abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    13.5.2006 14:13 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Zas super blogpost. Díky. A kvůli čemu, že se to budeš učit Scheme?
    13.5.2006 14:15 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    slib
    ^D
    13.5.2006 14:23 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Komu a co? :-)
    13.5.2006 14:34 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    uaaaa ;o) Mám na mysli tuto zlořečenou knihovnu. Ale co, vždycky jsem chtěla umět lisp...
    ^D
    13.5.2006 14:39 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Já vím. Hned mě napadlo se na to podívat přes esearch :-) ale vtípek jsem si odpustit nemohl. :D Lisp jsem se zkoušel učit, jediná knížka v místní vědecké knihovně, která připomínala učebnici Lispu byla z roku 1976 a měla hezky žluté stránky, ale základy jsem snad pochopil :-)
    .. avatar 13.5.2006 15:51 .. | skóre: 4 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    S par upravami by z toho byl hezky fejeton :)
    13.5.2006 16:38 mivrap | blog: Mirkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    "Naše distribuce je ztělesněním druhého jmenovaného modelu"... a jaká distribuce to je?
    13.5.2006 16:42 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Ta nejlepší, přece ;o)
    ^D
    24.5.2006 11:44 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    To si děláš srandu, viď? Proklínám ji pokaždé co se v ní musím hrabat. Naštěstí jsem k tomu nucen jen když není po ruce nikdo z kolegů.
    13.5.2006 17:09 XXX | skóre: 4 | blog: CAD | X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Sice se mi suse ani trochu nelíbí, ale líbí se mi jak tohle distro přibližuješ lidem. :-)
    13.5.2006 18:00 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Pěkně napsané a zajímavé. Fakt! :)
    13.5.2006 18:09 XXX | skóre: 4 | blog: CAD | X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Myslím si že by se normálně tvuj blog hodil na to aby jsi ho vydali na abíšku jako seriál. :-) Seriál s názvem Těžký život vývojáře Linuxové distribuce. Já bych si to docela rád četl, alespoň bych se dozvěděl nějaké klepy z firemního prostředí. Ale to by jsi musela psát asi pod jinou přezdívkou. :-)))
    13.5.2006 18:11 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Třeba usáma?
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    13.5.2006 18:15 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    nebo U Saláma
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    13.5.2006 18:42 XXX | skóre: 4 | blog: CAD | X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    nebo třebas Salám alejkum alias /bin terorist. :-))
    13.5.2006 20:04 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Ale to by jsi musela psát asi pod jinou přezdívkou.

    Heh, myslím že kterémukoliv kolegovi, co by to četl, by bylo jasno za méně než dvě vteřiny ;o)

    A vůbec, nemůžu přece konkurovat Dilbertovi ;o)
    ^D
    14.5.2006 00:58 Jáchym Čepický | skóre: 29 | blog: U_Jachyma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    no.. škoda, že bernardýnek je pořád mrtvej, nebo neni?
    14.5.2006 01:18 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Anička stále tahá zálohy v batohu :D
    brozkeff avatar 15.5.2006 22:36 brozkeff | skóre: 13 | blog: Zpátky po 10 letech | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše DVD
    Heh, pořád na tom slavném DVD? Pokud to byla jediná záloha a ta dodnes není v novém pejskovi, zajímalo by mě, jak je ten disk po zimě čitelný :]
    14.5.2006 11:46 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    bernardýnek už je minimálně od vánoc živý, ale nějak nevím, kam s ním ;o)
    ^D
    19.5.2006 07:07 Krígl | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Seriál? Sice to není špatný nápad, ale obnova anicka.net by byla mnohem lepší. Vždyť ty stránky nejedou tak dlouho, že už sem za tu dobu dvakrát změnil prohlížeč a nemám je ani v záložkách.
    14.5.2006 15:10 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    A víš, že mi to vůbec nechybí? :-)
    14.5.2006 15:43 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Hehe. Mě to zatím docela dost baví, ale umím si představit, že se toho časem nabažím. Zatím mám za sebou teprve dvě distribuce ;o)

    btw, bia tě pozdravuje ;o)
    ^D
    14.5.2006 16:41 tomm | skóre: 7 | blog: tomm's software | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Moc pekny ... neni to tak daleko od zivota release inzenyra ;-)
    GUI existuje jen proto, aby se veslo vice terminalu na jednu obrazovku ...
    15.5.2006 15:37 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Těžký je život údržbáře
    Hezké, jen ty nadávky bych prosil více, hlasitěji a konkrétněji.
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    brozkeff avatar 15.5.2006 22:40 brozkeff | skóre: 13 | blog: Zpátky po 10 letech | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Vadný kernel ve FC5
    Jestliže se testuje tímto způsobem, jak je pak třeba možné, že se stane to, co se stalo v poslední Fedoře, kdy bugreport na problémová jádra, která odmítala nvidiácké binární ovladače, byl do poslední chvíle zamítnut (důvod - "chyba je na straně nvidie") a teprve v době, kdy se již obrazy mirrorovaly, se vývojáři vzpamatovali a začali bastlit jaderný update s odstraněnou chybou?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.