Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Ako terminál odporúčam iTerm. By default maximalizuje okná iba na výšku, vie posielať input do viacerých tabov naraz a podobne features. Pripada mi omnoho lepší.Tohle nikdy nepochopím, proč tolik lidí dává přednost terminálu na výšku. Vždyť jakmile mi něco vypíše dlouhou nudli, tak je lepší to mít na jednom řádku než 10x zalomené.
Ide o to, ze vacsina terminalovych aplikacii tak nejak rata so sirkou 80 znakov, cize zvycajne sirka vyhovuje a nie je nutne ju menit. Navyse pri dnesnych rozmeroch obrazoviek je maximalizovany terminal na celu obrazovku nepouzitelny. V specialnych pripadoch ked dlhsi riadok fakt potrebujes mozes samozrejme natiahnut okno na lubovolny rozmer. Toto vyuzivam skutocne malokedy, naopak niekolko terminalov vedla seba mam takmer vzdy.Ako terminál odporúčam iTerm. By default maximalizuje okná iba na výšku, vie posielať input do viacerých tabov naraz a podobne features. Pripada mi omnoho lepší.Tohle nikdy nepochopím, proč tolik lidí dává přednost terminálu na výšku. Vždyť jakmile mi něco vypíše dlouhou nudli, tak je lepší to mít na jednom řádku než 10x zalomené.
Na zálohování všeho používám Time Machine. Linuxový notebook stále zálohuji rdiff-backupem. Time Machine nad rdiff-backupem vítězí minimálně o tříduNo, a ja zase muzu rici, ze nad nim prohrava o tridu... zalezi na tom, jestli si zuzite pohled vy nebo ja. :o) Co jsem o TM cetl, tak je hodne svazany s dalsim Apple hardwarem, obzvlast co se tyce sitoveho zalohovani. Ale abych si necucal z prstu (WP):
According to Apple, it can only be backed up to network drives if they are being hosted by another computer running Leopard (including Leopard Server).
Pro chrome/chromium existuje taky a funguje celkem spolehlivě.
Díky za článek, asi OS X vyzkouším. Sice na obyčejném počítači s CRT monitorem to nebude tak cool jako třeba na hliníkovém macbooku, ale láká mě to. Naposled jsem používal MacOS 8 nebo 9 na ZŠ (iMac G3 koupený v rámci INDOŠe) a bylo to… zajímavé.
Aperture vypadá hodně dobře, teď (gentoo) používám také Bibble. Stojí oba ~200 dolarů a licenci na Bibble jsem zatím nekoupil, tak možná ještě zvítězí Apple. Používal jsem ty preview verze zdarma, pak mi uběhl skoro celý trial finální pětky během pobytu na horách a preview verze už po downgradu nefungovaly (segfault), tak si trial prodlužuji jednou týdně cronem… No, legální to asi moc nebude, ale ještě počkám na vyzkoušení toho Aperture.
vim ~/.emacs
A nakonec malý dotaz: proč používáte prohlížeč obrázků? Já od doby co existuje QuickLook používám akorát mezerník, případně Cmd-4 na grafický náhled alá iTunes. Nezdržuje Vás to otevírání aplikace? Když už opravdu nutně potřebuji něco prohlédnout, tak si i včetně drobných úprav vystačím s Preview.Ja osobne preto, lebo medzerník, ani Preview nevedia slideshow. Používam JustLooking. Samozrejme, QuickLook používam tiež často - skvelá vec.
QuickLook slideshow umí. Označte všechny soubory pomocí Cmd-A, poté zmáčkněte mezerník. Po kliknutí na ikonu Full Screen se vám rozjede prezentace na plnou obrazovku a bude i sama krokovat.To som veru neskusal. Problem je, ze ak mam v tom istom adresari aj nieco ine nez fotky, tak JustLooking tieto subory ignoruje, QuickLook nie. A tiez sa mi zda jednoduchsie otvorit prvu fotku a kliknut na play, nez najskor oznacit vsetky fotky, potom medzernik do QuicLook a potom prepnut do fullscreen.. Nehovoriac o tom, ake je to neintuitivne. Ale vsak kazdemu vyhovuje nieco ine.
Tiskni
Sdílej: