvažujem o forku abcfox-0.2 na konqueror...
    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    David Watzke avatar 19.10.2005 17:24 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: AbcLinuxu + Firefox = AbcFox
    To by bylo prima. :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    20.10.2005 17:03 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše bude z toho kolo?
    asi mi něco uniklo, ale mám takový dojem, že funkcionalitu oné blbosti zvládá každá RSS čtečka, na co další program?
    20.10.2005 18:28 David Watzke
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    Třebas nechci RSS čtečku a funkcionalita "oné blbosti" se mi zamlouvá. Proč je tu KDE, Gnome, E a dalších hafo prostředí ? Vždyť víš, co bych psal dál... ;)
    20.10.2005 19:29 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    ano vím - každý si raději hraje na svém písečku, rozpracuje ambiciózní projekt, u kterého je nakonec rád, že se mu vůbec někdy povede aspoň zkompilovat a udržet půl hodiny bez pádu, s tím, že tohle nechodí tak úplně dobře a tamto už asi nikdy nenaimplementuje, místo toho, aby přispěl k větší použitelnosti (stabilitě, rychlosti ...) jakéhokoliv již existujícího projektu řešícího totéž ... :-/
    David Watzke avatar 20.10.2005 21:07 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    Ale notak... nic takovýho, co bude dělat AbcFox neexistuje. RSS čtečka je program, kdežto tohle bude plugin. Je to něco jako kdybys srovnával convert s GIMPem. A já nechci RSS čtečku kvůli tomuhle... Prostě si myslím, že to bude dost dobrá věc.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    20.10.2005 23:15 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    ... kdežto tohle bude plugin. ... A já nechci RSS čtečku kvůli tomuhle...
    a já nechci extra program na piškvorky/psychologa/jánevímco, když to mám v emacsu ... (jak se tu dělá smajlík "rolling eyes"?)
    David Watzke avatar 21.10.2005 17:49 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    Já mám radši, když je to extra.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    24.10.2005 22:09 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    Já mám radši, když je to extra.
    čímž ovšem popíráš sám sebe: A já nechci RSS čtečku kvůli tomuhle...
    David Watzke avatar 24.10.2005 22:19 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    Nene, právě tím potvrzuju, co tu říkám, copak nechápeš ? Bude lepší mít malej plugin v Konqueroru, než celou RSS čtečku.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    25.10.2005 08:13 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    Nene, právě tím potvrzuju, co tu říkám, copak nechápeš ?
    chápu, že

    a) nepřečetl sis, na co prve reaguješ

    b) máš potíže porozumět české větě

    tak ještě jednou s vysvětlivkami: a já nechci extra program na piškvorky/psychologa/jánevímco, když to mám v emacsu

    tato věta byla míněna ironicky, jakožto rádobyvtipná narážka na spory kolem emacsu

    první částí, "extra program na ...", se míní jakýkoliv jednoduchý (ehm) program specializovaný na jednu činnost, tedy i RSS čtečka, zatímco "emacs" v druhé části zastupuje jakýkoliv program, jehož rozšíření rostou nad rámec rozumných mezí (jistě jsi slyšel o emacsu pomluvu, že je to vlastně samostatný operační systém), tedy i Firefox

    a jestliže na moje slova "extra program" reaguješ "Já mám radši, když je to extra.", pak jediný rozumný výklad je, že nechceš software pro Emacs (plugin do Firefoxu), ale samostatný program ... ostatně jiný výklad si ani nedovedu představit, vzhledem k tomu, že plugin být "extra" ve smyslu koncepčním nemůže (tedy pomíjím hovorové "extra" ve smyslu "superhyperfreecool")
    David Watzke avatar 25.10.2005 17:37 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    Okay, asi jsem to jaksi nepochopil... Emacs neznám ani se o něj nějak nezajímám.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    21.10.2005 01:15 llook | skóre: 8 | blog: l'blog | Prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    RSS čtečka je program, kdežto tohle bude plugin.
    V mozillácké terminologii je velký rozdíl mezi termíny plug-in a rozšíření. AbcFox je rozšíření, plugin je třeba Flash.

    Pokud vím, tak Firefox obsahuje jednoduchou RSS čtečku už zabudovanou (Live Bookmarks). Populární čtečka je také Sage, což je rozšíření pro Firefox, podobně jako AbcFox.

    Co ten AbcFox umí a Live Bookmarks ani Sage ne?
    10 REM Dej si pauzu... 20 FOR DELAY=1 TO 5000 : NEXT DELAY
    David Watzke avatar 21.10.2005 17:47 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    V mozillácké terminologii je velký rozdíl mezi termíny plug-in a rozšíření. AbcFox je rozšíření, plugin je třeba Flash.
    Dobře, tak rozšíření, nemluvím tu o nějaký Mozille...
    Co ten AbcFox umí a Live Bookmarks ani Sage ne?
    Bude možná v Konqueroru. Nepoužívám Firefox. A snad ho i přejmenuje na AbcKonq. :-D Stejně budou 2 verze, takže s tím nebude problém.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    24.10.2005 22:13 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    Co ten AbcFox umí a Live Bookmarks ani Sage ne?
    Bude možná v Konqueroru.
    dobře, takže co ten AbcKonq umí a aKregator ne?
    David Watzke avatar 24.10.2005 22:18 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    Nechci RSS čtečku, ale plugin do Konqu pro sledování diskusí na AbcLinuxu. OK ?
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    25.10.2005 08:15 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    že chceš mermomocí plugin jsme již s llookem pochopili, co ale aspoň já nechápu je, proč nejsi schopen odpovědět na jednoduchý dotaz výše?
    David Watzke avatar 25.10.2005 17:40 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    Dobře, odpovím: Nevím co přesně bude umět AbcKonq. Proto nemůžu říct, co že umí AbcKonq a aKregator ne.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    5.11.2005 11:07 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    hm, což mi přijde trošku jako chybka ... imho je na místě psát nový program teprve v okamžiku, kdy požaduji nějakou featuru, pro kterou stávající programy nevyhovují (nelze ji triviálně doimplementovat, řeší se radikálně jinak než by mi vyhovovalo atp.) - když tedy nevím, jakou featuru budu požadovat, přijde mi rozhodnutí napsat nový kousek software poněkud předčasné ...
    David Watzke avatar 5.11.2005 11:34 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    No já předpokládám, že mi tu přibude jakýsi malý toolbar, kterým budu přepínat nové komentáře. To by bylo super.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    20.10.2005 22:11 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    Asi uniklo, i když to asi není tvoje chyba. Podle předběžných informací, které mám, by AbcFox měl umět sledovat jednotlivé zvolené diskuze a podobné věci.
    20.10.2005 23:35 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    ... by AbcFox měl umět sledovat jednotlivé zvolené diskuze a podobné věci.
    no, asi bych měl psát jen o čem něco vím (RSS nepoužívám), ale až doposud jsem se domníval, že to patří k základním vlastnostem čteček ... představuji si RSS feed jako takové jednostranné news (NNTP), a tam klienti sledování vybraného threadu obvykle zvládají ...
    21.10.2005 23:33 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    zatim podle toho, co z toho vylezlo, mam docela smisene pocity, protoze to, co tam zatim opravdu funguje, tak je pouze RSS cteni clanku a diskuze a at mi nikdo netvrdi, ze tomu tak neni, radsi se v tom XULu naucte poradne a delejte neco serioznejsiho nebo se na to vysxxxxx, protoze tohle je opravdu blbost na N-tou
    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P
    Yin avatar 4.11.2005 18:12 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    To patrilo mne?
    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
    David Watzke avatar 4.11.2005 18:40 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?
    Zřejmě jo, ale nenech se odradit, bylo by to super. Niobi jen nezná základy slušného chování. :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Yin avatar 4.11.2005 22:57 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bude z toho kolo?

    Myslím si, že niobi má pravdu a mal by v tomto spôsobe komunikácie pokračovať aj na ďalej. Filtruje tak z AbcLinuxu začiatočníckych polo-windovsákov a prispieva tak k... prispieva.

    A samozrejme, mňa už len málo čo dokáže odradiť... len ma trochu spomaľuje nedôvera ľudí a ťažko debugovateľný JavaScript. AbcFox/Konq síce vyzerá ako RSS reader, ale jeho možnosti budú rásť... ale aj tak ho nikdy nebudú používať ľudia ako D.N., ja a pod.

    Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.