abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1990 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Marián Kyral avatar 20.10.2010 11:59 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    Žil jsem v domnění, že to omezení na 65 tisíc řádek už padlo dávno. Nebo to bylo pouze v go-oo?

    Mimochodem, v některých slovech jsou mezery navíc: napl nit, nicmén ě, seb ou
    Luboš Doležel (Doli) avatar 20.10.2010 12:07 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    Netuším, v jaké fázi vydání článku se to tam dostalo, ale v konceptu jsem to měl bez mezer. Snad jsem to všechno opravil.
    20.10.2010 14:08 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    jo je to tam uz davno ;-)) ... tak bud nekdo omylem zahodil patch a pak jej pridal ;-))
    21.10.2010 13:02 hanoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    verze win32 ooo 3.2.1 to omezi 65tisic stale ma
    otula avatar 21.10.2010 15:06 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    A (nejen) proto je lepší používat go-oo
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    Marián Kyral avatar 22.10.2010 09:50 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    Aha. Kde se můžu připojit k petici "Chceme patchset go-oo v oo.org"? :-D
    otula avatar 22.10.2010 12:16 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    :-)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    23.10.2010 19:47 hanoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    ve win32 3.3.0 RC1 je radkovy limit uz prolomen
    otula avatar 23.10.2010 21:09 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    To já vím. Jenže tohle není ani jediná, ani nejpodstatnější věc, kterou go-oo umí navíc.
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    20.10.2010 12:37 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    k závěru: Oracle platí víc vývojářů než Google, Novell a Canonical dohromady
    20.10.2010 14:12 ..... Izak ..... | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    cele je to spatne, nedivim se oraclu, ze si chce uchovat ochrannou znamku ... ale kdyby vyvoj vice otevrel, tak by se mu sam zlepsoval a stalo by je to mene penez ...
    20.10.2010 15:17 Jay
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    Stačilo by to otvoriť pre tie ostatné veľké firmy a spolupracovať na vývoji...OO.org by sa dostal za rok riadne ďaleko. Ale čo už...
    default avatar 20.10.2010 19:40 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    kdyby vyvoj vice otevrel, tak by se mu sam zlepsoval a stalo by je to mene penez
    Tak s tímhle zásadně nesouhlasím.
    Marián Kyral avatar 22.10.2010 09:48 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    kdyby vyvoj vice otevrel, tak by se mu sam zlepsoval a stalo by je to mene penez
    Tak s tímhle zásadně nesouhlasím.
    Pokud se podívám na vyvoj okolo Rawtherapee tak zásadně souhlasím. Tam byl původně zcela uzavřený vývoj, pak Gábor uvolnil zdrojáky pod GPL (baví ho vylepšovat algoritmy, nebaví ho programovat GUI). Několik měsíců trvalo, než se ustanovily nějaká pravidla ohledně přispívání, ale pak se to rozjelo a v současné době jde vývoj relativně rychle (několik comitů denně). Mnoho věcí se vylepšilo a celkově to je velký pokrok.

    Jistě, je rozdíl mezi malým RT a velkým balíkem OO.org. Ale pokud by byl Oracle pružnější v zařazování patchů, případně umožnil některým důvěryhodným vývojářům mimo Oracle přímo zařazovat patche, tak by byl vývoj určitě rychlejší a opravdu by mohl snížit náklady Oraclu. Minimálně by nebylo potřeba tolik lidí na revidování patchů.
    21.10.2010 20:04 majvan | skóre: 5 | blog: Fandime linuxu | Trenčín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    Kto povedal?
    22.10.2010 08:34 Jan Přech
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    ...a druhá věc je, že se nějak zapomnělo jasně říct, jestli bylo myšleno "vývojářů, kteří pracují na OpenOffice", nebo vývojářů obecně. Ve druhém případě by to bylo typické ballmerovské plácnutí do vody, takže opravdu doufám, že platí možnost a).
    Godot používá GNU/Hurd.
    25.10.2010 23:01 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    statistika ;)

    konečně se někomu ty otravné počty chtělo provést :)

    Jsou to statistiky repozitáře, takže se tam nemusí objevit třeba autoři specifikací apod. Z grafu teda vychází nějaká podivná čísla, ale když se podíváte do zdrojů ke grafu, tak je tam 37 Oracle vývojářů, 14 z Novellu a dva z Red Hatu.

    Zajímavý je nárůst nových přispivatelů (v ty, ale z druhého grafu s počtem upravených řádků jejich aktivita zase rychle opadla. Zatím je brzo soudit, uvidíme po pár měsících.
    25.10.2010 23:02 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    ach jo, kus mi někde zmizel

    nárůst nových lidí je v týdnu po zveřejnění LO
    20.10.2010 17:01 heh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    Nechápu proč je vůbec zmiňován Canonical, který do upstreamu nepřispívá a jeho jediným zájmem je vyvíjet open-core a pripretární aplikace.
    20.10.2010 19:41 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží

    +1

    USE="-gnome -kde";turris
    21.10.2010 14:55 Espinosa | skóre: 24 | blog: Espblog | London
    Rozbalit Rozbalit vše Cim se zaslouzili Canonical? a Google?
    Presne tak. Odstrante prosim Canonical. Nechapu co tam dela. A vlastne co tam dela Google?

    Jediny kdo skutecne stoji za Go-oo/LibreOffice je Novell (cca 10 vyvojaru v cele s M Meeksem) a RedHat (1 vyvojaru - Caolan McNamara) a to je tak za vyvojare vse. Z "balicu" za zminku stoji snad jen Rene Egerhart za Debian je sice jen "balic" ne developer, ale je to skutecny specialista, aktivni na mail listu, neboji se kodu, produkt skutecne spoluvytvari.

    Canonical/Ubuntu ma samozrejme balice, ktery se stara o distribucni balicky, ale to maji i ostatni distribuce: Mandriva, Arch, .. Musite pak zminit i je.

    A vlastne pro je zminovan i Google? Cim ten se zaslouzil? Zadneho cloveka na Go-oo/LO/OOo neplati (nebo leda hodne maskovane). SoC? Neco malo snad, ale on ma i Sun/Oracle svoje vlastni SoC a pres ten jde (subjektivne) vice veci do OOo nez pres Google.

    Ze Google a Canonical vyjadrili podporu!? No to je nic nestoji, to muzu udelat taky, treba desetkrat :)

    Nepletme si popularni spolecnosti a spolecnoti skutecne prispivajici, jsou to ruzne kategorie.

    Jardík avatar 20.10.2010 18:53 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    Ty voe, chlubit se novým použitelným dialogem pro tisk, který rozhodně použitelný není ... widgety jednoznačně rozbité, seznam tiskáren na zblití ...
    Věřím v jednoho Boha.
    20.10.2010 19:28 decumanus | skóre: 12 | blog: Clusium
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    Mám z toho vývoje docela strach. Kdo bude bránit LO, až se ozve Microsoft se svými patenty? Dřív Sun úspěšně kontroval svými patenty na Javu a jejich porušením v .NET...
    20.10.2010 20:28 heh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    Kdo by? Komnitu žalovat nemůže a na distributory typu Novell či RedHat si netroufne.
    jose17 avatar 23.10.2010 21:32 jose17 | skóre: 44 | blog: Joseho_blog | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    to, ze sa komunita zalovat alebo teda aspon zastrasovat da, ukazal uz blizzard..
    Ja vim, on vi, ty nano!
    Algi avatar 24.10.2010 23:44 Algi | skóre: 1 | blog: Sinner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    Čím?
    I'm a firestarter, twisted firestarter...
    20.10.2010 20:50 tom5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Aktuálně: OpenOffice.org 3.3.0 se blíží
    Určitě by neměli zapomenout na to, co spousta lidí v Excelu 2007 již nyní hojně využívá při větším počtu řádků/dat v sešitu a to je "Podmíněné formátování" nejen na 3 podmínky!!! U MS je volba Podmíněného formátování již neomezena počtem podmínek! Mít tuto možnost i v OpenOfice to by bylo vážně super!
    25.10.2010 13:45 Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Lotus Symphony 3
    http://www.omgubuntu.co.uk/2010/10/ibm-office-suite-lotus-symphony-3-released/

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.