Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »To jistě ano. Ale každý, kdo je aspoň trochu objektivní, musí připustit, že dokud byla u vesla ODS, většina médií tuto svou práci nevykonávala zdaleka tak důsledně jako dnes. No nic, do roka a do dne uvidíme, zda je to tím, že se prostě s časem zlepšili (optimistická verze), nebo proto, že prostě prosazují své osobní preference (pesimistická verze).
A vyvozovat dalekosáhlé důsledky z toho, že hlasy ČSSD a KSČM dostaly jeden zákon do druhého čtení? Uvědomujete si, lidi, vůbec, kolikrát za minulé období hlasovaly ODS a KSČM svorně a jednotně proti vládním návrhům? Vyvozoval z toho snad někdo, že ty dvě strany chtějí společně vládnout?
Kdo mluví o komunistickém převratu? Bohatě stačí, aby se v trestním zákoně objevil třeba takovýto paragraf:
Hanobení státních orgánů a jejich členů
§198b
(1) Kdo veřejně hanobí
a) vládu, poslaneckou sněmovnu nebo senát parlamentu, ministerstvo, Policii České republiky, Bezpečnostní informační službu, Úřad pro zahraniční styky a informace, nebo Armádu České republiky, nebo
b) člena vlády, člena poslanecké sněmovny nebo senátu parlamentu, nebo
c) policejního prezidenta, ředitele Bezpečnostní informační služby, ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace, náčelníka Generálního štábu Armády České republiky,
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Stejným trestem bude potrestán ten, kdo zveřejní informaci, byť pravdivou, která způsobí členu státního orgánu, uvedenému v odst. 1, újmu na cti nebo na majetku.
(3) Odnětím svobody až na jeden rok bude potrestán, kdo zveřejní informaci, byť pravdivou, která způsobí státnímu orgánu, uvedenému v odst. 1, škodu větší než malou.
(4) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nejméně se dvěma osobami.
Mám dojem, že mnozí z nás by za tohle vyfasovali flastr, raz dva
A kdo by podle vás ten komunistický převrat měl provést?Ale já nemluvil o převratu (i když po 2. sv. válce lidem také nepřišlo na mysl, že by mohl být nějaký únor...). Psal jsem to proto, že mi nepřijde jako nereálná možnost zákonů, které by zaváděly různé stupně cenzury, omezení osobní a informační svobody atd.
A vyvozovat dalekosáhlé důsledky z toho, že hlasy ČSSD a KSČM dostaly jeden zákon do druhého čtení?Kdepak, není potřeba nic složitě vyvozovat. Paroubek už veřejně oznámil, že bude-li to pro ČSSD znamenat cestu do vlády, přibere i komunisty.
Ale každý, kdo je aspoň trochu objektivní, musí připustit, že dokud byla u vesla ODS, většina médií tuto svou práci nevykonávala zdaleka tak důsledně jako dnes.To není tak úplně pravda. Co třeba údajné konto ODS ve Śvýcarsku? Nikdy se nic takového neprokázalo, ale novináři do toho rýpali půl roku bez důkazů. Při volbách do Evropského parlamentu ČSSD utratila víc peněz, než kolik podle přiznaných příjmů měla, a objevilo se to jenom jednou v novinách. Tolik k důslednosti.
To, že je 80% médií proti něčemu, ještě neznamená, že je něco v nich špatně. To může znamenat, že 80% politické reprezentace je v vadná nebo společensky nepřijatelná nebo nedostatečně schopná nést odpovědnost za svoje činy před budoucností.
Tiskni
Sdílej: