Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Ale autor zdá se ano,Divím se ti, že máš potřebu pod článkem předvádět, že umíš lidem podsouvat věci, co neřekli ani nenapsali.
64-bitového indentifikátoru
Pokud místo čísla použijeme zástupná písmena x nebo n, je ustálený způsob psaní se spojovníkem: x-stupňový, n-tá odmocnina apod.dovolím si tvrdit, že je zbytečně přísné. Ale divím se, že mi neporavuješ životné klienty a takovéhle věci, které jsou podle ÚJČ taky jinak než je píšu (pravda, ony jsou podle ÚJČ jinak než je píše většina lidí v oboru. Takže... na 64-bitový versus 64bitový nemám až tak vyhraněný názor. Budu dál psát to první, protože se mi to líbí víc, a korektura (Luboš), ať si s tím udělá, co potřebuje. Jinak, komentáře typu
Hlavně 64-bitového. To bolí! A je to tam víckrát…v mojí hlavě často vyvolávají anglické slovní spojení „grammar nazi“. Neřeknu, kdyby to bylo napsáno jinak. (Když už jsme u toho, jaké uvozovky použiješ, když v českém textu dáváš do uvozovek anglické sousloví, jaké když je to české sousloví v anglickém textu, a co na to ÚJČ?)
S líběním je to těžký, holt ty časy, kdy se líbilo to správné, zdá se minuly. Spíš mi trochu vadí postoj: „vím, jak je to dobře, ale udělám to špatně.“Takový postoj naštěstí nezastávám.
Člověk by se, dle mě, měl snažit o dokonalost. Asi jí ze své podstaty nemůže dosáhnout, ale to neznamená, že by se neměl snažit. Ale chápu, že to každý takhle nevidí. I když si myslím, že to je škoda.Snažit se o dokonalost s poučkami z ÚJČ je zhola nemožné. Navíc dávám přednost jiným božstvům.
Řekl bych, že do českého textu patří české uvozovky. Ale jestli to je jinak, rád se poučím a své chyby napravím.Jestli jsem tě správně pochopil, tak bys uvozovky řídil podle vnějšího textu. S tím bych souhlasil.
Člověk by se, dle mě, měl snažit o dokonalost.Jinak, pokud bych se snažil o dokonalost, trval bych na svojí verzi, se kterou jsem spokojený a nedovolil bych publikovat článek jinak do té doby, než změním názor :). Takže... ono to trvání na dokonalosti má taky své nevýhody. Ale kdysi mi tu na Abc někdo zkorigoval text ve stylu děkuju→děkuji, nacož jsem vyloženě alergický. Tenkrát jsem slušně upozornil, že to už je přehnaný zásah do stylistiky a že si to propříště nepřeju (ale ani tak jsem netrval na navrácení do „dokonalé“ podoby).
na adresu SLAAC padá hodně kritiky jak kvůli bezpečnosti (to se to najednou řeší po mnoha letech s IPv4),Ne, u IPv4 tohle nikomu nevadi, protoze takove pripady maji frekvenci (v me siti) jednou za nekolik let, a ma tedy cenu toho jednoho konkretniho uzivatele dohledat a jemne ho upozornit. Navic takovy problem vznikne vzdy chybou uzivatele nebo zlym umyslem, takze je korektni striktne po uzivateli pozadovat napravu. U IPv6 je to jine kafe - tam tenhle problem generuji kazde druhe Windows, ktere maji zapnuty connection sharing. A to u mnohych siti fakt nemuzete resit pripad po pripadu, protoze ti uzivatele neudelali nic spatneho - maji implicitni konfiguraci svych Windows (tedy: to je spatne samo o sobe, ale to je jiny problem
U IPv6 je to jine kafe - tam tenhle problem generuji kazde druhe Windows, ktere maji zapnuty connection sharing.To zní jako kdyby Windows neuměly connection sharing IPv4.
protoze ti uzivatele neudelali nic spatneho - maji implicitni konfiguraci svych WindowsS tím bohužel nemůžu souhlasit.
Tiskni
Sdílej: